viki2
03.12.08,14:46
Ahoj poraďáci,
chcela by som sa spýtať tých, čo majú na stavbe stavebný dozor, kolko im za túto prácu platia.
Chcela by som, aby chodil na stavbu cca 1x za týždeň, stavať nám bude stav.firma montovaný dom.
Ďakujem.
vieroslava
03.12.08,13:52
Jedenkrát za týždeň je málo. Ak ho potrebuješ len na to, aby tam urobil raz za týždeň "kuk", tak to si ho ani neobjednávaj. Kvalitný stavebný dozor by mal odkontrolovať všetky dôležité momenty stavby. Niekedy je to do týždňa aj 5x na 1-3 hod.
Čo sa týka odmeny, niekto chce za tú prácu aj 1000.- Sk na hodinu a niekto je skromnejší a stačí mu aj 400.- Sk na hodinu. Tvoj dozor pýta koľko?
viki2
03.12.08,14:12
Ešte žiadny nemáme :(.
Naša stav.firma má svoj technický dozor, čiže svoj stavebný dozor by sme nemuseli mať.
Ale ja mám pocit, že napriek tomu by ich mal niekto kontrolovať, hlavne teda, či všetko robia tak ako majú:(

Čo sa týka odmeny, niekto chce za tú prácu aj 1000.- Sk na hodinu :eek: To je teda mastná suma:eek:. Keď si prerátam, že príde 5x v týždni na jednu hodinu, minimálne po dobu 2 mesiacov....:confused::mad::eek:.
qwerto
04.12.08,06:33
Aj moja predstava bola ako usetrim na stavebnom dozore, ked to robi sro-cka, ktora je zodpovedna. A bolo to najhorsie rozhodnutie, namiesto usetrenia ma desiatky tisic budu stat opravy toho, co dobabrali.
Nesetri na dozore!!!
chandler
04.12.08,07:53
stavebny dozor je nato, ze ak si stavias svojpomocne, tak dava pozor aby ste nespravili nejaku velku blbost a niekoho tam nezabilo. prebera vystuz, zakladovu skaru, kontroluje krov, atd. takze tam vacsinou nechodi velmi casto. vacsinou si ho ludia platia len naozaj na tie dolezite veci a nie na to aby daval pozor ci nie je nejaka priecka vymurovana inde ako ste chceli, alebo ci su dobre nalepene obkladacky.
ak niekto chce aby daval pozor uplne na vsetko tak je to samozrejme velmi drahe, kedze tam travi kopu casu.
monotovany dom sa stavia tak asi 2-3dni. takze velmi dlho nebudes ten dozor potrebovat.
juvask
07.12.08,16:10
Vyskúšaj si v zozname najst ludi kt. robia stavebny dozor, vysvetli im čo sa bude robit a kolko by za to chceli. Potom si ceny porovnaj od viacerých a vyber si pre seba to najlepšie. Určite je dobre mat na stavbe vlastny st. dozor iked ho ma aj dodavatelska firma.
trillianka
02.01.09,14:30
Určite je dobre mat na stavbe vlastny st. dozor iked ho ma aj dodavatelska firma.
Tak to je 100% pravda. Dali sme si stavat montovany dom na kluc. Ale zaklady si nasa stav. firma dala robit dodavatelsky. Mysleli sme, ze kedze preberaju zaruku, takze uz si ohlidaju sami a my uz stavebny dozor nebudeme potrebovat.... Hov. hov. zlata rybka.... Strasne lutujem, ze sme nemali hned svoj stavebny dozor :(
Asi je to cele zle - ale to ja ani neviem posudit, lebo nie som zrovna stavbar. Budeme to reklamovat, ale aj tak si neviem predstavit ako sa to bude opravovat a kolko to potrva (07.01.2009 sme mali montovat - ale asi sa to bude cele posuvat :( )
Ach jo. Ma niekto skusenosti so serioznym stavebnym dozorom v okoli Bratislavy? Kludne ma kontaktujte majlom. Dakujem za pomoc.