kevlar
26.05.05,14:28
pekny den, som mlady a som zivnostnik. zaujima ma ako mam postupovat ked chcem kupit tovar v cechach a chcem ho dalej predavat na slovensku. zatial nie som platca dph. pocul som ze firmy mozno odo mna nebudu kupovat tovar bez toho aby si mohli uplatnit vratenie dph od statu. neviem ani ako taky obchod vlastne prebieha, co sa tyka dph. poradte prosim. vopred velmi pekne dakujem

zn.napad je, pomozte mi s realizaciou
mirina
26.05.05,12:51
Podľa zákona o DPH Vám v Čechách budú účtovať DPH nakoľko bez DPH sa dodáva medzi členskými štátmi iba ak sú obaja obchodní partneri plátcovia DPH registrovaní pre DPH v rôznych čl. štátoch. Obchod nie je zložitý, nakoľko oni voči Vám vystavia faktúru vrátane DPH, asi v českých korunách, a Vy tú faktúru uhradíte v českých korunách, resp. podľa dohody medzi Vami. Avšak ako neplatca DPH si nemôžete nárokovať odpočet.Najlepšie riešenie je registrovať sa za plátcu, pretože dnes sa to dá bez obmedzenia podaním žiadosti na príslušný DÚ. Potom ale musíte viesť účtovníctvo, a nemôžete si výdavky uplatňovať paušálne. Je to vlastne zložitejšie na evidenciu.

To či zákazníci budú od Vás nakupovať závisí od cenovej politiky, aj keď si myslím, že keď nakúpite tovar s DPH a tá Vám vchádza do ocenenia zásob, keďže si ju nemôžete odpočítať, tak ceny veľmi nízko nudržíte oproti konkurentom, ktorí si DPH odpočítavajú.
Tak veľa úspechov v podnikaní.
durisovad
26.05.05,13:59
Doporucujem prihlasit sa ako platca DPH a najst si dobreho uctovnika. Ak mate kvalitny tovar a dobry marketing, nic uz nebude stat v ceste k uspechu.