kaplanka
03.12.08,22:39
Ahoj. Dnes som bola s malou (4 roky) u doktorky, pretože včera dostala teplotu 37,5°C. Na základe mojich informácií, som jej ju nezrážala. Keďže aj v noci a aj ráno sa teplota pohybovala stále od 37,5°C-do 37,8°C, tak sme zašli k doktorke. Inak zakašle len občas, čo je tak 3-4x za deň a soplík tiež fúka len veľmi málo tiež tak 5-6x. Nasadila jej antibiotiká a sirup Trifed. Dnes som jej dala lieky, ako ich mala brať. Okolo 21.00 už teplotu (nestúpla ani raz nad 38°C) nemala. Ale chcem sa spýtať na jedno. Aj počas teploty (bola malátna a spavá) sa sťažovala na to, že ju bolia nožičky. A spomenula to občas aj keď teplotu už nemala. Je to normálne? Keď býva chorá, tak teploty nemáva a mne behajú po rozume všeliaké myšlienky, či nebude mať aj niečo iné ako napr: zápal mozgových blán, pneumokok.... alebo niečo iné... Je to normálne? Máte skúsenosti so zvýšenou teplotou u detí? Ako si s ňou poradíte? A tie bolesti? Poraďťe...
vilob
03.12.08,21:54
mali sme tento víkend podobný problém so 6 ročným synom. takisto zvýšená teplota, a únava. takisto ho boleli nôžky. Ja som mu len "naordinovala" veľa tekutín, vitamíny a od pondelku je už úplne v pohode. Ja osobne si myslím, že sa nemusíš strachovať, môže to byť kľudne len nejaký vírus. Organizmus naň zareagoval teplotou, no a samozrejme, že keď sa snažil s tým vírusom bojovať, tak bol organizmus vyčerpaný. Ak však máš nejaké podozrenia, zájdi k lekárke na nejaké podrobnejšie vyšetrenie. Aspoň budeš mať "dušu na svojom mieste". Ako mamina takisto poznám tieto obavy. Držím však palce, aby to zostalo naozaj len pri tej viróze.
kaplanka
03.12.08,22:06
No mne povedala doktorka, že by to mala byť len viróza. Tiež som malej naordinovala veľa tekutín, keďže nechce papať. Ráno mala kúsok vianočky a večer tiež. Inak len pila. No ešte zbadala lízatko, tak to si vyžobrala. Ale nesplňte malému chorému dieťatku želanie - sladkosť. Uvidím, aká bude ráno. Viete ide Mikuláš, malá sa tešila do škôlky a 3 dni pred Mikulášom ochorie. A tak sa tešila... . Ale ak bude ok, tak by som ju aspoň na hodinku zaniesla do škôlky. Veď Mikuláša je len raz v roku. Ale na jej zdravotný stav si dám pozor.
Ďakujem!
feron
04.12.08,08:51
Nechápem, načo antibiotiká, ak je to len viróza, tie sa používajú pri bakteriálnej infekcii. Ale ak si ich nasadila, tek ich treba dobreť aby sa nevytvorila rezistencia (odolnosť baktérií na lieky) pre budúce ochorenia. Teplota u detí býva častá, závažnejšie porblémy signalizujú vyššie teploty. My chodíme s deťmi k lekárke, ak je teplota min.3 dni, inak to podľa mňa ani nemá význam, viróza sa tekutinami a vitamínmi za 3-4 dni vylieči najlepšie doma bez poťahovania dieťaťa po čakárňach, kde môťže chytiť aj niečo iné. S tým Mikulášom, je to mrzuté, ono to je asi Murphy-ho zákon, že tesne pred plánovanou akciou dieťa ochorie a treba rušiť návštevu, dovolenku, atď. Pri týchto príznakoch určite zápal mozg.blán mať nebude, tam sú vysoké horúčky s rýchlym nástupom, najčastejšie až bezvedomie. Pri tvojej starostlivosti si detský organizmus s týmto problémom poradí. A k tým sladkostiam, určite neuškodia, aj keď lepšie je dať jej cmúľať nejaký vitamín.
pasuliatko
04.12.08,12:20
ATB liečba sa nemôže predpisovať len thak, škodí to velmi deťom, ked je zvýšená teplota nohy vedia bolievať. treba jej dať piť veľa tekutín hlavne čaj, dajte dcerke PARALEN ten znižuje u detí teplotu a ten je najlepší,zakryť dcerku a nechať nech sa vypotí. a bude to. ATB liečba je podla mna zbytočná lebo ATB zabíjajú baktérie a nie vírusi. doktori často predpisujú ATB a pritom vôbec nemusia.
Nadena
04.12.08,12:24
Pri zvýšenej teplote bežne bolia kosti v tele. Veľa lipového čaju a paralen.
Bionda
04.12.08,13:51
Tiež súhlasím, že je úplne nelogické ak je dýchanie čisté, hrdlo nezapálené, aby hneď dávali ATB, potom sa čudujeme, že deťom nič nezaberá !!!
ATB by sa po správnosti mali nasadiť až keď teplota za 3 dni neklesne, ani mi pri chrípke predsa neužívame ATB ale len lieky Aspirín , Paralen a pod. a ak to po 3 dňoch neprejde volia sa ATB.
Stina
04.12.08,14:23
Časté používanie ATB u detí má za následok, že v neskoršom veku sa stáva, že ATB už neúčinkujú v takej miere ako by mali.
Preto je naozaj lepšie tak , ako je to uvedené aj v predchádzajúcich príspevkoch , pri virózach piť vela tekutín, zvýšiť príjem vitamínov a vyvolať potenie.
zlatat
07.12.08,12:57
Ahoj. Dnes som bola s malou (4 roky) u doktorky, pretože včera dostala teplotu 37,5°C. Na základe mojich informácií, som jej ju nezrážala. Keďže aj v noci a aj ráno sa teplota pohybovala stále od 37,5°C-do 37,8°C, tak sme zašli k doktorke. Inak zakašle len občas, čo je tak 3-4x za deň a soplík tiež fúka len veľmi málo tiež tak 5-6x. Nasadila jej antibiotiká a sirup Trifed. Dnes som jej dala lieky, ako ich mala brať. Okolo 21.00 už teplotu (nestúpla ani raz nad 38°C) nemala. Ale chcem sa spýtať na jedno. Aj počas teploty (bola malátna a spavá) sa sťažovala na to, že ju bolia nožičky. A spomenula to občas aj keď teplotu už nemala. Je to normálne? Keď býva chorá, tak teploty nemáva a mne behajú po rozume všeliaké myšlienky, či nebude mať aj niečo iné ako napr: zápal mozgových blán, pneumokok.... alebo niečo iné... Je to normálne? Máte skúsenosti so zvýšenou teplotou u detí? Ako si s ňou poradíte? A tie bolesti? Poraďťe...
Aj ja si myslím, že tie ATB ste dostali úplne zbytočne. Podľa toho, čo si napísala to vyzerá skôr na nejakú virózu. Mala jej pre istotu pred nasadením ATB vziať krvičku na CRP - ak by bolo vysoké, potom sú na mieste ATB ale ak je negatívne, tak ATB sa nedávajú.
Úplne by stačil ten trifed a v prípade zvýšenia teplôt Panadol alebo Nurofen. Samozrejme veľa tekutín, aby sa hlieniky rýchlejšie rozpustili a uvoľňovali z nošteka.

