xxxVilma
04.12.08,14:07
Chceme kupit novy LCD TV a samozrejme nejaku satelitnu techniku, zial nevieme sa
rozhodnut aky druh. V predajniach nam radia napr. STRONG, SKYLINK atd. nam to vsak nic nehovori, kazdy si chvali svoj tovar.Preto uvitam vhodny kvalitny typ dakujem
najag
04.12.08,15:44
Najprv si musite definovat a ujasnit, co budete pozadovat od satelitneho prijimaca, ake programy chcete pozerat, ci to budu free, alebo pay, cize platene. Kolko chcete investovat do prijimaca, ci chcete nahravat programy, aku pozadujete vybavenost prijimaca atd. Pretoze je mozne kupit satelitny prijimac vratane anteny a LNB od 3000,- Sk do 25000,-Sk. Od suntu az po velmi kvalitny vyrobok. Od anteny 60 cm po 120 cm, od LNB s vacsim sumovym cislom az po spickovy, antenu s motorom atd.V kazdom pripade, ak chcete kupit LCD Tv, tak by mal mat HDMI vystup, taktiez aj TV.
220870
04.12.08,19:16
Napríklad sky link má veľmi málo dobrých kanálov.A tých pár tuším 3 sú síce vo vysokej kvalite ale za nehoráznu cenu.Inak táto téma zaujíma aj mna aj ja hľadám slušnú firmu za slušné služby.
220870
05.12.08,19:48
Dnes som kúpil satelit.Na dva TV. Dá sa natočiť na dve družice .podľa toho ktorú si vyberiete naladíte DIGI TV , Sky link, alebo UPC.Momentálne mi ide celkom 160 kanálov.Všetky Slovenské a České . celkom asi 30 v Slovenčine alebo Češtine. Cena 5300 aj s 20 m koaxiálnym káblom. Nainštaloval som si to sám.
demeter
05.12.08,20:06
Tie programy ti idu bez karty,aku značku satelitu to maš.Dik.
najag
05.12.08,20:35
Ak idu programy na DIGI TV na satelitnom prijimaci bez karty, tak je dobre si pozriet aj Trestny zakon , hlavne ustanovenie o porusovani autorskych prav prevadzkovanim satelitneho prijimaca s emulaciou a jeho sankciu. A pritom DIGI TV je za 290,-Sk mesacne s poriadnym balikom programov. Ale vsetko je docasu, ako bolo UPC, ako bol CZlink...Slovlink.....a potom nic.A majitelom ostali suntove prijimace za drahe peniaze. Na UPC a Skylink v CRW si bez karty neliznete, Nagravision1 je iba otazka casu. Takze aj tak berte niektore prispevky......:D:D
benet1
31.12.08,16:52
aky je vas nazor ma magio.
220870
01.01.09,10:15
Ak idu programy na DIGI TV na satelitnom prijimaci bez karty, tak je dobre si pozriet aj Trestny zakon , hlavne ustanovenie o porusovani autorskych prav prevadzkovanim satelitneho prijimaca s emulaciou a jeho sankciu. A pritom DIGI TV je za 290,-Sk mesacne s poriadnym balikom programov. Ale vsetko je docasu, ako bolo UPC, ako bol CZlink...Slovlink.....a potom nic.A majitelom ostali suntove prijimace za drahe peniaze. Na UPC a Skylink v CRW si bez karty neliznete, Nagravision1 je iba otazka casu. Takze aj tak berte niektore prispevky......:D:D
Oni to dávajú zadara na pár týždňov aby si každý mohol vybrať z programovej ponuky . a myslím že je to dobre . Ako by som potom mohol kúpiť nejakú programovú ponuku keď o dvoch tretinách ponúkaných kanálov som ešte ani nepočul.Ten prijímač sa volá OPENBOX x-810. Je to na dve karty ( doporučujem).Aj satelitný prijímač ( tanier + konektor) mám na dva výstupy( potom sa dajú pripojiť dva na sebe nezávislé televízory).Dá sa natočiť na tri družice záleží na tom ktorú si vyberiete.Podľa toho vám ide DIGI ,SKY LINK , UPC,
convict
01.01.09,12:01
Ak idu programy na DIGI TV na satelitnom prijimaci bez karty, tak je dobre si pozriet aj Trestny zakon , hlavne ustanovenie o porusovani autorskych prav prevadzkovanim satelitneho prijimaca s emulaciou a jeho sankciu. A pritom DIGI TV je za 290,-Sk mesacne s poriadnym balikom programov. Ale vsetko je docasu, ako bolo UPC, ako bol CZlink...Slovlink.....a potom nic.A majitelom ostali suntove prijimace za drahe peniaze. Na UPC a Skylink v CRW si bez karty neliznete, Nagravision1 je iba otazka casu. Takze aj tak berte niektore prispevky......:D:D
Rad by som videl ustanovenie o porusovani autorskych prav prevadzkovanim satelitneho prijmaca s emulaciou a jeho sankciu.

