Ivet17
05.12.08,21:32
Poprosim o radu. Kedze si chcem zalozit predajnu s textilom- hlavne body uz mam, ale potrebovala by som vediet ake dokumenty by som potrebovala mat vybavene a u ulozene v predajni? Mam namysli ako reklamacny poriadok a podobne.
A este ked si tam chcem sama vsetko robit, ako zaobstaravat tovar aj ho predavat- spada to pod jednu zivnost?
Budem vdacna za kazdu radu aby som nic nevynechala.
Dakujem za kazdy prispevok
Danila
06.12.08,15:35
Poprosim o radu. Kedze si chcem zalozit predajnu s textilom- hlavne body uz mam, ale potrebovala by som vediet ake dokumenty by som potrebovala mat vybavene a u ulozene v predajni? Mam namysli ako reklamacny poriadok a podobne.
A este ked si tam chcem sama vsetko robit, ako zaobstaravat tovar aj ho predavat- spada to pod jednu zivnost?
Budem vdacna za kazdu radu aby som nic nevynechala.
Dakujem za kazdy prispevokVeru spadá, a najlepšie urobíš, ak to budeš stíhať všetko sama. A dokumenty tu na Porade vyhľadaj. Tu je všetko aj cez kopiráky.:)
Ivet17
06.12.08,19:18
Dakujem Danila, snad to zvladnem-lebo chcem. Vcera som popozerala vsetky prispevky-dnes znovu- ci som nieco neprehliadla, nasla som vela zaujimavych info co sa aj mne zidu, ale tie dokumenty ktore budem potrebovat mat v predajni som nenasla. No snad to nejako zistim. Takze som spravne pochopila ze si mam len jednu živnost zakladat, nie dve alebo viac?
alikam
07.12.08,13:58
Na predajni musí byť viditeľne umiestnený reklamačný poriadok, musíš mať pokladničnú knihu, do ktorej zapisuješ a lepíš denné a mesačné pásky. Na predajni musíš mať vyznačené otváracie hodiny (prípadne obedná prestávka) a zodpovedný vedúci (teda Ty). Dobre je mať pri sebe aj živnostenský list (stačí overená kópia). Pokiaľ predávaš textil, musí byť označený údajmi o spôsobe ošetrenia. Ak ich nemá, môžu od Teba pýtať certifikát výrobcu. Momentálne je potrebné mať na predajni vytlačený na viditeľnom mieste cenník s duálnymi cenami (SKK-EUR), pokiaľ má prevádzka menej ako 5 zamestnancov. A je potrebné mať niekde na viditeľnom mieste aj konverzný kurz.
Ako živnosť by Ti mohlo stačiť: Kúpa tovaru na účely jeho predaja končenému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností.
Neviem či máš prenajaté priestory, ak áno je dobré si dať miesto podnikania domácu adresu a potom určiť prevádzku, t.j. miesto, kde máš prenajaté priestory. Ide o to, že keď sa budeš náhodou sťahovať do iných priestorov, je to jednoduchšie.
To je asi všetko, čo ma tak napadá. Dúfam, že som trochu pomohla.
Ivet17
07.12.08,16:49
Dakujem moc-velmi si mi pomohla.