stano151
07.12.08,09:42
Dobrý deň, potrebujem termostatický ventil do plynového kotla MORA 673. Vedel by niekto poradiť, kde ho zohnať?

Ďakujem
miku111
09.12.08,17:25
popíš akú súčiastku máš vadnú, v kotle Mora termostatický ventil nie je
stano151
09.12.08,20:26
popíš akú súčiastku máš vadnú, v kotle Mora termostatický ventil nie je
Vďaka za ozvu, vidím z nej, že by si chcel pomôcť, ale musím ti najprv oponovať. V kotly MORA 673, rok výroby 1991, podla návodu s ním dodaného termostatický ventil je. Je to trojcestný termostatický ventil na výstupe. Má zabezpečiť, aby sa pri štarte zo studeného stavu výmenník rýchlo zohrial na 60 stupňov. Tento ventil mi pred dvoma týždňami zlyhal a v dôsledku toho sa mi na kotly prehrieva výmenník a slabo mi kúri systém. Diagnózu mi potvrdil aj kúrenár, ktorého som tu mal, ale nevedel, kde ten ventil zohnať.
Zrejme si z mladšej generácie ako ja a poznáš novšie kotly MORA -TOP, ale ja potrebujem udržať pri živote toho starčeka ešte túto zimu a bez toho ventilu to asi nepôjde.
miku111
10.12.08,08:38
Možno tomu niekto hovorí termostatický ventil, ale stále je to iba trojcestný ventil. Budem mať o 4r.60-tku takže neviem či som z tej mladšej generácie, ale doteraz sa mi nestalo za 25 rokov aby sa tento ventil pokazil, ale všetko je možné. Skôr mám podozrenie na zanesený výmenník vodným kameňom, alebo zacpanie trubiek k trojcestnému ventilu nečistotami brániacimi prechodu. Ak je to ten trojcestný ventil, ktorý mám na mysli, tak taký mám kúpený min. 15 r. a nikdy som ho nemusel vymienať. Bolo by dobre, keby si ho odfotil a poslal mi foto a v prípade potreby ti ho zašlem, ked to teda bude naozaj jeho chyba.
MAIL:olson@nextra.skMilan,SE
miku111
10.12.08,08:39
olson
darken26
03.01.09,15:54
Stano151 chcem sa ta opytat ci si uz vyriesil ten problem s kotlom.Odpis
stano151
04.01.09,20:25
Ahoj darken26, ten prvy problem, s ktorym som tu zacal, uz vyrieseny mam. Mam vsak dalsi, trochu mensi. Z Tvojho prispevku mi nie je jasne, ci by si vedel a chcel pomoct, alebo tiez pomoc hladas, takze by si to mohol v tomto zmysle trochu upresnit.