Pozivam takyto prijmac so SKYLINK cipovou kartou a emulacia CRW je potrebna inak by si prijmac any neskrtol nakolko prijmac obsahuje citacku kariet a pridavny softwer beziaci v SAT prijmaci emuluje citanie karty+dekodovanie CRW (CryptoWorks) co je legalne. Taketo prijmace su vyhodne nakolko kodovacich systemov je viac a takyto SAT prijmac nie je limitovany tym ze bezny (najma nelinuxovy) prijmac obsahuje hardwerovo riesene kodovanie - hardwerovy modul.

Trestne je:

- pouzitie nelegalnych kariet (co sa ale zatial nikomu nepodarilo SKYLINK kartu klonovat)
- zdielanie karty "tretej osobe" prostrednictvom pocitacovej siete co je v sucasnosti popularne
- pouzitie 'cudzich' krypto klucov

Trocha opatrnosti pri narabani s pojmamy.
najag
01.01.09,17:44
Existuju oficialne satelitne prijimace , ktore umoznuju aj dva dekodovacie systemy, alebo moduly na oficialne karty, ktorych dekodere funguju bez emulacie. Emulacny prijimac,alebo emulacny modul, pokial nema originalny dekoder, teda aj CRW, nemusi dekodovat korektne, to je predsa zname. Emulacny prijimac a emulacne moduly si predovsetkym kupuje ten, kto chce emulovat. Nielen dekodovacie systemy, ale predovsetkym kluce. Inak by sa tieto neoficialne verzie predsa nevyrabali. Takze si nehovorme, ze si tieto vyrobky kupujeme z dovodu vedeckych ucelov. A potom by aj neexistovali satelitne stranky, kde sa iba hemzi klucami pre emulacne prijmce. Takze tolko k pojmom, ak si ich vykladame. Ved este pred nedavnom bola sama reklama na satelitne prijimace na prijem ceskych a slovenskych programov bez karty. Len skoda, ze nase zakony su derave a sudy lenive.Inak by uz vela obchodnikov sedelo. Kradneme programy, kradneme filmy , kradneme hudobnu produkciu, kradneme satelitne vysielanie. A tvarime sa, ze autorsky zakon a trestny zakon vobec neznasilnujeme. Pretoze, ak dekoder nema oficialny dekodovaci program od jeho vyrobcu, ale emulacny program, tak je to uz porusenie autorskeho prava. Ci chceme, alebo nie. Aby sme pojmom lepsie rozumeli.
comodo
01.01.09,18:06
Ak idu programy na DIGI TV na satelitnom prijimaci bez karty, tak je dobre si pozriet aj Trestny zakon , hlavne ustanovenie o porusovani autorskych prav prevadzkovanim satelitneho prijimaca s emulaciou a jeho sankciu. A pritom DIGI TV je za 290,-Sk mesacne s poriadnym balikom programov. Ale vsetko je docasu, ako bolo UPC, ako bol CZlink...Slovlink.....a potom nic.A majitelom ostali suntove prijimace za drahe peniaze. Na UPC a Skylink v CRW si bez karty neliznete, Nagravision1 je iba otazka casu. Takze aj tak berte niektore prispevky......:D:D

