psychofemale
04.12.08,12:11
Mam taky mensi vacsii problem. Neviem ako zhodou okolnosti sa mi to podarilo, ale pri sluzobnych cestach do CR som zabudla priratat vreckove. Problem je, ze su uz zauctovane aj vyplate a stare asi 2 mesiace.:( A teraz neviem, co mam robit. Lebo ja to neuctujem len pripravujem podklady. Nejake rady?
Jara
04.12.08,11:27
Dopočítaj, doplať a odvolaj sa na cesťák z ....xy dňa. Veď hlavne, že si na to prišla.
Fulierová
09.12.08,15:59
Neviem, možno sa mýlim, ale vreckové predsa nie je povinnosť. Zamestnávateľ môže a nemusí dať zamestnancovi vreckové. Ale ak mu ho zamestnávateľ chce vyplatiť, tak potom súhlasím s Jarou, jednoducho opraviť a doplatiť.
veronikasad
09.12.08,16:34
Neviem, možno sa mýlim, ale vreckové predsa nie je povinnosť. Zamestnávateľ môže a nemusí dať zamestnancovi vreckové. Ale ak mu ho zamestnávateľ chce vyplatiť, tak potom súhlasím s Jarou, jednoducho opraviť a doplatiť.

Najmenej 5 % je povinnosť. Pozri zákon o cestovných náhradách :

14
Vreckové

Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi pri zahraničnej pracovnej ceste popri náhrade preukázaných potrebných vedľajších výdavkov [§ 4 ods. 1 písm. d)] vreckové v cudzej mene vo výške od 5 % do 40 % stravného ustanoveného podľa § 13 ods. 4 a 5.