spacix
07.12.08,16:57
Prosim niekoho skuseneho o pomoc pri vypocitani mzdy.
Pracujem v reštauracii na hlavný PP a moja mzda za oktober 2008 mi je divna.Oktober mal 23 prac. dni/184 hod. Pracujem kratky a dlhy tyzden, t. j. kratky - 24 h., dlhy - 62 h.Mala by som mať odrobených 16 dni/196 h, lenže 2 dni som bola PN.Ciže mam odrobenych 14 dni/172 h. Moja minim. mzda je Sk 8.100,-. Aby toho nebolo málo vedúca mi k tomu započítala 8 dni dovolenky, ktoré som vôbec nečerpala. Na výplatnej páske mám napísaný len priemer za dovolenku t.j. Sk 46,6,-, no nie je tam priemer za den, resp. na hodinu. Moja konecna mzda bola za 2 dni PN a akože 8 dni dovolenky Sk 6.430,-.Chcem sa opytat ci je dobre vypocitana mzda, ci mala pravo mi dat tych 8 dni dovolenky a ako sa vlastne pocita mzda v restauracii.Je to ine ako v inych podnikoch?Lebo nam stale tvrdila, ze u nas sa to stale pocita inak, tak mzda ako aj dovolenka. Poradte mi prosím, súri mi to a som zufala.DAKUJEM
Tweety
07.12.08,15:58
Prosim niekoho skuseneho o pomoc pri vypocitani mzdy.
Pracujem v reštauracii na hlavný PP a moja mzda za oktober 2008 mi je divna.Oktober mal 23 prac. dni/184 hod. Pracujem kratky a dlhy tyzden, t. j. kratky - 24 h., dlhy - 62 h.Mala by som mať odrobených 16 dni/196 h, lenže 2 dni som bola PN.Ciže mam odrobenych 14 dni/172 h. Moja minim. mzda je Sk 8.100,-. Aby toho nebolo málo vedúca mi k tomu započítala 8 dni dovolenky, ktoré som vôbec nečerpala. Na výplatnej páske mám napísaný len priemer za dovolenku t.j. Sk 46,6,-, no nie je tam priemer za den, resp. na hodinu. Moja konecna mzda bola za 2 dni PN a akože 8 dni dovolenky Sk 6.430,-.Chcem sa opytat ci je dobre vypocitana mzda, ci mala pravo mi dat tych 8 dni dovolenky a ako sa vlastne pocita mzda v restauracii.Je to ine ako v inych podnikoch?Lebo nam stale tvrdila, ze u nas sa to stale pocita inak, tak mzda ako aj dovolenka. Poradte mi prosím, súri mi to a som zufala.DAKUJEM
Ak pri výpočte mzdy postupovala nesprávne, obráť sa najprv na ňu, resp. toho, kto ich vypracúva.
spacix
07.12.08,16:11
Ak pri výpočte mzdy postupovala nesprávne, obráť sa najprv na ňu, resp. toho, kto ich vypracúva.

Dakujem za reakciu a zaujem. Uz davno som to urobila a zevraj je vsetko OK a ze na tu dovolenku mala pravo. Bola som aj za jej uctovnickou, ze chcem vidiet dovolenkovy listok s mojim podpisom alebo ak ho nema podla coho robi vyplaty?Knihu dochadzok vobec nemame a dovolenkovy listok som nikdy nepodpisovala, no viem, ze ak nie je dovolenkovy listok, musi byt kniha dochadzok.Takze ma tiez odbila, lebo s majitelkou su jedna ruka a ja uz neviem ako dalej.
Dav
07.12.08,16:27
2 dni PN? Klasická maródka od lekára? Ak to bol prechod z predošlého obdobia, je to 55% z vymeriavacieho základu, ak začiatok, tak 25% vymeriavacieho základu. Počítajú sa kalendárne, nie pracovné dni. Odkedy tam pracuješ? Nemala záujem Ti dovolenku fiktívne zlikvidovať ešte v tomto roku? Alebo aj v iných mesiacoch nedostatok hodín kompenzovala dovolenkou?