Ja by som tu pridal myslienku mozno trocha mimo. Ale :
Platim konces. poplatky, ale prijem pozemny STV nemam dobry.
Su TV stanice ako Nova , Markiza……, ktore ziju z reklam a pochopitelne maj uzaujem na tom aby som ich pozeral. Pozemny prijem vsak vsade nie je idealny.
Ako riesenie je tu satelit. Preco mam platit este dalsie poplatky za digi ci karty, ak je spominanym staniciam jedno ako ich „chytam“. Maju predsa zaujem aby sa po mna dostali a problematiku svojho sirenia by mali riesit s prividermi. Ostatni su iba prizivnici. Potom necudo ze sa prekodovava a spekuluje.
najag
02.01.09,06:51
Ak chces prijimat programy cez satelitny signal , tak musis mat prislusnu kartu, ktora ta opravnuje k pozeraniu a neriesis uz koncesionarsky poplatok, ak chces pozerat programy cez terestrialny signal, tak musis mat zaplateny koncesionarsky poplatok, taky je uzus. Uz z fyzikalnej podstaty sirenia vf signalu vyplyvaju nevyhody pre niektorych ucastnikov v podobe nekvalitneho obrazu, na tom sa neda nic menit, ale je tu alternativna nahrada, je ich viac, je to uz iba otazka penazi. Predsa tym, co maju zly signal pre terenne prekazky sa nemoze riesit tym, ze kazdemu sa vybuduje vykryvac, aby mal signal OK. Aj sluzba je obchodna komodita, ktora je chranena.
comodo
02.01.09,10:54
Ak chces prijimat programy cez satelitny signal , tak musis mat prislusnu kartu, ktora ta opravnuje k pozeraniu a neriesis uz koncesionarsky poplatok, ak chces pozerat programy cez terestrialny signal, tak musis mat zaplateny koncesionarsky poplatok, taky je uzus. Uz z fyzikalnej podstaty sirenia vf signalu vyplyvaju nevyhody pre niektorych ucastnikov v podobe nekvalitneho obrazu, na tom sa neda nic menit, ale je tu alternativna nahrada, je ich viac, je to uz iba otazka penazi. Predsa tym, co maju zly signal pre terenne prekazky sa nemoze riesit tym, ze kazdemu sa vybuduje vykryvac, aby mal signal OK. Aj sluzba je obchodna komodita, ktora je chranena.

Potom musim uvazovat, co sa porusuje ? Porusim zakon tym ze fyzicky pekodujem openbox ? ( pri kupe nie je nejake upozornenie, ze soft co je tam ma licenciu ako napr. windows , a normalne sa s ovladacom da dostat po kody ) , alebo tym ze potom budem pozerat programy ( akoze zneuzivanie sluzby )?

- co sa tyka toho vykryvaca - ale povinny konc. poplatok , to je OK. Ze chytas styroch duchov , na tom nezalezi :-)
najag
02.01.09,13:48
Myslim si, ze je zbytocne na fore rozoberat, co je legalna instalacia a co je nelegalna instalacia. V prave plati zasada, ze kazdy obcan ma vediet svoje prava a povinnosti. Ked mame legalny sw Windows z obchodu, tak mame k nemu aj oficialny instalacny kluc a nie crack, mame k nemu oficialny doklad. Aj auto moze jazdit na plyn, ak mame oficialnu zmenu v dokladoch, ale mozeme ho mat aj nacierno........zalezi iba na nasom pravnom vedomi v zivote, co robime, za co aj ponesieme mozne pravne dosledky. Aj po ceste mozeme jazdit vlavo, ale jazdime vpravo, aby sme sa nestretli s niekym, aj rychlost nemusime dodrziavat, ak nas policajti nechytia, len dost casto na to doplati nevinny vodic a uz je neskoro.Ono je to tak, niektori obcania v spodnej casti spolocnosti kradnu aj v obchode, ini su inteligentni a slusne vychovani a v obchode nekradnu, ale za to kradnu bez problemov pre pocitac pocitacove programy, satelitne programy, filmy, hudbu. S pocitom a vedomim, ze to nikto nevidi a nikto o tom nevie.Ale potom sa zamyslime, ci je nejaky rozdiel v kradnuti. Podla mna ziaden, kradne ten, kto si prisvojuje a pouziva to, co mu nepatri. A co je mozne, je jasne definovane v zakonoch. Ake a z coho sa mozu vytvarat kopie a podobne.Takze nehladajme zdovodnenia, preco robime to, co robit nemame, pretoze by sme pomaly zili v dzungli, keby si kazdy svoje porusenia vykladal po svojom.A ked to robime, tak to neradme druhym aspon verejne.
ROBIN111
03.01.09,09:19
Ak chces prijimat programy cez satelitny signal , tak musis mat prislusnu kartu, ktora ta opravnuje k pozeraniu a neriesis uz koncesionarsky poplatok, ak chces pozerat programy cez terestrialny signal, tak musis mat zaplateny koncesionarsky poplatok, taky je uzus.Platiteľom konc. poplatkov je každý koncový odberateľ elektriny. Nezáleží na tom, akým spôsobom prijímáš tv vysielanie.
Martin Mocko
03.01.09,09:39
Taká teoretická otázka...
Ak aktivujem SK Skylink kartu - nedostanem Novu. Ak aktivujem Skylink kartu z CR - mám slovenské + české programy a k tomu Novu...
Je to takto OK?
comodo
03.01.09,13:48
Taká teoretická otázka...
Ak aktivujem SK Skylink kartu - nedostanem Novu. Ak aktivujem Skylink kartu z CR - mám slovenské + české programy a k tomu Novu...
Je to takto OK?

