medvedov
07.12.08,18:38
prosim vas mozte mi poradit k stavebnemu povoleniu potrebujem vyjadrenia od elektrikarov, plynarov, vodarov.......... sa chcem spytat ci mi staci k nim podat obycajnu vlastnu ziadost alebo je nejaka predloha?
ak ma niekto skusenosti poradte

dakujem
k.i.n.o.
07.12.08,18:17
prosim vas mozte mi poradit k stavebnemu povoleniu potrebujem vyjadrenia od elektrikarov, plynarov, vodarov.......... sa chcem spytat ci mi staci k nim podat obycajnu vlastnu ziadost alebo je nejaka predloha?
ak ma niekto skusenosti poradte

dakujem

SPP má svoje tlačivo, ostatné som dával svoje žiadosti. Plus potrebné prílohy...
medvedov
08.12.08,06:33
a vies aj ake prilohy kto potreboval alebo je to skoro rovnake daku mapku z katastru poslat?

dakujem
k.i.n.o.
08.12.08,16:10
a vies aj ake prilohy kto potreboval alebo je to skoro rovnake daku mapku z katastru poslat?

dakujem

Každý niečo iné, závisí aj od stavby. Máš kompletný projekt, ktorý obsahuje aj čiastkové projekty jednotlivých profesií - voda, plyn, kúrenie, elektrina...
Tak zjednodušene povedané, každému dáš to "jeho", vodárom vodu a kanalizáciu, elektrikárom elektrinu...
Lepšie je obehať si osobne alebo obvolať, nech si povedia, aby sa ti to nenaťahovalo, keď im bude niečo chýbať. V mojom prípade napr. SPP chceli len to ich tlačivo, list vlastníctva a katastrálnu mapu, ostatným som dal tú "ich" časť, ale ja mám už existujúce prípojky, budem robiť "len" rekonštrukciu a prístavbu.
Ja som si to obehal - SPP, ZSE, TVS (vodári) , Mestský úrad - Odbor stratégie a artchitektúry, Obvodný pozemkový úrad - všade boli dosť ústretoví, väčšinou stačilo, čo som doniesol.
Mne tie žiadosti pripravil projektant, aj mi povyberal, čo ku ktorej mám priložiť, ja som si zabezpečil len LV a mapu. Ale neviem, či to služby projektanta majú zahŕňať, alebo nie, ja mám u toho svojho "trošku protekciu".
Jana Ravinger
16.12.08,08:19
skutočne je všetko postavené na ústretovosti našich milých administratívnych pracovníkoch, či vedia poradiť ako sa to dá alebo ako sa to nedá, to je veľmi dôležité aj ja somnatrafila na obrovský problém, ktorý sa volá stavebné povolenie.
deli.
16.12.08,09:52
par milych usmevov a pochvala noveho ucesu uradnicky z uradu, to robi zazraky:D