mosser83
04.12.08,20:09
potreboval by som poradit ohladom autohavarie.......

Mal som havariu pri ktorej som bol urceny za vinnika a bola sposobena PN v dlzke 14 dni.......je moznost,ze budem trestne stihany za ublizenie na zdravy....Na mokrej a zablatenej vozovke som dostal smyk v zakrute v tvare S,ktora je dost prehladna....uz na zaciatku som presiel do protismeru bokom vozidla a tak som pokracoval smerom nadole(neovladatelne auto)...uz som bol autom mimo cesty za krajnicou ked do mna do boku narazilo protiiduce auto...prakticky ma trafilo mimo cesty....sofer uviedol v spise,ze sa cielene snazil vyhnut doprava aby zabranil celnej zrazku ale presne jeho predkom narazil do mojho boku (mimo tej cesty)......v aute bolo 6 mesacne dieta,na ktore sa vztahuje ta PN...malo narazene chodidlo....ten uraz sa mohol stat aj vdaka tomu,ze detska autosedacka nebola umiestnena v aute podla predpisou...cize dieta sedelo tvarou v smere jazdy na zadnom sedadle...poskodeny(ktory nesoferoval bol iba vlastnikom auta) si ziada odomna odskodne vo vyske 50.000....este nebola ani urobena kalkulacia skody na jeho aute...chcem sa vyhnut hlavne podmienke aby som mal moznost este vycestovat do USA....su v tom nejake polahcujuce okolnosti pre mna alebo co mozem ocakavat alebo najlepsie urobit...sofer vozidla urcite nesiel predpisanou ryachlostou 50km/h v tom useku...ohladom na poskodenie mojeho vozidla...je na totalku!!! bude sa skumat aj jeho jazda a riesenie situacie alebo nie...

a este jedna vec....kratko po nehode som bol fyzicky napadnuty majitelom toho auta,ktory tam hned prisiel...mam natrhnute ucho...co je aj v lekarskej sprave ale nesiel som s tym na PN...existuju aj svedkovia,ktory mozu dokazat,ze ma napadol...existuje nejake riesenie,ze by som to mohol pouzit ak by aj oni mna chceli zatiahnut este do vatcsich problemov???
voprede dakujem
Stanislav 1975
04.12.08,19:13
Mosser, tu ti nič nepomožeme , keď budeme okolo toho mudrovať, nič tým nezískaš...Jediná možnosť je- zobrať si perfektného právnika a ten by ťa z toho mohol vysekať- neber to na ľahkú váhu...
preboha
04.12.08,19:28
ak k zrážke došlo mimo cesty,za uvahu by určite stálo namietať, že vodič druhého vozidla zle vyhodnotil situáciu a reagoval nesprávne - nevhodným úhybným manévrom na opačnú stranu. ak by sa vám podarilo naviac preukázať, že šiel vzhľadom na okolnosti (mokro + blato)neprimeranou rýchlosťou, je treba v každom prípade trvať na spoluvine. Tento postup by bolo dobre prejednať aj s právnikom
feron
05.12.08,09:10
ešte by sa dala pridať vina tomu, kto zablatil cestu, buď to boli stavbári niekde neďaleko, poľnohospodári, alebo to bol problém správcu cesty (napr.im pri daždi zatiekla cesta blatom a neodstránili to). Napadnutie majiteľom vozidla je asi nesúvisiace priamo s riešením nehody, môžeš dať trestné oznámenie za napadnutie a ublíženie na zdraví (príp.odškodné použiješ na krytie škody:o;)). Jednoznačne treba na dopr.inšpektoráte žiadať poriadne vyšetrenie nehody, ak tam prídeš s advokátom, budú to brať serióznejšie. Za tých pár tisíc to asi stojí.
mosser83
30.12.08,08:42
Ma niekto este nejake riesenie na tento moj problem???Mama ludi sediacich v aute je pravnicka a dost sa o mna obuva ohladom tych penazi...este nepodali ziadne trestne oznamenie a uz je to skoro 2 mesiace ale stale chce tie peniaze (50 000)...on uz dostal odskodne od poistovne 122 000..jeden pravnik mi radil aby som to neplatil,ze to moze byt povazovane aj ako pokus o uplatok z mojej strany takze neviem...Bolo by dobre trvat na spoluvine ak ma trafil mimo cesty a isiel neprimeranou rychlostou???Mozno by som aj ja dostal nahradu skody z mojho BMW co je asi 180 000...potreboval by som poradit v tomto..dakujem