Olinka1
05.12.08,11:44
Ahojte všetci ! Mám taký špecifický problém. Môj syn vo februári nastúpi na námornú loď. Má so sebou zobrať poslednú dávku vakcíny proti hepatitíde A a B. Údajne tú vakcínu treba skladovať pri teplote + 7 stupňoch. Vie mi niekto poradiť ako by som to mala vyriešiť ? Existuje na prepravu takýchto vecí niečo čo by držalo teplotu ? Vopred ďakujem.
Chobot
05.12.08,10:50
Ahojte všetci ! Mám taký špecifický problém. Môj syn vo februári nastúpi na námornú loď. Má so sebou zobrať poslednú dávku vakcíny proti hepatitíde A a B. Údajne tú vakcínu treba skladovať pri teplote + 7 stupňoch. Vie mi niekto poradiť ako by som to mala vyriešiť ? Existuje na prepravu takýchto vecí niečo čo by držalo teplotu ? Vopred ďakujem.

Ak bude mať na lodi k dispozícii zástrčku (220 V alebo aspoň 12 V) tak môže zobrať so sebou prenosnú autochladničkou so samostatným chladením. Neviem o ničom, čo by dlhodobo držalo chladné prostredie bez napájania.
Olinka1
05.12.08,10:57
Lenže on letí do Osaky a potrebujeme to niečo po ceste
Chobot
05.12.08,11:15
Lenže on letí do Osaky a potrebujeme to niečo po ceste

Tak jedná sa o loď alebo o cestu lietadlom? Dokedy bude tú vakcínu držať v chlade? Resp. ako dlho potrebuje uchovať chlad? Počas letu? V Osake už bude mať k dispozícii chladničku? Alebo potrebujde niečo aj na obdobie jan. - február?

AK to potrebuje len na krátko (24-48 hodín) teda počas letu, tak by sa dalo urobiť tak, že si kúpi 2 malé freez packy, zoženie polystyrén hrubý aspoň 7 cm. Z polystyrému by som vyrezal 2 obdĺžniky o niečo väčšie ako tie freez packy, do nich by som vyhĺbil otvor na veľkosť toho freez packu. Tesne prd cestou by som dal schladiť tie chladiče a dal by som ich do tých polystyrénových krabíc spolu s vakcínou a dobre by som to zalepil. Taký balíček si udrži naakumulovaný chlad určite aj 2 dni, len to bude trochu väčšie - cca asi ako krabica od topánok.

Prípadne doma si to ešte môže odksúšať, ako dlho to bude držať chlad.
Olinka1
05.12.08,11:40
No jedná sa o let lietadlom a v Osake nastúpi na loď. Dúfam, že na lodi už bude dajaká chladnička kde to budú môcť držať, kým to nebude potrebovať. Inak ďakujem za nápad
Braňo
05.12.08,11:59
Kombinovaná vakcína proti hepatitíde A a B sa podáva v troch dávkach, v schéme 0 1 6 mesiacov. Rozdiel niekoľkých týždňov nie je rozhodujúci. Neviem síce, kedy mu vychádza šiesty mesiac, ale skôr by som sa dal zaočkovať tesne pred cestou.
Olinka1
05.12.08,13:09
Áno, my to vieme, lenže najskôr musí dostať injekciu proti tropickej horúčke na klinike cudzokrajných chorôb, to bude budúci týždeň, potom mesiac nemôže dostať nič ani antibiotiká brať. Potom v januári môže dostať prvú dávku proti hepatitíde a vo februári druhú a 22. februára už cestuje, takže v každom prípade to musí zobrať so sebou