paťuška
05.12.08,08:49
Kávičkári, majitelia kávovarov poraďte. Včera sme si s manželom kúpili kávovar De Longhi a celý večer sme skúšali spraviť dobrú kávu.... Avšak stále mi tá káva pripadala ako prekvapkávaná. Čakala som niečo ako preso v kaviarni, ale pena nikde. Nebude problém v káve? Dala som tam popradskú - inú som doma nemala. Speniť mlieko sa mi tiež ešte nepodarilo tak, aby to bola pena krémová nie "jarová voda", ale to asi bude problém v praxi, keď som čítala diskusiu. Snáď sme nevyhodili 3500,- Sk do ľuftu.....:mee:
Katarína Štefániková
05.12.08,08:03
Ja kupujem kavu do kavovaru v Lidli, je to cierne stvrt kilove vakuove balenie, stoji 49,90, teraz je v akcii. Je to specialna kava do kavovaru a ma krasnu penu. Alebo potom Lavazu, ta je ale okolo 150 sk.
Jara
05.12.08,08:09
Záleži od typu kávovaru akú do ktorého použiť. V mojom napríklad Lavaza je moc jemná a preto ani poriadne nechce pretiecť. Mám odskúšanú Edusso Mocca a tá je super. No ja mám pressovar 10 rokov takže aj skúsenosti s nim. No na tú dobu bol drahší. Kolegyňa má De Longhi a je bohužiaľ slabý. Je mi ľúto, že ti to píšem, ale ona ho ma od roku 2003 a teda aj káv odskúšala veľa ale nikdy nemá takú penu ako ja na svojom. Je to tak, no možno sa ti ozve niekto kto mu prišiel na chuť...
Stina
05.12.08,08:14
Odporúčam Ti vyskúšať rôzne kávy. Už sme mali niekoľko kávovarov. Ale káva, ktorá sa mi osvedčila v jednom, už v druhom nemala takú penu.
paťuška
05.12.08,08:31
Ďakujem všetkým za rady, idem kúpiť inú kávu a vyskúšam. Inak v predajni tento espreso kávovar chválila jedna pani (dali sme na jej rady), tak snáď to bude iba v káve. Dúfam....Najväčšia sranda je to, že som sa pred časom odučila piť kávu a teraz asi začnem znovu, ako inak by som to odskúšala:D
Jara
05.12.08,09:24
Ďakujem všetkým za rady, idem kúpiť inú kávu a vyskúšam. Inak v predajni tento espreso kávovar chválila jedna pani (dali sme na jej rady), tak snáď to bude iba v káve. Dúfam....Najväčšia sranda je to, že som sa pred časom odučila piť kávu a teraz asi začnem znovu, ako inak by som to odskúšala:D

Pozvi Poraďákov na kafčostretko...:D
paťuška
05.12.08,09:26
Dobrý nápad, ale najprv sa to chcem naučiť robiť, aby to bolo eňo-ňuňo:D:D:D
Rozalka
05.12.08,17:18
Prečítaj si stránku http://www.kavicka.sk/, čo-to sa dozvieš o káve.
ekopo
05.12.08,17:41
Aj ja mám De Longhi, žiadny problém, plno peny. Vyskúšal som viac druhov káv, pena bola vždy. Zostal som pri Eduscho tuším mocca grande. Nedávaš náhodou málo kávy?
KEJKA
06.12.08,07:51
Ďakujem všetkým za rady, idem kúpiť inú kávu a vyskúšam. Inak v predajni tento espreso kávovar chválila jedna pani (dali sme na jej rady), tak snáď to bude iba v káve. Dúfam....Najväčšia sranda je to, že som sa pred časom odučila piť kávu a teraz asi začnem znovu, ako inak by som to odskúšala:D
my sme kupovali kavovar pred 4rokmi, vtedy nám ho v predajni nastavli, vyskúšali na SEGAFREDO modré balenie /cca medium/
Ak by sme kupli inu kavu, treba to podla hrubky prestaviť. Neexperimentujem, SEGAFREDO mi chuti, teda nám všetkým,obmieňam len spôsoby, niekedy malú silnú, alebo dvojitú, alebo latte, vždy som spokojná.
Maruška54
06.12.08,07:56
Ja mám Esspreso SOLAC a urobí penu z každej kávy. Už som mala Lavazzu, Július Meinl, Eduscho, teraz mám Segafredo,
paťuška
07.12.08,14:03
No kúpila som Lavazzu, trochu peny to malo, kávu dávkujem odmerkou, totiž mám rada silnú kávu, utlačím ju tým utláčadlom....no ešte to stále nie je to "pravé orechové", ale naučili sme sa už speniť mlieko do peknej peny, takže aspoň jedna radosť:rolleyes:, ale verím tomu, že sa to raz podarí a poviem si, že sa teším na domácu espresso kávičku.:D