arizona
07.12.08,09:34
Uvažujem nad kúpou chladiacej podložky pod notebook.
Niečo takéto: http://www.euronakup.sk/?Mode=Sti&StiId=16432
Máte s tým niekto skúsenosti, vedeli by ste poradiť? Pomáha to? Na čo sa zamerať pri kúpe?
Ďakujem za odpovede:)
Dáša_
07.12.08,08:45
Uvažujem nad kúpou chladiacej podložky pod notebook.
Niečo takéto: http://www.euronakup.sk/?Mode=Sti&StiId=16432
Máte s tým niekto skúsenosti, vedeli by ste poradiť? Pomáha to? Na čo sa zamerať pri kúpe?
Ďakujem za odpovede:)

Asi som mimotemy, ale prehrievanie notebooku HP som vyriešila tým, že som v papiernictve kupila 4 gumy na gumovanie a na stole som ho postavila na tieto gumy. Okamžité zlepšie prehrievania o 100% - dovtedy sa pc bez vystrahy vypinal.
A v dalsom sme hladali NB, ktory ma odvetrávanie smerom hore a nie do stola.
arizona
07.12.08,20:04
Dáša, dík za tip.Ale ja mám stolík s PC blízko kozubu,kde je dosť teplo,nielen z NB...takže skôr tú podložku..

Neporadí nik?
sthruska
08.12.08,06:00
Ja to riešim obyčajnou plastovou doskou na krájanie - 150 Sk. Mám ho na nohách a nemám kozub.
dolfort
08.12.08,06:55
Tá podložka iba zbytočne žerie šťavu z kompu. Ďalší skvelý USB vynález. Tie gumy sú ozaj lepší nápad, keď už nič iné.
mysimis
08.12.08,09:05
Môj syn si podobnú podložku zakúpil v krajine kde je bežná denná teplota nad 5O stupňov, podľa jeho vyjadrení je to super vecička.
sthruska
08.12.08,11:08
//Tá podložka iba zbytočne žerie šťavu z kompu.
Tomu nerozumiem.

//Tie gumy sú ozaj lepší nápad, keď už nič iné.
S tým súhlasím, ale daj si gumy na nohy a to ešte po uhlom asi 45 stupňov (sedím na posteli a nohy mám pokrčené) :D

Mne to riešenie vyhovuje. NB sa mi neprehriava (ani neprehrieval), ale nezablokujem mu vetranie. Záťaž CPU je nízka.
betyna8
08.12.08,11:17
//Tá podložka iba zbytočne žerie šťavu z kompu.
Tomu nerozumiem.

//Tie gumy sú ozaj lepší nápad, keď už nič iné.
S tým súhlasím, ale daj si gumy na nohy a to ešte po uhlom asi 45 stupňov (sedím na posteli a nohy mám pokrčené) :D

Mne to riešenie vyhovuje. NB sa mi neprehriava (ani neprehrieval), ale nezablokujem mu vetranie. Záťaž CPU je nízka.

Sthruska aku mas prosim ta podlozka?ja prave nejaku pozeram ako darcek k vianociam,tak zhŕňam info.Dik
Nika
08.12.08,11:37
ja mám takúto podložku (http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php?idp=as53766) . Som s ňou spokojná
eloelic
08.12.08,12:26
Nemam notebook ani podlozku :) Urcite, ked sa to vyraba, je to na to urcene, aby to tomu NB len pomohlo.
sthruska
08.12.08,12:37
betyna8, nemám podložku. Ako som písal vyššie je to obyčajná plastová doska na krájanie (lopár).
betyna8
08.12.08,13:05
betyna8, nemám podložku. Ako som písal vyššie je to obyčajná plastová doska na krájanie (lopár).

No vidis,ako nepozorne citam.:rolleyes:Dakujem za odpoved.:D
eloelic
08.12.08,13:33
Ze lopar :) ;)
sthruska
08.12.08,13:57
Presne podľa krátkeho slovníka slovenského jazyka. Citujem:

lopár
doska na krájanie, miesenie;
lopárik -a m. zdrob.
arizona
08.12.08,16:14
Ja to riešim obyčajnou plastovou doskou na krájanie - 150 Sk. Mám ho na nohách a nemám kozub.
Takú plast.dosku na krájanie mám...

Ale nechápem, aký je rozdiel medzi tým, ked mám NB položený na stole alebo na tej doske:confused::confused::confused:Aký to má význam?
sthruska
09.12.08,05:33
V tom, že stôl si na nohy nepoložím ;)
betyna8
09.12.08,13:48
V tom, že stôl si na nohy nepoložím ;)

to je sice pravda,aj my to zatial tak riesime,ale chladiaca podlozka ma troska iny vyznam ;)
arizona
09.12.08,14:40
betyna8, nemám podložku. Ako som písal vyššie je to obyčajná plastová doska na krájanie (lopár).


Presne podľa krátkeho slovníka slovenského jazyka. Citujem:

lopár
doska na krájanie, miesenie;
lopárik -a m. zdrob.


V tom, že stôl si na nohy nepoložím ;)

Ja som prosila o názor na CHLADIACU podložku pod NB.
Pokiaľ nevieš poradiť, prosím zdrž sa...

Lopárikové témy by uvítali skôr v nejakej téme recepty, domácnosť a pod.

