renca644
05.12.08,20:21
ahojte poradaci, prosim vas, mate niekto skusenosti s prechodom na euro v programe SAP? konkretne ma zaujima moznost uchovania historickych dat v SKK - podla ziskanych informacii SAP prevedie aj historicke data na euro, cize ak budeme nieco vyhladavat v minulych rokoch, budeme ich musiet prepocitavat spat na euro.. existuje nejake ine/lepsie riesenie? prosim poradte.. dakujem
Rozalka
05.12.08,19:25
ulož si pôvodnú verziu, s pôvodnými dátami do samostatného PC, kde nová verzia nebude
endrju
05.12.08,19:40
ulož si pôvodnú verziu, s pôvodnými dátami do samostatného PC, kde nová verzia nebude
Pochybujem o realizovateľnosti takého postupu. Nemám vedomosť o tom, že dáta "produkované" v tomto softe sú ukladané aj na lokálnych počítačoch a nie iba na serveroch.
Gabi03
05.12.08,20:47
Riešením sú dve databázy. Jedna do 31.12.08 v SKK, druhá od 1.1.09 v EUR s otvorenými položkami z 2008.
Treba sa informovať u svojho implementátora.
kochones
06.12.08,15:31
suhlasim s gabi, problem bude ak ti este pridu doklady na zauctovanie do stareho roka, budes ich musiet nahodit do obidvoch databazi.
zlatica76
06.12.08,16:07
Tento istý problém riešime so SAPom - implementári nám odkázali, že ak chceme dve databázy, tak tá druhá bude stáť toľko isto ako keby sme kupovali nový SAP (finančne neúnosné).

Navyše, prechod na euro nám budú robiť nepríjemne skoro a po prechode na euro už NEBUDEME môcť účtovať do r. 2008. Napriek viacerým upozorneniam, že toto ide proti našim zákonom, neuspela som, a pravdepodobne sa s tým budem musieť nejako vysporiadať. Našim implementárom nepomohlo, ani keď sme im odcitovali zákon, že dáta z r. 2008 (a staršie) potrebujeme mať v SKK (bez akýchkoľvek prepočtov).

Ešte nám odkázali, nech si urobíme kópiu všetkých databáz do excelu, to som zase odmietla ja, lebo excel ako zálohovacie médium je veľmi nespoľahlivé (stačí neopatrné prepísanie nejakého údaju a je to celé v.....).

Momentálne závidím všetkým, ktorí majú "lokálne" programy, lebo slovenskí programátori aspoň ako-tak vychádzajú v ústrety.
renca644
12.12.08,13:48
dakujem vsetkym za odpovede.. tiez sme sa pokusali o vytvorenie 2 databaz, no nas postup bol zamietnuty, ani nie kvoli financiam ale skor kvoli tomu, ze je to komplikovane..
vsetko nam to riesia v zahranici, je im tazko vysvetlit, ze tento postup nie je pre nas vhodny.. jednak tiez aj kvoli skorej konverzii aby sa zase mohlo uctovat v novom roku..
este sme sa aj pokusali cez company code aby nam vytvorili nove.. nic, je to zufala situacia.. :(
endrju
12.12.08,16:05
"Ficat" na SAPe to nie je len tak. ;) Treba si "vychutnat" tento skvely "nadnarodny" soft. :cool:
Gabi03
07.01.09,17:31
Tak sa pochválte, kto ako kde ide s prechodom? :D
Jozef Mihál
07.01.09,17:40
Katastrofa, ľudia čudujem sa vám.
Gabi03
07.01.09,17:48
Katastrofa, ľudia čudujem sa vám.

Aj Vy máte s tým priame skúsenosti?
No šak nešanujte slová, trochu opíšte. :) Či to by sa hodilo do blogu? :rolleyes:
Jozef Mihál
07.01.09,18:07
So SAP-om nemám nič spoločné, za katastrofu považujem to, čo čítam v tejto téme. A čudujem sa, prečo proti tomu nič nerobíte.
Gabi03
07.01.09,18:08
Ja robím. Nervačím sa so systémom! :D
Jozef Mihál
07.01.09,18:18
No keby ste napísali, že so SAP-om končíte, ale toto...
jankaN
07.01.09,18:41
Naco dve databzy, co takto rozlisit exitujucu databazu o menu- spatne updatnut a nove zapisovat v eur do uzavierkovych zostav staci dplnit jednoduche funkcie... ale to musi urobit SAP :D:D:D
Gabi03
08.01.09,06:25
No keby ste napísali, že so SAP-om končíte, ale toto...

No človek sa snaží vždy voliť radšej to menšie zlo. Nie?! :D
Jozef Mihál
08.01.09,14:04
No neviem čo už by v tomto prípade mohlo byť to menšie zlo, ktoré ste si zvolili?
Gabi03
08.01.09,14:08
No neviem čo už by v tomto prípade mohlo byť to menšie zlo, ktoré ste si zvolili?

No ten SAP predsa! :)
Jozef Mihál
08.01.09,14:15
Aha zle sa pýtam.

Čo bolo to väčšie zlo? To si neviem predstaviť.
Gabi03
08.01.09,14:20
Aha zle sa pýtam.

Čo bolo to väčšie zlo? To si neviem predstaviť.

To nemôžem takto verejne. :D
Ale možno ten systém má na Slovensku 3,5 firiem. :)
A naisto viem, že naše problémy s prechodom s ich problémami sú malina. :---
Jozef Mihál
08.01.09,14:24
No tuším v tom Vašom prípade úplne najmenším zlom bolo zastreliť sa.
renca644
08.01.09,19:28
ako vidim, nikto nic "nevyhadal" u svojho implementatora.. ;) my sme sa nedostali k stavu spokojnosti, skor ku krizovemu.. ;) zatial sa nam posunul termin preklapania - uvidime, ci tento posun sposobi aspon malu spokojnost..
Gabi03
09.01.09,06:40
My sme už preklopili, pretože potrebujeme predávať. Avšak ja ako účtovník vôbec nie som so stavom spokojná. :(
zlatica76
13.01.09,08:41
Nam idu preklapat tento tyzden - uvidim ako to dopadne, tie ucty za telefony ani nechcem vidiet (same konferencne hovory od stvrtku do nedele).

kedze v nasom SAPe mame kopec bordelu z preklapania systemu v r. 2008, tak si neviem ani predstavit ako bude vyzerat rocna zavierka :)
Steffi
01.04.09,17:23
Katastrofa, ľudia čudujem sa vám.



Tak to je teda katastrofa. My máme vo firme SAP od 1.7.2008.

Prvá katastrofa bola, keď nám prišli robiť medzinárodní auditori kontrolu. Narátavať data z dvoch programov to bola riadna fuška.

Druhá katastrofa bola keď sme urobili eurokonverzii. SAP je nastavený tak, že kurzové rozdiely sa vyčíslujú na korekčných účtoch k saldokontným účtom voči 563 a 663. Na začiatku roka sa kurzové rozdiely vystornovali a teraz mám v eurokonverii na účtoch 37 aj kurzové rozdiely s korekčných účtov.
Audítor, keď to zbadal dostal šok čo s tým.

Akú máte skúsenosť s týmto?


Steffi
Steffi
01.04.09,17:25
Nam idu preklapat tento tyzden - uvidim ako to dopadne, tie ucty za telefony ani nechcem vidiet (same konferencne hovory od stvrtku do nedele).

kedze v nasom SAPe mame kopec bordelu z preklapania systemu v r. 2008, tak si neviem ani predstavit ako bude vyzerat rocna zavierka :)



Ako Vám to dopadlo?

Steffi