s SK si bez NOVY a PRIMY ,
s CZ si bez Markizy.
Podobrotky sa to skratka neda :-)
convict
03.01.09,19:09
@najag ta tema je komplikovanejsia, ano ten licencny poplatok za cryptoworks pri emulatoroch som opomenul, ale nemyslim ze je na mieste nepriamo oznacovat kazdeho kto si taky box zakupi je vlastne zlodej ako si nepriamo naznacil :-D

Stare a osuchane: Keby sa zakony dodrziavali na 100% nikdy by sme nepotrebovali nieco ako cryptoworks a keby sa sankcionovalo na 100% tak uz by ani nemal kto sankcionovat.

Ako to tu bolo spominane "Platiteľom konc. poplatkov je každý koncový odberateľ elektriny" neskuma sa ci a ako prijmas signal. Sirenie signalu STV cez druzicu k inym ako rezidentom SR nie je dovoleny s vynimkou rezidentov CR co sa bravurne podarilo ako vymena za moznost sledovania CT. Dovod preco to nemoze prijmat niekto iny je prave ten koncesionarksy poplatok co je dovod pre take iste konanie aj v inych krajinach a ku podivu niektorych nie ci naopak? Otazka vlastne je preco za prijem sat signalu verejnopravnej TV treba zaplatit jednorazovy poplatok a niektore komercne TV rovnako vysielajuce terestrialne su hodene do toho isteho vreca. Stare zname business is business, ked nemozes prijmat terestrialne tak zaplat za dodanie signalu lebo terestrialne sireny je zadarmo :-D
najag
04.01.09,11:14
Pre pochopenie problematiky je potrebne nastudovat autorske prava a hlavne platenie autorskych poplatkov za vysielane programy, medzinarodne dohody a podobne. Samozrejme, ze vsetko je otazka penazi, ale nakoniec, nikomu by sa z nas nepacilo, ked si doma upecie kolac a zjedli by mu ho zadarmo ini.Koncesionarsky poplatok sa plati za služby verejnosti v oblasti televízneho vysielania poskytované Slovenskou televíziou a v oblasti rozhlasového vysielania poskytované Slovenským rozhlasom.Presahove terestrialne signaly z ineho statu je mozne prijimat bez platenia.Pretoze presahovemu signalu nie je mozne nariadit, aby skoncil na hranici statu. Prijimanie ostatnych signalov na uzemiach jednotlivych statov, nez terestrialnych, su upravene zo strany ich prevadzkovatelov tak, aby ich nemohli prijimat ini uzivatelia, nez opravneni a zaroven im jednotlive staty poskytuju pravnu ochranu, ktora musi byt na zasade reciprocity.


