cactus
05.12.08,11:30
Firma chce kúpiť kotol v Poľsku. V Nemecku zamestnáva zamestnancov, pričom tento kotol chce dočasne využiť na kúrenie v ubytovni.
Kotol z Poľska kúpi bez DPH, zaúčtuje sa samozdanením, ale čo s jeho dočasným použitím v Nemecku? Po 2-3 rokoch použitia sa má kotol vrátiť naspäť na Slovensko. Je DPH vysporiadaná samozdanením? Je tento postup správny?
Vladimír Ozimý
05.12.08,12:28
pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku musí byť splnené podmienky:
a) dodávateľ - platiteľ DPH v EU mimo SR
b) odberateľ - platiteľ DPH v tuzemsku
c) fyzické nadobudnutie v tuzemsku - čo neviete preukázať a toto je to čo mi tu vadí, ale v praxi akiste takéto situácie vznikať musia takže ako to zdaniť a kedy hm? pretože momentálne vidím predmet dane v nemecku a nie v tuzemsku
cactus
05.12.08,12:37
pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku musí byť splnené podmienky:
a) dodávateľ - platiteľ DPH v EU mimo SR
b) odberateľ - platiteľ DPH v tuzemsku
c) fyzické nadobudnutie v tuzemsku - čo neviete preukázať a toto je to čo mi tu vadí, ale v praxi akiste takéto situácie vznikať musia takže ako to zdaniť a kedy hm? pretože momentálne vidím predmet dane v nemecku a nie v tuzemsku
Ďakujem za odpoveď, ale keď ten kotol privezú po 2-3 rokoch naspäť?


a ako je to s týmto §?

Zdaniteľné obchody
§ 8
Dodanie tovaru
.
.
.

(4) Za dodanie tovaru sa považuje aj premiestnenie tovaru, ktorý je vo vlastníctve zdaniteľnej osoby, z tuzemska do iného členského štátu, ak je tento tovar odoslaný alebo prepravený ňou alebo na jej účet do iného členského štátu na účely jej podnikania. Takéto premiestnenie sa považuje za dodanie tovaru za protihodnotu okrem premiestnenia tovaru
.
.
.
g) na dočasné použitie tohto tovaru v členskom štáte, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru, na účel dodania služieb touto zdaniteľnou osobou,
h) na dočasné použitie na obdobie nepresahujúce 24 mesiacov na území iného členského štátu, v ktorom by sa dovoz toho istého tovaru z územia tretieho štátu považoval za prepustený do režimu dočasné použitie s úplným oslobodením od dovozného cla,

podľa tejto citácie sa dočasné použitie neskončí v členskom štáte a zároveň aj presiahne 24 mesiacov.

Alebo neuvažujem správne?
cactus
08.12.08,13:06
pozrel by sa mi na to ešte niekto? Prosím...
cactus
09.12.08,08:03
...prosím...
cactus
10.12.08,10:44