Môj 2 ročný synček má od februára denno-denne zvýšené teploty - od 37,2 do 38. Lieky proti teplote dávam až keď stúpne nad 38,5.
Tiež ho boleli nožičky, ručičky, nechcel mi chodiť po schodoch,... boli sme na všelijakých vyšetreniach, aj na reumatológii a nakoniec po 3/4 roku trápenia mu zistili celiakiu.
Tie teploty má zo zapáleného a poškodeného črievka a dokonca aj bolesti nožičiek s tým súviseli.
zlatat
07.12.08,13:01
ATB liečba sa nemôže predpisovať len thak, škodí to velmi deťom, ked je zvýšená teplota nohy vedia bolievať. treba jej dať piť veľa tekutín hlavne čaj, dajte dcerke PARALEN ten znižuje u detí teplotu a ten je najlepší,zakryť dcerku a nechať nech sa vypotí. a bude to. ATB liečba je podla mna zbytočná lebo ATB zabíjajú baktérie a nie vírusi. doktori často predpisujú ATB a pritom vôbec nemusia.
Chcem len upresniť, že Paralen až pri vyššej teplote, nad 38,5 ! ( pri deťoch, čo majú nábeh na febrilné kŕče už pri 38,0 ) Dovtedy sa teplota nemá zrážať.
pasuliatko
07.12.08,13:08
Chcem len upresniť, že Paralen až pri vyššej teplote, nad 38,5 ! ( pri deťoch, čo majú nábeh na febrilné kŕče už pri 38,0 ) Dovtedy sa teplota nemá zrážať.

ja beriem paralen nie len pri teplote ale aj pri inej bolesti hlavy a pomáha mi vždy, aj ked som bola mala som mala teplotu mi mama vždy davala paralen aj ked som mala vždy zvýšenú, neviem prečo dieťa trápiť kym ma 38,5 teplotu. a do vtedy mu ako nič nedať?alebo radšej Ibalgin, ktorý je karcinogénny?:)
zlatat
14.02.10,16:22
Aj keď neskoro, ale predsalen odpoviem.
Do 38,5 sa má zrážať teplota inými spôsobmi - fyzikálnymi: vlažná sprcha, zábaly, zvýšený príjem tekutín, ...
Ak sa zráža teplota pri nižších teplotách, tak sa telo prestane samo brániť proti infekcii.

Zvýšená telesná teplota totiýž nie je choroba, ale príznak, že sa niečo deje v tele. Horúčka je súčasťou boja organizmu proti pôvodcom infekcie a podporuje vylučovanie toxických látok. Horúčku teda nie je vhodné okamžite potlačiť.

Ak ale teplota nad 38 st. trvá dlhšie ako 2 dni alebo vystúpi nad 40, vtedy už pôsobí na organizmus nepriaznivo.