mariannka13
05.12.08,14:08
Ahojte,
bola by som rada, ak by ste mi poradili v oblasti využívania súkromného automobilu na podnikanie. čo je podľa vás výhodnejšie:
1. prenájom auta od súkromnej osoby (do nákladov by išla daň z MV, pohonné hmoty s možnosťou odpočtu DPH a opravy) vtedy by som musela viesť knihu jázd - ale auto by sa používalo aj na súkromné účely (auto konateľa). čo s tým?
2. robiť "cesťáky" na pracovné cesty u zamestnancov (do nákladov by išla daň z MV, základná náhrada za km t.j. 5,5 a náhrada za spotrebované PH).
Neviem či je to správne. Poznámka: ide o to isté vozidlo
Ďakujem za každý Váš názor a príspevok.
Twiister
05.03.09,09:19
Taktiež hľadám na túto otázku odpoveď, ďakujem..
Chobot
05.03.09,10:01
Taktiež hľadám na túto otázku odpoveď, ďakujem..

Odpoveď na ňu nájdeš na porade. Ale pretože je to veľmi obšírne položená otázka, odpovedať na ňu by zabralo dlhý čas (aby sa v odpovedi zohľadnili všetky aspekty), preto asi nikto neodpovedal.

Treba si vyhľadať podobné témy, naštudovať si ich a potom sa opýtať len nejaké konkrétne nejasnosti, nie očakávať celkovú analýzu stavu a návrh riešenia.
Twiister
05.03.09,10:04
Aha, vlastne ja som strašne neskúsený, a snažím sa všetkému pochopiť, tak treba pomáličky na mňa :) , budem sa snažiť vyvarovať spamovaniu. ďakujem
Martin Mocko
05.03.09,10:15
Otázka znie "Čo je výhodnejšie"...už na takúto otázku je ťažko odpovedať. Pre niekoho je výhodnejšie zvyšovať náklady..pre niekoho je výhodnejšie znižovať náklady.
Taktiež záleží od veku auta a servisných nákladoch.

Osobne odporúčam sadnúť k excelu - prepočítať približné mesačné náklady a podľa toho sa odraziť.
Chobot
05.03.09,10:18
Aha, vlastne ja som strašne neskúsený, a snažím sa všetkému pochopiť, tak treba pomáličky na mňa :) , budem sa snažiť vyvarovať spamovaniu. ďakujem

Nejde o spamovanie, ale o otázky.

Pýtaj sa postupne, lebo keď položíš veľmi obšírnu otázku, kde opoveď by bola na celú jednu stranu, tak málokto si nájde čas tak komplexne ti napísať odpoveď - radšej tú tému vynechajú.

Ak sa ale opýtaš čiastkovo, tak dostaneš stručnú odpoveď na konkrétnu otázku. Pozri si tvoju otázku v inej téme, tam ti čiastočne odpoviem.