ZuzanaP
26.05.05,10:21
Až teraz robím prehľad na DÚ za 4. štvrťrok 2004 (z nejakého dôvodu nám tam chýba), len neviem ako mám spraviť:


zamestnancovi vyšla nulová daň, ale daňový bonus za 1 dieťa sme mu priznali a vyplatili.

Teda v riadku C, uvediem 400?

Mám si tento bonus vyžiadať, aj keď neskoro, od DÚ?
lenkak
26.05.05,08:24
Žiadať o DU nemusíš ihneď, len musel byť ten DB vyplatený zamestnancovi.
Riadok A: 400
B=0
C=400
D=400 - ak si ho budeš žaidať od DU.
janaGT
26.05.05,08:33
ešte jedna poznámka: čakaj pokutu Sk 2 000,-
ZuzanaP
26.05.05,08:35
Bolo mi povedané, že zatiaľ pokuty nedávajú, ale začnú. Jedna známa od daňovákov mi poradila, aby som ho čo najskôr priniesla.
janaGT
26.05.05,08:38
pokuty dávajú istotne, pretože som jednu dostala za 1.q.2004 - prišla mi asi tak pred mesiacom. Prehľad som odovzdala prosím o 1 deň neskôr! A pokutu naparili tak či tak.
Ľuba
26.05.05,08:45
Bolo mi povedané, že zatiaľ pokuty nedávajú, ale začnú. Jedna známa od daňovákov mi poradila, aby som ho čo najskôr priniesla.Skús ho dať priamo správkyni dane, aby ho tam založila bez pečiatky o prijatí.
ZuzanaP
26.05.05,10:59
ďakujem veľmi pekne za poradenia.

Ešte jedna otázočka, v hlásení sa uvádza - dátum vykonania ročného zúčtovania na daň............, aký tam má byť?


Postupne prichádzam na veci, o ktorých som predtým nemala ani šajnu. Tie mzdy mi budú asi trvať dlhšie, než budem zasvätená do tejto problematiky.
emily
26.05.05,11:03
Dáš tam dátum, kesi robila zamestnancom ročné zúčtovanie. Ja som robila vo februárovej výplate, tak som dala 28.2.2005
A ešte k tým pokutám, tiež som davala neskoro za r. 2004 až teraz v máji a pani mi tozobrala, že to nahodí ručne, aby to nedávala na skenovanie, lebo by potom musela byť pokuta. 3ks prehľadov=6000,-sk
ZuzanaP
26.05.05,11:34
Dáš tam dátum, kesi robila zamestnancom ročné zúčtovanie. Ja som robila vo februárovej výplate, tak som dala 28.2.2005
A ešte k tým pokutám, tiež som davala neskoro za r. 2004 až teraz v máji a pani mi tozobrala, že to nahodí ručne, aby to nedávala na skenovanie, lebo by potom musela byť pokuta. 3ks prehľadov=6000,-sk

A keď sa za nich podávali normálne daňové priznania. Za každého jedného.

Tie pokuty ma teda dosť prekvapujú!
Evaman
26.05.05,12:00
Zuzi a to si ako myslela , že sa za nich podávali normálne daňové priznania? Veď to si má zamestnanec urobiť sám , ak splní podmienky...na podanie DP. A prehľad robí povinne zamestnávateľ do 30 dní po uplynutí kalendárneho štvrťroka. Takže DP zamestnanca nemá nič spoločné s Q. PREHĽADOM zamestnávateľa. Ak zamestnávateľ ho nepodá do tých 30 dní tak, akože si nesplnil zákonnú povinnosť a za to tá pokuta 2000.- Sk.
DanielaSL
26.05.05,13:38
Bolo mi povedané, že zatiaľ pokuty nedávajú, ale začnú. Jedna známa od daňovákov mi poradila, aby som ho čo najskôr priniesla.Že nedávajú!!!! :mad: Ja som dostala 4.000,- za deň omeškania. A už za minulý rok. Dvakrát som to poslala o deň neskôr ako trebalo.
lenkak
26.05.05,16:31
Poznáme také pokutky, takisto ako colný úrad akoby nestačil daňový úrad. Ale čo už, a to stačí jeden deň omeškania.
ZuzanaP
27.05.05,03:42
Tak potom neviem na základe čoho dávajú tie pokuty. Bývalej kolegyni sa podarilo poslať tieto prehľady viackrát neskôr a žiadne pokuty sme zatiaľ neplatili. Ono asi záleži, aký sú daňováci.

No veď uvidím, idem tam v pondelok. Možno nám naparia pokutu a môžem ísť spokojná domov.

Pekný deň
DanielaSL
27.05.05,05:34
Ani u nás nedávali, až raz bola pani vedúca na školení , kde sa iná vedúca pochválila , že sa s ľuďmi nebabre a za každý omeškaný deň už aj dáva pokuty. Tak prišla naša vyškolená domov a prikázala správkyniam urobiť zoznam oneskorencov a napariť pokuty . A za minulý rok za 2. a 3. kvartál mi prišla pokuta tuším niekedy v marci - apríli . Omeškala som sa o jeden jediný deň. No ale zákon je zákon. Teraz si dávam pozor.
tkt
27.05.05,06:17
Ja som odovzdala prehľad v minulom roku I. štvrť rok namiesto piatka v pondelok. A skoro na rok presne mi prišla pokuta 2.000Sk.
janaGT
27.05.05,06:22
keď už sme pri tých pokutách, ako ich účtujete v PÚ?