Aprilia
05.12.08,18:06
V r.1998 sme na budove robili technic.zhodnoteni-plynofykácia.Teraz sa nám kotol pokazil a potrebujeme ho vyradiť.Lenže on má ešte zostatkovú cenu. Kde mám zaúčtovať zostat.cenu?Niekto hovorí,že na 549-Škody a ako pripočítateľ.položka a niekto na 551.Účtovne budovu odpisujeme 40 r.a daňo-
vo 20r.Poraďte kto viete, dík!
Danila
05.12.08,19:05
V r.1998 sme na budove robili technic.zhodnoteni-plynofykácia.Teraz sa nám kotol pokazil a potrebujeme ho vyradiť.Lenže on má ešte zostatkovú cenu. Kde mám zaúčtovať zostat.cenu?Niekto hovorí,že na 549-Škody a ako pripočítateľ.položka a niekto na 551.Účtovne budovu odpisujeme 40 r.a daňo-
vo 20r.Poraďte kto viete, dík!Ak budeš účtovať podľa toho, čo niekto hovorí,/pri čítaní ma nadvihlo na stoličke/ tak to môžeš zaúčtovať hoci aj na bankové úvery. Ak účtuješ ako samostatný účtovník podľa príslušných predpisov, teda minimálne Postupov..., tak to pokojne zaúčtuješ na 551. ;)
adato
07.12.08,19:02
Keď ste účtovali o technickom zhodnotení, teda ste navýšili hodnotu budovy, ako chcete kotol vyradzovať? Budete robiť čiastočnú likvidáciu? A ako budete účtovať o kúpe nového kotla? Podľa mňa by ste mali účtovať o oprave (výmena kotla).