simos
05.12.08,23:07
Dobrý deň, neviem či to možem napísať aj do tejto témy ale lepšie som nenašla. Potrebovala by som poradiť či neviete o nejakej vymáhacej spoločnosti s ktorom máte dobré skúsenosti. Jedná sa o to že mám E-hop a dosť ľudí si robí doslova prdel z objednávania tovaru na dobierku ktorú mu ja odošlem a po týždni keď zisťujem či si ju prevzali kedže peniaze nechodia, tak mi veselo napíšu že si ju jednoducho ani neprevezmú a tým pádom s tým strácam čas a dochádzam o peniaze, kedže musím ešte raz zaplatiť poštové aby mi tovar vydali. Najprv som ľudí tým len strašila a prvé neprevzaté dobierky som nechála tak, ale poslednou dobou ich je už dosť a nechcem na to stále doplácať a chcem aby aj dotyčný vedeli že sa neoplatí si objednávať len tak pre srandu. Ak by ste o niekom vedeli, bola by som veľmi vďačná.
liba2
05.12.08,22:28
neporadím ti kladne, lebo podľa môjho názoru nemožno nikoho nútiť a donútiť aby ten tovar prevzal (veď má právo po prevzatí tovar aj vrátiť, tak výsledok je rovnaký).
Skôr si myslím, že treba zdvihnúť cenu poštovného tak, aby si ti vrátili aspoň poplatky pošte za prevzatie neprevzatého balíčka.
Monika Kováčová
06.12.08,06:43
v tvojom prípade je spotrebiteľ chránený zákonom. Dokonca má právo dobierku prevziať a tovar ti späť vrátiť do 7 dní bez uvedenia dôvodu.

bližšie pozri Zákon o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji.
Filip Glasa
06.12.08,09:27
obdobná téma na niekoľko strán:
http://webtrh.cz/10379-vracejici-zasilky-vyreseno
Dáša_
06.12.08,10:30
Ja osobne si myslím, že neprebraté dobierky by mali byť zahrnuté v tvojej marži.

Celkom by ma zaujímalo, s akým sortimentom pracujete. Lebo ja som tento rok nemala ani jednu vrátenú dobierku. A to som myslím poslala celkom slušný počet balíkov. A minuly rok sa mi vrátila jedna - a aj to sme potom zistili, co sa stalo a na druhy krat to klaplo.
simos
13.12.08,19:20
Ďakujem za názor ale to je jedna strana. Ale keď si to zoberiem tak zákazník je dosť chránení zákon / nemusí preberať tovar ktorý si objedná, môže vrátiť do 7 dní/ a predajca je ako chránení pred ľudmi ktorý si objednávajú z nudy?
slabikar
13.12.08,20:02
zakaznik musi tovar prebrat, kedze uzavrel kupnu zmluvu, ale do 7 dni ho moze vratit. ak by si vedel jasne dokazat, ze ten-ktory zakaznik to skutocne objednal (co nedokazes :) ), tak sa mozes s nim sudit, co urcite nebudes. cize nase zakony su na prd
vimar_77
23.10.11,20:29
Ak môžem odporúčať z našej praxe,
v 99% zasielaní tovaru využívame kuriérsku službu. Keď máš s nimi zmluvu, tak už pomaly ani nie je veľký rozdiel v cene oproti Sl.pošte.
Faktom ale je, že pri psychológii slovenského zákazníka, keď vie, že mu zásielku DOMOV doručí kuriérska služba, málokto si dovolí to neprevziať - odhliadnúc od rizika, že mu to môže napr. prevziať "dobrosrdečný" sused a ten si bude od neho pýtať peniaze (čo sa tiež stáva :-)) Alebo - veľmi veľa z našej cieľovej skupiny sú zákazníci z vidieka a tam si "narobiť hanbu" u susedov, že mu tam vyzváňa kuriér s veľkým balíkom a on sa zatajuje doma - to tiež nezvyknú...
pepsikova
23.10.11,21:49
mimotemy..otázku by som položila z druhej strany...zákaznk si prevezme tovar a do siedmych dní ho vráti, pretože mu bol zaslaný iný, nie ten, ktorý si objednal...žiada výmenu,ale e-shop, aby nemusel vrátiť peniaze,pošle niečo nepotrebné,...a teraz čo?..

..v tvojom prípade by som žiadala platbu na účet,ak ide o sumu vyššiu ako napríklad 15€....alebo kuriersku službu,ako je vyššie....pri menších by som zdvihla poštovné, ako ti tu už niekto radil...
simos
24.10.11,13:24
Ďakujem veľmi pekne, ale téma bola založená v roku 2008, o tej doby sa to už vyriešilo.