Porušovanie autorského práva
(1) Kto neoprávnene zasiahne do zákonom chránených práv k dielu, umeleckému výkonu, zvukovému záznamu alebo zvukovo-obrazovému záznamu, rozhlasovému vysielaniu alebo televíznemu vysielaniu alebo
databáze, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa
páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním väčšiu škodu,
b) závažnejším spôsobom konania,
c) z osobitného motívu, alebo
d) prostredníctvom počítačového systému.
Staci, ked mate pohnevaneho suseda, ktory ma na Vas pipku a ktory Vas uda. A mate vystarane.
Americania vnimaju dodrziavanie zakonov nasledovne: zakon porusujem vtedy, ake je pre mna jeho porusenie vyhodnejsie, ako sankcia, ktora postihuje jeho porusenie. Ci sa oplati ist do basy na 2 roky za sledovanie satelitu lamanim kodov, to si musi zvazit sam. A je na kazdom, ako cti zo svojej strany zakony, ako ich dodrzuje, ake je jeho pravne vedomie. Pretoze peniaze je mozne zarobit poctivo, alebo ukradnut. To uz musi vediet kazdy sam, na com u seba je. Poplatky za prijimanie programov jednotlivych poskytovatelov nie tak drahe, aby neboli dostupne skoro vsetkym socialnym skupinam. Tak potom nechapem, co sa vlastne riesi.
Martin Mocko
04.01.09,20:35
s SK si bez NOVY a PRIMY ,
s CZ si bez Markizy.
Podobrotky sa to skratka neda :-)

jj..máš pravdu. Tú markízu som si teda nevšimol. Existuje nejaká možnosť (nemyslím teraz openbox) ako mať SK i CZ kanaly (verejnoprávne vrátane Nova, Prima, Joj a Markiza)?
najag
05.01.09,09:05
Existuje. Kupit si kartu Skylink v ČR a registrovat ju na obcana v ČR a kupit si kartu Skylink v SR a registrovat ju v SR. Pouzivanie karty registrovanej v CR je vsak v rozpore s podmienkami pre pouzivanie karty Skylink pre ČR a samozrejme aj opacne.To je jedina cesta pre program NOVA, ktora nesuhlasi so sirenim jej programu na uzemi SR. Potom je druha moznost, ktora je velmi rozsirena na uzemi SR a CR a ktora je v rozpore s nasim autorskym zakonom a Trestnym zakonom a preto ju nepisem:D
convict
08.01.09,13:00
@najag neda sa mi nevratit k tym koncesionarskym poplatkom. :D Zakon 68/2008 (koncesionarkse poplatky) neriesi terestrialne vysielane ale vysielanie ako take to sa tu akosi opomina.

To znamena ze pokial pozeram STV prostrednictvom satelitu koncesionarksy poplatok musim platit a nie ako spominas NERIESIM. Presnejsie zakon vobec neriesi ci STV a SR niekto ma moznost prijmat ale ci sa jedna o osobu na ktoru je pisany elektromer v byte alebo rodinnom byte. :-D
To znamena ten na koho nie je pisany elektromer alebo je majitel firmy s menej ako 3 zamestnancami platit nie je zaviazany.

Ano ten americky priklad je uplne presny o com to vlastne je napriek tomu ze tam sa povazuje za najvacsie porusenie zakona neplatenie dani ak je povinnost platit. Hold vsetko je to o miere spolocenskej nebezpecnosti, u nas je ten rebricek momentalne iny.
cocker.ba
25.04.09,20:07
Zdravim, chcem prejst na upc direct, avsak prijmac si chcem kupit individualne.Poradi niekto, aky sa najlepsie hodi a ake ma mat parametre (hlavne co sa tyka dekod. karty a pod).Chvilu som rozmyslal o Magiu, ale po zisteni, ze sa neda prepojit s klasickym DVD a HD DVD som tuto moznost zavrhol.
Dik.
ucholator
27.04.09,07:15
Zdravim, chcem prejst na upc direct, avsak prijmac si chcem kupit individualne.Poradi niekto, aky sa najlepsie hodi a ake ma mat parametre (hlavne co sa tyka dekod. karty a pod).Chvilu som rozmyslal o Magiu, ale po zisteni, ze sa neda prepojit s klasickym DVD a HD DVD som tuto moznost zavrhol.
Dik.
UPC je kodovane v cryptoworkse,tak ze musite mat primac s takymto dekoderom.
mpca
27.04.09,07:25
Pípadne modul CAM Cryptoworks, neviem ako UPC ale skylink ide perfektne konkretne mame tento modul v Topfielde 7700hsci
ucholator
27.04.09,07:36
Potom musim uvazovat, co sa porusuje ? Porusim zakon tym ze fyzicky pekodujem openbox ? ( pri kupe nie je nejake upozornenie, ze soft co je tam ma licenciu ako napr. windows , a normalne sa s ovladacom da dostat po kody ) , alebo tym ze potom budem pozerat programy ( akoze zneuzivanie sluzby )?