Ďakujem za pochopenie
betyna8
10.12.08,10:39
Arizona,my sme vybrali takúto http://www.ediscomp.sk/produkt/ZALMAN-ZM-NC1000-BLACK/, čítala som viacero recenzii a bola chvaáena.Včera som objednala a v pondelok ju mám,tak sa tešim,že ňou budem môcť potesiť pod stromčekom...
japec
10.12.08,13:02
Ja som prosila o názor na CHLADIACU podložku pod NB. Pokiaľ nevieš poradiť, prosím zdrž sa... Lopárikové témy by uvítali skôr v nejakej téme recepty, domácnosť a pod. Ďakujem za pochopenie

arizona, ked si dokazala ocenit perlu: "Nemam notebook ani podlozku. Urcite, ked sa to vyraba, je to na to urcene, aby to tomu NB len pomohlo", tak nemyslim, ze loparikovy tip je mimo temu, aj ked to nie je riesenie vhodne pre teba.

Na porade ludia castokrat nezadavaju nove temy lebo sa dozvedia uzitocne z existujucich. A tu loparikovy tip moze pomoct tym, ktori sa cuduju, ze im mrzne system, ked maju NB na kolenach a nevedomky stehnom zakrývajú vetraciu mriezku s vyfukom ventilatora. Takze riesenia ako gumy pod NB alebo loparik tiez plnia funkciu na dosiahnutie vzduchovej medzery nevyhnutnej na vyfukovanie tepleho vzduchu z NB zo spodu. Podlozka je takmer to iste, len rozsirena o nutený obeh dalsimi ventilátormi.

Dcere som napr. nanutil podkladat v posteli pod NB velke knihy v tvrdom obale /atlas,encyklopedie/ co je lepsie pre stabilitu OS a zivotnost NB ako ako ked ho zvykla mat polozeny na perine. Tak ma, prosim, za tento tip neodkaz do sekcie literatura. Koncim heslom: "Kde nepomoze loparik je treba podlozku". ;)
psychofemale
10.12.08,13:37
moja chladiaca podlozka mi staci, tie napajane dost hucia... teplotu NB to urcite znizilo, dokonca ked sa jej dotknem uz nie je tuha ale tekuta... celkom doporucujem: Thermaltake R150N02 IXOFT Fanless NTB Cooler - Chladící podložka pod notebook a link: alza.sk/SK/chladici-podlozka-pod-notebook-thermaltake-ixoft-d76152.htm
arizona
10.12.08,17:43
Nemam notebook ani podlozku :) Urcite, ked sa to vyraba, je to na to urcene, aby to tomu NB len pomohlo.


arizona, ked si dokazala ocenit perlu: "Nemam notebook ani podlozku. Urcite, ked sa to vyraba, je to na to urcene, aby to tomu NB len pomohlo"...


To je názorná ukážka toho,ako dvaja ľudia pochopia jednu vetu-a každý inak:D
Ja som súhlasila skôr s tou druhou časťou odpovede: že sa vyrába niečo,čo je určené na chladenie...a možno to pomôže, keď sa to na to vyrába.

Možno sa niekomu zapáči nápad s gumou,alebo lopárom.OK:)
Ale ja nehľadám "podložku", ale podložku, ktorá aj chladí.Nakoľko nepoznám osobne nikoho kto ju používa a má nejaké skúsenosti,preto som chcela počuť názor niekoho ,kto má s niečim takým osobné skúsenosti,či naozaj dokáže ochladiť NB,alebo je to iba nejaká zbytočnosť...

Ale odpoveď som už našla.
Ďakujem všetkým za názor a tip:):):)
pasuliatko
11.01.09,20:20
ja mam ntb a tiež uvažujem nad kúpou chladiacej podložky pod neho :) už mam nejaku vybratu čiže thak :)
arizona
12.01.09,19:03
Hoci som to pri zadávaní tohto príspevku netušila, po vianociach som trochu múdrejšia. Synovec ju totiž dostal pod stromček... a vysvetlil mi že : predávajú sa dva druhy.
1.) obyčajný stojan z plastu, ktorý iba zlepší odvetrávanie- to je asi pricníp tých štyroch gúm:D
2.) chladiaca podložka, fungujúca na USB, ktorá má tri vrtuľky, ktoré chladia tým, že sa točia ...stojí 500-1000sk. NAOZAJ pomáha.;)
caligulax
13.01.09,17:12
koco11
15.01.09,06:16
ja osobne mozem podlozku iba odporucat. vlastnim jednu akasa ktora naviac funguje este ako usb hub. ventilator na nej sa da vypnut cize ked pozerate film nic vas nerusi. najlepsia vec pokial pracujete z postele ;)
fakt mozem vrelo iba odporucat
falky
25.01.11,22:42
Ja som si kúpil na www.chladiacapodlozka.sk za dosť dobré ceny tam majú riadne fajné podložky. -10€ oproti ostatným predajcom. Trošku menšia bola ako som čakal ale notebook pretŕča len 1cm z každej strany a je stabilná takže mi to vôbec nevadí. Hlavne, že je tichá :) no nie? :)
MilanH.
11.02.11,12:39
perfektna vec, hlavne ked mas starsi NTB ktory uz nestiha sa chladit
alla66
11.02.11,13:32
srska
11.02.11,13:48
podložka belkin model F5L001
Scot2
09.09.11,18:28
Ahojte, pomohli by ste mi vybrať chladiacu podložku pod NTB?
Priorita je- aj hliník, malá hlučnosť, veľkosť minimálne 17.3 palcov, možnosť ovládať rýchlosť ventilátoru a teraz neviem či je lepšie jeden veľký s malým výkonom alebo 2 menšie s väčším výkonom...

http://www.alza.sk/SearchAdvanced.asp?&CatId=0&EXPS=ZALMAN%20nc
jaj000
09.09.11,20:01
ZALMAN NC-1000 :D tu si kupim neskor aj ja :D pozri si ju na heureke :D
Vlado40
10.09.11,11:50