kunkelovaa
04.12.08,14:24
Ahojte. Nevieme sa s kolegyňami zhodnúť, tak prosím o radu vás. Môže RO zriadená obcou s vlastnou právnou subjektivitou pri prenesených kompetenciách odviesť na depozit mzdy za mesiac december vrátane osobných príplatkov? Teda, ide mi konkrétne o tie osobné príplatky, lebo niektoré kolegyne tvrdia, že len mzdy, príplatky vraj byť v decembri nemôžu. Podľa vás? Ako to praktizujete?
Otázka súvisí s tým, že až teraz v decembri dostaneme peniaze na dofinancovanie osobných nákladov....
malalulu
05.12.08,06:19
Jasné, že aj všetky príplatky - idú tam všetky náklady, spojené so mzdami za december - t.z. plat, príplatky, odvody do poisťovní,
odvod do SF...
asma
05.12.08,07:35
do depozitu sa odvádzajú všetky prostriedky, ktoré predpíšete na 521 - hrubé mzdy - teda tarify, všetky príplatky aj odmeny, dohody, na 524 - odvody do poisťovní a na 527 - náhrady za PN, odvod SF neviem - v zákone o rozpočtových pravidlách nie je uvedený
kunkelovaa
05.12.08,09:42
Ďakujem. Myslela som si, len som sa chcela uistiť. Sociálny fond bol spomínaný na školení, nejde na depozit, bude hradený z rozpočtu budúceho roku. Asi aj predpis bude januárový.
malalulu
05.12.08,11:56
Nám na školení pripomenula, že nemáme zabudnúť odviesť na depozit prídel do SF za 12/08
asma
07.12.08,14:41
predpis SF bude v decembri
kunkelovaa
08.12.08,04:36
Ak je predpis v tomto roku, SF nejde na depozit a nemôžem ho uhradiť v decembri, potom to budú výdavky budúcich období. Alebo sa mýlim?