mila_fliper
04.12.08,19:09
Dobry den,

chcela by som vas poprosit o radu a pomoc. Moj ocino vlastni nehnutelnost (podu) na ktorej sa o necele 2 tyzdne ma vykonat verejna drazba. Je to dlhorocny rodinny majetok. Chcem sa poradit, ci ho ako jeho dcera nemozem este pred drazbou nejako odkupit, alebo ci mam nan, alebo niekto z rodiny prednostne pravo. Jednoducho si strasne neprajem, aby rodinne dedicstvo skoncilo v rukach celkom cudzich ludi. Bojim sa ze ked dojde k drazbe tak by niekto ponukal vacsiu sumu ako som schopna zaplatit. Tak este raz prosim o radu, ci je z tejto situacie este nejake mozne vychodisko.
Dakujem velmi pekne.
Stina
04.12.08,18:13
A aký je dôvod dražby ?
mila_fliper
04.12.08,18:19
Zacalo to uz davno, cca pred 12-15 rokmi, financna dlzoba banke, postupne to preslo roznymi fazami, ktore som zazila ako dieta: konkurzom na dom, potom pravidelnym strhavanim z dochodku, a potom 10 rokov ticho, a teraz sa to obnovilo tymto. Predtym som bola dieta, takze som nemohla pomoct, tak len sa snazim, ci teraz ked mam 24 to bude nejako mozne.
Stina
04.12.08,18:30
Neviem či sa dá už vyhlásená dražba zastaviť, ale skús sa spojiť s veriteľom a dohodnúť úhradu dlžoby.
Stanislav 1975
04.12.08,18:37
Ahojky, asi ťa nepoteším, ale teraz už to asi nezastavíš, v tejto fáze už asi nie, bolo sa doteraz treba dohodnúť s oprávneným na vyrovnaní zavazku- inak, je mi ťa ľúto, lebo ja som o niečo podobné bojoval pred cca 10 rokmi i keď pri inej príležitosti- keď mi zomreli starí rodičia a ten dom som nejakým sposobom chcel kúpiť ja, aby to neodišlo do cudzích rúk, ale dedičia chceli samozrejme z toho vyťažiť , čo najviac ( a ja ich chápem)- nedokázal som zohnať 4 miliony a tak som PREHRAL, čo už- aj to sa stáva:(
Takže moja, skús ísť na tú dražbu a skúsiť to vydražiť TY, i keď fakt, keď dá niekto viac tak to bude zlé...
Prajem veľa šťastia S.
Stanislav 1975
04.12.08,18:38
Neviem či sa dá už vyhlásená dražba zastaviť, ale skús sa spojiť s veriteľom a dohodnúť úhradu dlžoby.
veru-jedine tak...
mila_fliper
04.12.08,18:42
Dakujem vam velmi pekne za rady, ste zlaty. Aj ked citala som zbezne exekucny poriadok, a neviem, ci ako priamy rodinny prislusnych sa mozem zucastnit. Ale aj tak dakujem.
zuzana.š.
04.12.08,18:43
Osoby, ktoré majú k draženej nehnuteľnosti predkupné právo, môžu ho uplatniť len na dražbe ako dražitelia. Predkupné právo k vydraženej nehnuteľnosti udelením príklepu zaniká.

Skús sa dohodnúť s oprávneným pre dražbou a podľa možnosti zaplatiť dlh.
Stanislav 1975
04.12.08,18:47
Dakujem vam velmi pekne za rady, ste zlaty. Aj ked citala som zbezne exekucny poriadok, a neviem, ci ako priamy rodinny prislusnych sa mozem zucastnit. Ale aj tak dakujem.
Dražby sa samozrejme možeš zúčastniť, ale nemáš tam nijaké zvláštne výhody- keď ťa niekto "prehodí", prehrala si...
bebuš
12.12.08,07:59
Ak je tvoj otec iba podielovým spolivlastníkom uvedenej pôdy, a len jeho podiel má byť predmetom dražby, môžu spoluvlastníci zabrániť predaju tak, ak najneskôr do začiatku dražby zloží jeden z nich u exekútora v hotovosti alebo šekom na jeho účet, sumu vo výške podielu ktorý sa má vydražiť.Ten kto takto zloží sumu u exekútora sa považuje za vydražiteľa. Nadobudnutie podielu potom podlieha ešte schváleniu súdom.
Možno ti to pomôže, ak je otec podielový spoluvlastník predmetnej nehnuteľnosti. Ak je výlučným vlastníkom, tak v tom prípade sa už nič takéhoto nedá urobiť.