svetlo2
04.12.08,09:18
Dobry den,

potrebujem poradit. S.r.o.pouzíva moju adresu na svoje podnikateslké úcely, napriek tomu, ze somnou nemajú uzavretú ani nájomnú ani inú zmluvu o tom aby moju adresu mohli pouzivat. S.r.o moju adresu má zapísanú i v obch. registri.

Nehnutelnost povodne patril konatelovi, súd ale urcil vlastníctvo mne. Samozrejme konatel bol úcastníkom súd. konania, cize vedomosti má o tom, ze mu to nepatrí.

Mojou otázkou je, ci mozem vycíslit nejakú sumu za pouzívanie mojej adresy s.r.o. i dozadu, i bez toho, ze nemáme nijakú zmluvu uzavretú. Ked áno, na aky zákon sa mozem odvolat?

Dakujem.
betka
04.12.08,19:01
Upozornite, s.r.o., že majú sídlo papierové na uvedenej adrese, ale v skutočnosti tu nesídlia.

V súčasnosti je potrebná NZ, pre sídlo spoločnosti.

MYslím si, že takýto spôsob sídlenia bez súhlasu je v rozpore so zákonom.
Danila
04.12.08,19:29
Upozornite, s.r.o., že majú sídlo papierové na uvedenej adrese, ale v skutočnosti tu nesídlia.

V súčasnosti je potrebná NZ, pre sídlo spoločnosti.

MYslím si, že takýto spôsob sídlenia bez súhlasu je v rozpore so zákonom.Sídlom spoločnosti je adresa, z ktorej sa riadi činnosť spoločnosti./ Obchodný zákonník/ V čase vzniku s.r.o. to bol akutálny stav. Na základe zmeny vlastníckych pomerov bolo predsa aj jednanie o nájomnom vzťahu. Alebo aspoň malo byť.
svetlo2
05.12.08,05:40
Ako som písala, pri zalození s.r.o. nehnutelnost patrila este jednému spolocníkovi. Nemusím ich upozornit, ze majú s.r.o. v obch. reg. zapísané na mojej adrese, lebo oni to vedia. Inak som uz aj upozornila. Ako mozem postupovat? ziadala som úrad ziv. aby zrusili ten zápis, no odpoved bola, ze nakolko nie som spolocníkom toho s.r.o. nemám kompetenciu takú ziadost podat. povinnostou s.r.o. je ohlásit kazdu zmenu.

Ide mi teraz o to, ci im mozem vycíslit nejakú sumu za to obdobie, pocas ktoré moju adresu pouzivajú, hoci nemáme NZ, kym nezrusia sídlo z mojej adresy.

dakuejm
Kazu
05.12.08,08:13
Chodí na túto adresu aj ich pošta?
svetlo2
05.12.08,09:45
ANO
Kazu
05.12.08,11:25
Tak buď hnusná aj ty :rolleyes: Počkaj si na poštárku a vysvetli jej, že uvedená s.r.o. sa na tvojej adrese nenachádza. Nech listy pošle naspäť s poznámkou "adresát neznámy". Uvidíš ako rýchle si to dajú do poriadku. :)
hanelie
05.12.08,12:54
to asi pani poštárka neurobí, najmä ak tam nosí poštu pravidelne - mala by o tom vedomosť aj pošta / že tam nesídlia /
ale oni sú oficiálne tam