Fulierová
04.12.08,12:35
Veľmi pekne prosím, nájde sa tu niekto, kto mi poradí ako funguje § 66 v praxi, či je treba nejakú pomocnú evidenciu, či sa to niekde zvlášť uvádza pri priznaní a pod.

Vopred ďakujem.
Fulierová
04.12.08,13:24
Prosím, prosím, prosím, už som z toho zúfalá
Danila
04.12.08,13:57
Veľmi pekne prosím, nájde sa tu niekto, kto mi poradí ako funguje § 66 v praxi, či je treba nejakú pomocnú evidenciu, či sa to niekde zvlášť uvádza pri priznaní a pod.

Vopred ďakujem.§ 66 čoho? Trestného poriadku ?;):) Ak zadáš presnú otázku, možno nebudeš musieť toľko prosiť.:D Aj účtovníctvo je zákon.
Johanka
04.12.08,14:02
Veľmi pekne prosím, nájde sa tu niekto, kto mi poradí ako funguje § 66 v praxi, či je treba nejakú pomocnú evidenciu, či sa to niekde zvlášť uvádza pri priznaní a pod.

Vopred ďakujem.


Prosím, prosím, prosím, už som z toho zúfalá
Ja som občas zúfalá (dnes asi tretí raz) z toho, že hľadanie asi bolí. Predvčerom som v inej téme dávala tento link http://www.porada.sk/679536-post3.html. A to je iba jeden z mnohých, ktoré sa pri troške snahy dajú nájsť.
Mohli by ste, prosím, používať vyhľadávanie ???
JankaO
04.12.08,14:07
Keďže sme v sekcii DPH, tak nepredpokladám, že by mohla nastať pochybnosť, či je to § 66 trestného poriadku.
Je potreba viesť evidenciu tak, aby z nej bola jasna nákupná cena a doklad o kúpe jednotlivých tovarov, predajná cena s odkazom na doklad o predaji, vyčíslený rozdiel medzi KC a PC a k tomu prislúchajúca DPH. Do priznania to vstupuje po predaji.
Danila
04.12.08,14:15
Keďže sme v sekcii DPH, tak nepredpokladám, že by mohla nastať pochybnosť, či je to § 66 trestného poriadku.
Je potreba viesť evidenciu tak, aby z nej bola jasna nákupná cena a doklad o kúpe jednotlivých tovarov, predajná cena s odkazom na doklad o predaji, vyčíslený rozdiel medzi KC a PC a k tomu prislúchajúca DPH. Do priznania to vstupuje po predaji.Janka, akceptuj prosím môj názor, ako ja Tvoj a nerecenzuj ma. Ja som účtovník, a zo zadania otázky len jasnovidka môže uhádnuť, o aký paragraf sa jedná. Sekcie si často zamieňame. A rôznych evidencií máme požehnane aj v daniach, účte a všeličom inom. Dovoľ prosím preto, aby som mohla vyslať signál, že k paragrafu patrí aj zákon, čo nie je časovo náročné, bez ohľadu na sekciu. Ďakujem.
Vladimír Ozimý
04.12.08,14:25
Baby nehádajte sa :D. § 66 funguje tak že ak chcete použiť tento paragraf musíte spĺňať podmienky § 66 ods. 2 inak ho použiť nemôžete. No a režim je o tom že zdaňujete len maržu a nie celé plnenie pričom vediete osobitnú evidenciu na účely tohot paragrafu pre kontrolu. Na faktúre neuvádzate výšku dane a ten kto nakupuje od Vás pod týmto § si nemôže uplatniť DPH na vstupe.
Jozef Mihál
04.12.08,14:54
Úplne ale úplne mimo témy, za čo sa ospravedlňujem, ale nedá mi to.

Práve študujem § 67 veľmi podrobne a zvnútra, začo patrí veľká vďaka Zuzianke, ktorá mi tento študijný materiál s láskou poskytla.
Danila
04.12.08,19:35
Takže sa tu vlastne všetci máme radi!:):D;)
Šťastné a veselé vospolok.
Fulierová
05.12.08,07:18
Ospravedlňujem sa, že som tu vyvolala nejakú roztržku. Samozrejme som mohla napísať, že § 66 zákona o DPH, nejako mi to ušlo.

Všetkým ďakujem za odpoveď.
JankaO
05.12.08,12:23
Janka, akceptuj prosím môj názor, ako ja Tvoj a nerecenzuj ma. Ja som účtovník, a zo zadania otázky len jasnovidka môže uhádnuť, o aký paragraf sa jedná. Sekcie si často zamieňame. A rôznych evidencií máme požehnane aj v daniach, účte a všeličom inom. Dovoľ prosím preto, aby som mohla vyslať signál, že k paragrafu patrí aj zákon, čo nie je časovo náročné, bez ohľadu na sekciu. Ďakujem.
Váš názor, tak ako kohokoľvek iného rešpektujem a akceptujem. Ak moja odpoveď vyvolala akúkoľvek pochybnosť, rozhodne to nebol úmysel. Rovnako, ako nebol úmysel vyvolávať hádky.
Fulierová
06.12.08,10:39
Akú školu? Nerozumietm ti.
Danila
06.12.08,10:43
Akú školu? Nerozumietm ti.Nad tým si nelám hlavu. Milan oslavuje Mikuláša.:):D:):D
Milan Benka
06.12.08,11:38
Aby sme to uzavreli:


Veľmi pekne prosím, nájde sa tu niekto, kto mi poradí ako funguje § 66 v praxi, či je treba nejakú pomocnú evidenciu, či sa to niekde zvlášť uvádza pri priznaní a pod.

Vopred ďakujem.

Odpoveď je tu:


Baby nehádajte sa :D. § 66 funguje tak že ak chcete použiť tento paragraf musíte spĺňať podmienky § 66 ods. 2 inak ho použiť nemôžete. No a režim je o tom že zdaňujete len maržu a nie celé plnenie pričom vediete osobitnú evidenciu na účely tohot paragrafu pre kontrolu. Na faktúre neuvádzate výšku dane a ten kto nakupuje od Vás pod týmto § si nemôže uplatniť DPH na vstupe.


Ešte nejaké doplňujúce otázky ?