Predali vam primac s neautorizovanym software?Je vam dufam zname,ze stracate zaruku na takto upraveny primac!!!To ze predajcovia upravuju primace priamo v predajni je urcite trestne ale kto sa pojde stazovat ked mu ide zadara DIGI?:-)Sledovanie akehokolvek plateneho programu bez riadneho zaplatenia je tresne.Myslim,ze aj vlastnenie zariadenia ,ktore umoznuje piratsky prijem je tresne.
ucholator
27.04.09,07:46
Oni to dávajú zadara na pár týždňov aby si každý mohol vybrať z programovej ponuky . a myslím že je to dobre . Ako by som potom mohol kúpiť nejakú programovú ponuku keď o dvoch tretinách ponúkaných kanálov som ešte ani nepočul.Ten prijímač sa volá OPENBOX x-810. Je to na dve karty ( doporučujem).Aj satelitný prijímač ( tanier + konektor) mám na dva výstupy( potom sa dajú pripojiť dva na sebe nezávislé televízory).Dá sa natočiť na tri družice záleží na tom ktorú si vyberiete.Podľa toho vám ide DIGI ,SKY LINK , UPC,
Openbox 810 nieje na 2 tv primace!Je to jednotunerovy primac preto nemozte na nom nezavisle pozerat 2 rozne programy.Asi ste sa zmylili nieje to OPTICUM?
ucholator
27.04.09,09:17
Rad by som videl ustanovenie o porusovani autorskych prav prevadzkovanim satelitneho prijmaca s emulaciou a jeho sankciu.

Pozivam takyto prijmac so SKYLINK cipovou kartou a emulacia CRW je potrebna inak by si prijmac any neskrtol nakolko prijmac obsahuje citacku kariet a pridavny softwer beziaci v SAT prijmaci emuluje citanie karty+dekodovanie CRW (CryptoWorks) co je legalne. Taketo prijmace su vyhodne nakolko kodovacich systemov je viac a takyto SAT prijmac nie je limitovany tym ze bezny (najma nelinuxovy) prijmac obsahuje hardwerovo riesene kodovanie - hardwerovy modul.


