zwak
04.12.08,09:43
Ahojte poraďáci. Mám malú firmičku v oblasti autodopravy s jedným vozidlom, konkrétne Fiat Ducato 2,0JTD rok 2003. Zminulých príspevkov na tému PHM som našiel § 19 ods. 2 písm. l) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov....a tiež usmernenie MF SR č. 019602/2007-72 zo dňa 26.6.2007.

Takže...vozidlo nemá uvedené v TP priemerné spotreby PHM. Spotrebu musím teda vydeklarovať buď prelitrovaním vozidla, v prípade ak sa prelitrovať nedá, vytvorí sa interná smernica daňovníka pre tieto účely. Prelitrovanie vozidla je pre mňa momentálne pomerne nákladné riešenie. Dá sa použiť povedzme kópia TP iného vozidla s rovnakými parametrami v ktorom bude uvedená spotreba? Prípadne môžem využiť doklad od certifikovaného pracoviska vydaný pre iné vozidlo s rovnakými kritériami?

Zároveň by som chcel poprosiť niekoho kto by mi vedel pomôcť, má podobné vozidlo a môže mi poskytnúť kópiu TP prípadne certifikátu pre moje účely.... Samozrejme zadarmo to nechcem

vopred vďaka

Marek
Julča
05.12.08,07:55
Marek,

skús osloviť firmu Fiat listom s tým že tam uvedieš presné parametre tvojho vozidla a požiadaj ich o officiálnu spotrebu Podľa EKN. Ja som to tak urobila s Citroenom C8. Netvrdím, že Dú to uzná, ale máš aspoň nejaký podklad o ktorý sa môžeš oprieť. To, či to pri kontrole prejde je len vec konktrétnej osoby ktorá ti príde na kontrolu. Ale myslím si, že takýto postup by si mohol obhájiť.
zwak
07.12.08,08:14
Vďaka za radu. Ale nejde mi do hlavy ako môže dať Fiat oficiálne vyjadrenie k spotrebe keď neuvedieš konkrétne parametre vozidla? Ako si to naformulovala?
Erikaika
05.03.09,10:18
Môžem Vás poprosiť, nemá niekto náhodou vypracovanú smernicu k spotrebe PHM na nákladny automobil? Alebo poradiť mi kde by som to mohla nájsť.
Ďakujem.
Erikaika
14.03.09,09:38
Nikto mi nevie pomôcť?
Prosím.
Zoltán Kovács
14.03.09,09:48
Nikto mi nevie pomôcť?
Prosím.

V nasledujúcom linku ju nájdeš, je od Braňa:

http://www.porada.sk/730210-post51.html