stanyko
07.12.08,18:58
Ahojte, rad by som si objednal iste zariadenie z Ciny. Nasiel som dodavatela na portali alibaba.com, ktory ma statut "Gold Supplier", konkretne tento. Platbu pozadauju cez Western Union a bude to vyse 12 000 Sk plus minus. A tak by som sa Vas opytal ci mate skusenost s tymto portalom a ako funguje ta platba cez WU. Na stranke maju dobu dodania 3-7 dni, a to znamena jedine ak by to slo letecky je to realna doba z praxe, a to zariadenie nevazi viac ako 300 g (max 500g) (to je vec, ktoru som s dodavatelom neprejednal)? A kolko stoji letecka a lodna doprava, a ako ju zaplatim?
biaaa
07.12.08,22:21
Alibabu poznam. Gold suplier je statut, ktory nie je zavysli napriklad od spokojnosti zakaznikov s dodavatelom, popripade zavisli od poctu predajov, ale statut, ktory moze mat kazdy kto na portaly inzeruje a zaplati si ho.

Co sa tyka vahy, skus zistit a potom si to prerataj na stranke znamejsej spedicky. Dostanes sa k sume ktora bude plus minus realna.

Co sa tyka platby atd..., pri takomto biznise na dialku je to vzdy trosku riziko. Preto by mozno bolo dobre ak je moznost (neviem ci je to aj na alibabe) kontaktovat zakaznikov ktory uz s dodavatelom obchodovali a pytat sa na spokojnost.

Pokial viem platba cez WU by nemal byt ziaden problem. Zaroven vsak si myslim ze by ti mal dodavatel, ak pozaduje platbu vopred, nakalkulovat sumu uz aj vratane postovneho (spedicie).
stanyko
08.12.08,20:41
Ano je mas pravdu, pri platbe vopred budem musiet uhradit aj transport. A na alibabe zatial som nenasiel moznost kontaktovat zakaznikov, ale je tam forum tak to skusim.
A neviete niekto ake su vysoke cla pri elektronickych zariadeniach relativne mensich (cca 300 g).
Dik moc... ak ma este niekto skusenost poradte :D
bagstars
12.12.08,12:33
Zo svojej skusenosti by som ti osobne poradil neplatit cez Western Union. Je to nehorazne drahe a hlavne je to nekontrovatelne.
Odporucil by som ti skor platit cez sluzbu Pay Pal, ale ta si vyzaduje tvoju registraciu a takisto registraciu dodavatela. Teba to vsak nestoji ani korunu, poplatky hradi predavajuci(coz nieje vela) a hlavne je to vsetko krasne kontrolovatelne a v pripade nedodania zasielky je mozne peniaze ziadat spat cez Pay Pal.
Mam s tym vynikajuce skusenosti v desiatkach pripadoch, takze vrele odporucam aj ostatnym.
Ivan8
16.12.08,21:08
Myslím, že poplatok za prevod Western Union do Číny je
menší než do iných krajín.
seky
16.02.09,11:58
skus napisat na forum na alibabe ci by nebol niekto dobry a neoveril ti dodavatela! urcite sa tam niekto najde.. a ked nie mas tam plno diskusii ako si aspon v zakladnych veci overit dodavatela ci uz z Ciny, Indonezie atd...
Krtik
16.02.09,23:07
Pri platbe cez WU mozes lahko prist o peniaze aj o tovar tam WU nema ziadnu zodpovednost ale pri platbe cez PP je vsetko v pohode PP ma tusim zodpovednost za dodanie tovaru ci co ak nie oni potom tie peniaze vymahaju.
tot moja skusenost
Ivan8
19.02.09,19:09
Aký je to spôsob platby PP?
Ďakujem.
jun2006
25.02.09,10:19
Aký je to spôsob platby PP?
Ďakujem.


www.paypal.com
0905727331
18.03.09,20:33
tiez som si nasiel nadejneho dodavatela v nemecku cez Alibabu, no vyzaduje len platbu cez WU. nie cez PP ani bankovym prevodom, pricom jedna sa s nim zatial o vzorku v cene 2200 EUR/kus. takze z toho dovodu by som chcel nejako niekde overit/preverit jeho zakaznikov, spolahlivost a pravost identity. da sa to?
dakujem, pekny vecer prajem.