marekpm
04.12.08,10:31
Dobry den,
na zaklade trzieb sme sa od 1.12.2008 registrovali ako platca dph, no ja som pri celkovej sume pocital sumy za celkove obodbobie plus minule obdobie spolu, no ked som si prechadzal po mesiacoch tak mi vyslo ze sme sa mali registrovat uz v maji:eek::mee:, no a dnes bol pan z danoveho ze sefka ma zajtra prist podpisat rozhodnutie o registracii a priniest vypisane dajake tlacivo s trzbami na zaklade ktorych sme sa prihlasili, a teraz mi to nesedi, a ked poviem sefovi tak to bude na vypoved asi:confused:.

poradte co teraz vdaka
Vladimír Ozimý
04.12.08,10:20
Dobry den,
na zaklade trzieb sme sa od 1.12.2008 registrovali ako platca dph, no ja som pri celkovej sume pocital sumy za celkove obodbobie plus minule obdobie spolu, no ked som si prechadzal po mesiacoch tak mi vyslo ze sme sa mali registrovat uz v maji:eek::mee:, no a dnes bol pan z danoveho ze sefka ma zajtra prist podpisat rozhodnutie o registracii a priniest vypisane dajake tlacivo s trzbami na zaklade ktorych sme sa prihlasili, a teraz mi to nesedi, a ked poviem sefovi tak to bude na vypoved asi:confused:.

poradte co teraz vdaka

podľa zákona o DPH sa stávate platiteľom odo dňa uvedenom na doklade o registrácii. To znamená, že pokiaľ správca dane nebude nejakým spôsobom špárať do minulosti nemá na to ako prísť a bude kontrolovať len obdobie od kedy ste platiteľom. Samozrejme ale v prípade že na to príde podľa zákona o správe a daní môže nedodržanie zákonom stanovenej povinnosti registrácii pokutovať. Priznám sa aj mne sa to stalo nie síce o pol roka bolo to o mesiac neskôr ale na druhej strane bola aj kontrola a neprešetrovala to...takže tak...no a myslím si že pokiaľ je šef normálny človek a chápe že pomýliť sa môže každý,nevidím dôvod prečo by vás mal vyhodiť...samozrejme správcovi dane nič nehovorte...