martinixis
05.12.08,08:39
Kedze si vsetko nechavam na poslednu chvilu, zaujimalo by ma ako mam postupovat pri cenovkach...
Do konca roka ma byt zvyraznena cena v Sk...
ako to bude po novom roku?
Potrebujem prerabat vsetky cenovky a uviest najprv sumu v Eurach?
A dokedy ma byt dualne zobrazovanie cien?
Za odpoved vopred dakujem
Ľubica 025
05.12.08,16:01
Na cenovkách musia byť ceny v oboch menách aj v SKK aj v EUR – je jedno v akom poradí, akou veľkosťou, či písmom budú ceny uvedené, ak ich podnikateľ nebude meniť môžu v takej podobe zostať aj po 1.1.2009 a netreba ich opätovne prepočítavať.
- vrámci duálneho zobrazovania musí dostať zákazník aj informáciu o konverznom kurze, ten môže byť vyvesený napr. na dverách, na pokladnici, ale môže byť aj súčasťou bloku z registračnej pokladnice, podmienkou je, aby bol viditeľný a dobre čitateľný
- označenie meny za cenou tovaru či služby môže byť akékoľvek, buď skratka EUR, SKK, alebo Eur, Sk, €, cent, Slovenská koruna a pod, v zákone táto otázka nie je nikde zadefinovaná.
Povinné duálne zobrazovanie bude trvať do konca roka 2009.

Ak máš 5 a menej zamestnancov, nemusíš robiť cenvky, stačí ti vypracovať cenník. V cenníku sú duálne zobrazené ceny všetkých tovarov a služieb /názov tovaru alebo služby + cena v SKK a cena v EUR/ + informáciu o konverznom kurze. Takže pokiaľ máš 5 a menej zamestnancov, netreba ti robiť cenovky, stačí tento cenník vyvesiť na viditeľnom mieste v predajni tak, aby si ho mohol zákazník kedykoľvek pozrieť.