Silvia123
05.12.08,18:54
Ahojte, idem priamo k veci. Postúpili sme lízingy na našu sro-čku, splátky za október, sme mali zaplatiť už v sro-čke, ale uhradili sme ich z účtu FO, lebo na sro-čke beztak neboli žiadne peniaze. Čo teraz??? Mám vyhotoviť dohodu o uznaní záväzku s tým, že tam napíšem že sro-čka dlhuje peniaze FO a splatí ich dovtedy a dovtedy??? Faktúry zaúčtujem tak ako prišli už na sro-čku a potom ich uhradím tým dátumom keď si vysporiadam záväzok voči FO??? Alebo to mám spraviť radšej fiktívne a mám si zaúčtovať úhrady faktúr cez pokladňu už tým dátumom kedy boli peniaze prevedené na lízingovku???
Silvia123
07.12.08,10:29
Nechcem byť netrpezlivá ale fakt nikto nevie? Ja by som tam dala dátum kedy to skutočne uhradím tej FO, ktorá to za mňa zaplatila -nezaúčtovala by som úhradu faktúr v sro-čke dátumom kedy to tá FO za mňa uhradila. Uvažujem správne?
Silvia123
08.12.08,17:22
je tu niekto???? neviem či som zle položila otázku, alebo či nevie nikto odpovedať -ale to asi nie že?
Silvia123
09.12.08,14:09
No asi to tu občas funguje aj takto napíš si a aj poraď si . Ale ak by to niekoho zaujímalo a mal podobný problém, tak takto mi to poradila daňová poradkyna: Uhradila som z účtu FO 9.10. peniaze za lízingové splátky za sro-čku, vystavila som týmto dňom dohodu o uznaní záväzku, v ktorom sa sro-čka zaviazala splatiť tieto peniaze do konca mesiaca FO, zároveň som zaúčtovala v sro-čke všetky záväzky faktúr ako 321/325 -takže mi zanikol záväzok voči lízingovke a vznikol voči FO a keď sro-čka napríklad 30.10. uhradí FO tak 325/211 a bude to... aspoň dúfam :)