sara-ke
03.12.08,14:50
Dobry den,

potrebovala by som velmi surne poradit, ak chce niekto-zivnostnik podnikat v tom, ze bude predavat komodity ako kukurica, psenica od nejakeho vyrobcu dalej napr. velkoobchodu, alebo spotrebitelovi priamo, viete mi niekto poradit co vsetko na to potebuje? aku registraciu, alebo aspon kde by som to mohla najst? mate s tym niekto skusenosti. dakujem velmi za odpoved. :o:confused:
up4anything
17.06.10,13:47
No aj mna by zaujimalo .. Ako na to poradaci ???
jar88
17.06.10,14:55
Nič, veď len kúpiš a predáš. Rovnako ako seno, drevo, uhlie či štrk.
----------------------------------------------------------------
Ak chceš podnikať, prečítaj si aspoň živnostenský zákon.
up4anything
17.06.10,15:04
Stalo sa ;) a ak sa nemylim nepotrebujem na to zivnost ... či ? aa najskor by trebalo vediet kde kupit :D :D /prosim nekarhajte ma za moje scestne nazory/ =D
akina
17.06.10,16:43
Živnosť určite potrebuješ, nákup a predaj tovaru... /veľkoobchod, maloobchod /, voľná živnosť.
aviator
17.06.10,16:52
Stalo sa ;) a ak sa nemylim nepotrebujem na to zivnost ... či ? aa najskor by trebalo vediet kde kupit :D :D /prosim nekarhajte ma za moje scestne nazory/ =D
Kúpiť najlepšie od výrobcu - farmára. Načo živiť sprostredkovateľov?
up4anything
17.06.10,17:03
Naco mi zivnost ak to nechcem robit sustavne a dlhodobo ? ... Mal som na mysli iba vyuzit rozdiely cien medzi SK a zahranicim ... Kupim par kamionov a predam na SK so ziskom ... ;) nejde o sustavnu cinnost
Zoltán Kovács
17.06.10,17:29
Naco mi zivnost ak to nechcem robit sustavne a dlhodobo ? ... Mal som na mysli iba vyuzit rozdiely cien medzi SK a zahranicim ... Kupim par kamionov a predam na SK so ziskom ... ;) nejde o sustavnu cinnost

V tom prípade si nepochopil podstatu zákona.
Kto od teba kúpy v takom množstve "na čierno"?
akina
17.06.10,17:49
Sústavná činnosť je aj taká, ktorá sa vykonáva jeden krát ročne, pravidelne každý rok.
up4anything
18.06.10,09:15
Ja len vravim, ze bezna prax je uplne ina a nie je to ziaden problem :cool: ... Potom by na SK bol kazdy druhy clovek zivnostnik .. a ked sa uz bavime o pojmoch odkial viete ze prave vas vyklad slovneho spojenia "sustavna cinnost" je ten spravny ?? :eek: Slovenske zakony su velmi krehke a asi len velmi tazko mi niekto s istotou definuje co znamena robit nieco sustavne ...Na sude by to neobstalo ...a ak by som prisiel na zivn. urad a povedal ze si chcem zalozit zivnost lebo raz za jeden - dva roky komusi cosi predam tak by ma aj same tety uradnicky za okienkom vysmiali a poslali domov nech kaslem na to ( podotykam ze sa s vami nehadam, len vysvetlujem ;) ) a ta tvrdka kole oci ...

.... ale mam pocit ze sme mimotemy .. co tak sa vratit spat ?