ivana184
04.12.08,10:29
Dobrý deň,
môžem vyplatiť cestovné náhrady zamestnancovi aj v 3 menách?

Mám zahraničný cestovný príkaz z Honkongu a Thajska, kde sú vyúčtované náhrady v EUR, USD a v mene thajskej a Hongkongu, môžem ich vyplatiť z valutovej pokladnice postupne z EUR pokladne, USD pokladne a thajské a hongkonské náhrady prerátať kurzom a vyplatiť z pokladnice SK?
Na cestovný príkaz dám poznámku, že koľko z ktorej pokladnice vyplatené, môžem to spraviť tak, ako uvažujem?
ivana184
04.12.08,11:46
Poraďte prosím Vás.......
Braňo
04.12.08,12:06
Urobiť to môžeš, ale odporúčam vyplatiť v jednej mene. Thajsko je 42 USD, Hong Kong 55 USD.
ivana184
04.12.08,12:16
Viac mi vyhovuje vyplatiť v cudzej mene, pretože v pokladni mám dostatok valút, ktoré potrebujem nejako vyčerpať, a v Sk mám nízky zostatok na vyplatenie, takže môžem vyplatiť EUR, USD + (HKD + THB meny prerátam kurzom a vyplatím z SK pokladne.)
Braňo
04.12.08,12:21
na tie divoké meny používam tento konvertor www.xe.com/ucc/ (http://www.xe.com/ucc/)
Kačena I.
04.12.08,12:22
keď mám viac cudzích men, tak vyúčtovanie odfotím a na kópie do každej pokladne dám odvolávku na orginál čísla dokladu.
ivana184
04.12.08,12:31
Ďakujem.
Chobot
04.12.08,21:00
na tie divoké meny používam tento konvertor www.xe.com/ucc/ (http://www.xe.com/ucc/)

Nemusíš používať také rôzne divoké stránky, veĎ kurzy týchto mien sú uvedené aj v kurzovom lístku NBS. A priamo v SKK. Tento kurzový lístok s aktualizuje 1x za mesiac.
Chobot
04.12.08,21:02
Dobrý deň,
môžem vyplatiť cestovné náhrady zamestnancovi aj v 3 menách?

Mám zahraničný cestovný príkaz z Honkongu a Thajska, kde sú vyúčtované náhrady v EUR, USD a v mene thajskej a Hongkongu, môžem ich vyplatiť z valutovej pokladnice postupne z EUR pokladne, USD pokladne a thajské a hongkonské náhrady prerátať kurzom a vyplatiť z pokladnice SK?
Na cestovný príkaz dám poznámku, že koľko z ktorej pokladnice vyplatené, môžem to spraviť tak, ako uvažujem?

Nárok v EUR a USD môžeš vyplatiť v týchto menách, tie exotické môžeš prepočítať na EUR a vyplatiť v EUR alebo ak s tým zamestnanec súhlasí, tak to môžeš vyplatiť aj priamo v SK.
ivana184
08.12.08,07:09
Ďakujem všetkým za odpovede.