Prosim kde si na takuto vec prisiel?:D
jaja1
27.04.09,13:43
Ťiež plánujem kúpiť satelitnú techniku na chatu, prosím Vás poradte, kto má skúsenosti, aký druh kúpiť.
Niečo jednoduché a lacné bez mesačných poplatkov, aj nejaké slovenské, prípadne maďarské programy aby sa dali pozerať. Teraz mám obyčajnú anténu namontovanú, Jednotku a Dvojku mám peknú, Markízu sa dá pozerať, Joj dosť sneží.
ucholator
27.04.09,21:41
Ťiež plánujem kúpiť satelitnú techniku na chatu, prosím Vás poradte, kto má skúsenosti, aký druh kúpiť.
Niečo jednoduché a lacné bez mesačných poplatkov, aj nejaké slovenské, prípadne maďarské programy aby sa dali pozerať. Teraz mám obyčajnú anténu namontovanú, Jednotku a Dvojku mám peknú, Markízu sa dá pozerať, Joj dosť sneží.
Musim vas sklamat.Programy ktore chvete pozerat je mozne sledovat iba s pristupovymi kartamy. Kodovanie je v cryptovokse a v seca.V tomto pripade ale budete potrebovat aj natacacie zariadenie,pretoze programy slovenskej televizie su vysielane z astry 23,5E a madarsky balik zase z Amosu 4.0W.Niektore madarske programy su aj na Hotbirde 13.0E.Vyber primacov je velky vo vasom pripade budete potrebovat primac s UCAS(cita vsetky karty)napr.OPENBOX 810
http://www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/openbox/openbox-810-new (http://http//www.tvsatnitra.sk/online-satelitna-technika/openbox/openbox-810-new) Pre vas by bolo asi najschodnesia varianta DIGI-TV.
Prehlad vysielanych stanic s poziciamy satelitov si mozte pozriet na
http://flysat.com
Taserda
09.05.09,13:30
s SK si bez NOVY a PRIMY ,
s CZ si bez Markizy.
Podobrotky sa to skratka neda :-)sCZ si bez Markízy a STV3
Taserda
09.05.09,13:52
Openbox 810 sa už asi nevyrába ,v predaji je veľa falzifikátov z Azie.Prijímač na 2 tv sa volá Opticum multiroom.Karta SkyLink sa po zakúpení musí do mesiaca zaregistrovať a to pre SK alebo CZ.Karta GITAL -cez SMS sa môže meniť region podľa želania.A čo kúpiť?K LCD HD prijímač ,vyššie spomenuté sú SD.HD staníce ešte iba začínajú,v českom jazyku ide Eurosport a Nova.Nie všetko však vysialajú v HD.Do 100 eur je dobrou kúpou Dreamsky 7000 alebo 7500 ,vie nahrávať na USB kľúč,nie je však HD.Funkcia nahrávania má skratku PVR ,má ju vicero mrijímačov nap. Shoubox a ine.Nekúpil by som Strong.
bobino38
11.05.09,04:44
Zdravim, chcem prejst na upc direct, avsak prijmac si chcem kupit individualne.Poradi niekto, aky sa najlepsie hodi a ake ma mat parametre (hlavne co sa tyka dekod. karty a pod).Chvilu som rozmyslal o Magiu, ale po zisteni, ze sa neda prepojit s klasickym DVD a HD DVD som tuto moznost zavrhol.
Dik.
Mágio má má možnosť si všetky programy nahrať, až 80 hodín. A to aj naplánovať cez internet aj keď nie si doma...
Braňo
11.05.09,05:14
Openbox 810 sa už asi nevyrába ,v predaji je veľa falzifikátov z Azie.Prijímač na 2 tv sa volá Opticum multiroom.Karta SkyLink sa po zakúpení musí do mesiaca zaregistrovať a to pre SK alebo CZ.Karta GITAL -cez SMS sa môže meniť region podľa želania.A čo kúpiť?K LCD HD prijímač ,vyššie spomenuté sú SD.HD staníce ešte iba začínajú,v českom jazyku ide Eurosport a Nova.Nie všetko však vysialajú v HD.Do 100 eur je dobrou kúpou Dreamsky 7000 alebo 7500 ,vie nahrávať na USB kľúč,nie je však HD.Funkcia nahrávania má skratku PVR ,má ju vicero mrijímačov nap. Shoubox a ine.Nekúpil by som Strong.

Taserda, vieš mi poradiť, ako zmeniť región registrácie karty Gital cez sms?
Taserda
11.05.09,07:45
Mam SkyLink ale ak máš Gital tak máš aj návod k použitiu .Pošleš SMS na číslo v návode,v ňom bude aj napísané čo má SMS obsahovať-číslo karty je samozrejmosť.Ak ju plánuješ kúpiť predajca ťa poučí.
Taserda
11.05.09,07:57
Mágio má má možnosť si všetky programy nahrať, až 80 hodín. A to aj naplánovať cez internet aj keď nie si doma...
Mágio je aj závislé na pripojeni bez problémov-chce to optické káble.Vlastný satelit s PVR + HDD napríklad 500 GB za asI 65 E.ktorí odpojím od prijímača a pripojím do PC môžem si z neho napáliť nahrávky filmov na DVD z PC vložiľ svoje fotky hudbu a satelit slúži ako hudobná veža .Horúcov novinkov je HD satelit AZBOX ELIT /PREMIUM.po pripojení na net možnosť pozerania videí z YU TUBE ,čítanie mailov.Na je funkciách sa ešte pracuje.