Johanka
07.12.08,17:06
Prosim niekoho skuseneho o pomoc pri vypocitani mzdy.
Pracujem v reštauracii na hlavný PP a moja mzda za oktober 2008 mi je divna.Oktober mal 23 prac. dni/184 hod. Pracujem kratky a dlhy tyzden, t. j. kratky - 24 h., dlhy - 62 h.Mala by som mať odrobených 16 dni/196 h, lenže 2 dni som bola PN.Ciže mam odrobenych 14 dni/172 h. Moja minim. mzda je Sk 8.100,-. Aby toho nebolo málo vedúca mi k tomu započítala 8 dni dovolenky, ktoré som vôbec nečerpala. Na výplatnej páske mám napísaný len priemer za dovolenku t.j. Sk 46,6,-, no nie je tam priemer za den, resp. na hodinu. Moja konecna mzda bola za 2 dni PN a akože 8 dni dovolenky Sk 6.430,-.Chcem sa opytat ci je dobre vypocitana mzda, ci mala pravo mi dat tych 8 dni dovolenky a ako sa vlastne pocita mzda v restauracii.Je to ine ako v inych podnikoch?Lebo nam stale tvrdila, ze u nas sa to stale pocita inak, tak mzda ako aj dovolenka. Poradte mi prosím, súri mi to a som zufala.DAKUJEM
Naozaj tam pracuješ za minimálnu mzdu ? Alebo dostávaš aj niečo "mimo dohodnutnej mzdy " ?
spacix
08.12.08,13:24
Moja min. mzda je 8100, no davala nam 9000 podla toho aky bol mesiac.Ak bol dobry bolo 9000, ak bol slaby tak 7000 al. 8000. Nikdy moju dovolenku nekompenzovala nedostatkom hodin. A ci ma v umysle mi ju fiktivne zlikvidovat to neviem. Robim tam 2 roky. Min. roku som dovolenku vycerpala uplne a tohto roku som cerpala iba 6 dni takze z mojich 20 dni mi zostalo iba 14. Lenze podla majitelky nemam narok na 14, ale na menej, kedze robim v restauracii. Vyplatu by som si vedela vypocitat aj ja, kedze nie som vyucena casnicka, ale ekonomka. Viem, je to divne, no som uz dlho po skole, no bez praxe, takze mam v tom chaos, lebo stale hovorila, ze mzda sa v restauraciach pocita inak ako v inych prevadzkach s pevne rozvrhnutym prac. casom. Bud zo mna robi idiota ona, alebo ho robim ja zo seba.
Melnick
08.12.08,13:48
Prosim niekoho skuseneho o pomoc pri vypocitani mzdy.
Pracujem v reštauracii na hlavný PP a moja mzda za oktober 2008 mi je divna.Oktober mal 23 prac. dni/184 hod. Pracujem kratky a dlhy tyzden, t. j. kratky - 24 h., dlhy - 62 h.Mala by som mať odrobených 16 dni/196 h, lenže 2 dni som bola PN.Bola to PN, alebo celodenné vyšetrenie?Ciže mam odrobenych 14 dni/172 h. Moja minim. mzda je Sk 8.100,-. Aby toho nebolo málo vedúca mi k tomu započítala 8 dni dovolenky, ktoré som vôbec nečerpala. Na výplatnej páske mám napísaný len priemer za dovolenku t.j. Sk 46,6,-, no nie je tam priemer za den, resp. na hodinu. Moja konecna mzda bola za 2 dni PN a akože 8 dni dovolenky Sk 6.430,-.Chcem sa opytat ci je dobre vypocitana mzda, ci mala pravo mi dat tych 8 dni dovolenky a ako sa vlastne pocita mzda v restauracii.Mzda pri nepravidelne rozvrhnutom pracovnom čase.Je to ine ako v inych podnikoch?Lebo nam stale tvrdila, ze u nas sa to stale pocita inak, tak mzda ako aj dovolenka. Poradte mi prosím, súri mi to a som zufala.DAKUJEM

...............................
Melnick
08.12.08,14:02
spacix
08.12.08,16:17
dakujem krasne no neviem ci to pomoze.