henique
05.12.08,12:55
Dna 5.1.2009 mi konci materska dovolenka, na ktoru som nastupila z trvaleho PP, poradte aky je postup, co musim urobit ja a co spravia v praci pri prechode na rodicovsku dovolenku. Od decembra 2007 som aj dobrovolne poistena, co z toho pre mna vyplyva. Dovolenku chcem cerpat az po nastupe do prace, pracujem ako ucitelka. Dakujem
jankasm
05.12.08,12:24
Dna 5.1.2009 mi konci materska dovolenka, na ktoru som nastupila z trvaleho PP, poradte aky je postup, co musim urobit ja a co spravia v praci pri prechode na rodicovsku dovolenku. Od decembra 2007 som aj dobrovolne poistena, co z toho pre mna vyplyva. Dovolenku chcem cerpat az po nastupe do prace, pracujem ako ucitelka. Dakujem

Zamestnávateľ v práci len oznámi na poisťovne, SP aj ZP, zmenu, skončenie MD a začiatok RD. Žiadne iné povinnosti nemá.

No a čo sa týka Teba, tak tvojou jedinou povinnosťou je ísť si na OÚPSVaR požiadať o rodičovský príspevok. Zo SP by Ti mal prísť nejaký papier o skončení MD k určitému dátumu, a s tým papierom sa treba potom hlásiť na OÚPSVaR. Materskú dostaneš potom za január len za 5 dní, no a rodičovský príspevok dostaneš v plnej výške. ;)
henique
05.12.08,12:36
dakujem
este co sa tyka DPO, musim zase zacat platit poistne, alebo sa odhlasit? co je vyhodnejsie?
troppapple
05.12.08,12:47
Chcela by som poprosit o reakciu. V 2/2009 nastupujem na MD. Kedze som SZCO a NP si platim z minima (nestihla som si uplatnit zvysenie DNP), mam uz len moznsot zamestnat sa na mzdu cca 30000,- aby som si zvysila MD. Ale kedze by som po MD, chcela pokracovat ako SZCO pracu popri RD, co mi z toho potom vyplynie?