namornicka
08.12.08,03:18
nie som ziaden profesional, co sa tyka parametrov noveho pc, ale aspon mi poradte , ake minimum poziadavky musia byt, ak chceme kupit nieco slusne.
Pocitac chcem kupit pre mamku, ktora ho bude vyuzivat len na bezne surfovanie a na komunikaciu na skype. vdaka vsetkym, ktori sa v tom vyznaju lepsie ako ja.
bobino38
08.12.08,05:07
Ak môžem poradiť, tak stačí PC, ktoré ti zvládne to čo vlastne požaduješ po PC. Na to stačí pozrieť lacné PC do 10000 Sk,- na stránke www.zive.cz(sk). Sú tam k tomu aj vysvetlené parametre aj doporučené ceny.
Fero11
08.12.08,05:40
Takze ak sa to bude vyuzivat iba na bezne surfovanie a skype (pripadne predpokladam, ze mamka obcas nieco napise mozno vo worde excely, alebo si zahra solitair) tak staci uplne nejake starsie PC ktorre sa pohybuje okolo 2000-3000 Sk
Ja som kupil pred poldruha rokom Compaq Intel PIII za 1500Sk aj s postovnym. Je to vynikajuci stroj bezi uz 1,5 roka vkuse ako SW router na linuxe.
Kupil som ho sice bez monitora, cd romky, klavesnice a mysi.
Napr http://pc.bazos.sk/inzerat/1199368/znackovy-pocitac-DELL.php a ktomu dokupis nejake LCD a mas
eloelic
08.12.08,12:38
Minimalne poziadavky: Novy PC s "najnizsimi" parametrami, ktory je na trhu, je urcite to najlepsie pre Tvoju mamku. Predpokladana cena: 11 500 (bez operacneho systemu)
namornicka
08.12.08,23:01
vdaka za vsetky rady....ja urcite chcem kupit novy pc, ale dalsia vec je, ze ked kupime operacny system zvlast, da sa stiahnut do viac ako jedneho pc ? alebo je to cd-cko limitovane na 1 pocitac. vie niekto nieco ohladom stahovania tych softwerov ???
my napr. mame desktop a k tomu bol operacny system xp home edition, ale to cd-cko sme nahodili aj do nasho laptopu, dokonca aj svokre na pocitac.....viac nas uz nepustilo....
japec
08.12.08,23:17
vdaka za vsetky rady....ja urcite chcem kupit novy pc, ale dalsia vec je, ze ked kupime operacny system zvlast, da sa stiahnut do viac ako jedneho pc ? alebo je to cd-cko limitovane na 1 pocitac. vie niekto nieco ohladom stahovania tych softwerov ???
my napr. mame desktop a k tomu bol operacny system xp home edition, ale to cd-cko sme nahodili aj do nasho laptopu, dokonca aj svokre na pocitac.....viac nas uz nepustilo....

Nainstalovat /stiahnut/ sa da ale vysledok je http://www.porada.sk/t95861-softwarova-kriminalita.html
Jedna licencia OS (Win) moze bezat legalne len na jednom pocitaci.
namornicka
09.12.08,00:35
ale sak to uz mame takto nainstalovane dobre 2 roky, a v pohode to funguje, tak neviem....existuje nieco take ako multilicencia?
sthruska
09.12.08,05:35
//ale sak to uz mame takto nainstalovane dobre 2 roky, a v pohode to funguje, tak neviem

To je jedna vec, ale že porušuješ autorské práva je pravda
eloelic
09.12.08,09:11
Ano, multilicencie existuju.
namornicka
09.12.08,09:15
a kde ju zozeniem ?????
sthruska
09.12.08,09:24
Tie sú pre veľké firmy. Súkromníkovi sa to myslím nepredáva. Určite by si to aj preplatil.
Fero11
09.12.08,19:42
Daj tam napr. linux kubuntu a mas to vsetko zadarmo, nepotrebujes ziadne licencie a pojde ti tam vsetko co vo win
japec
09.12.08,20:08
...Pocitac chcem kupit pre mamku, ktora ho bude vyuzivat len na bezne surfovanie a na komunikaciu na skype...


Daj tam napr. linux kubuntu a mas to vsetko zadarmo, nepotrebujes ziadne licencie a pojde ti tam vsetko co vo win

Suhlas fero, OS+kancelarsky balik+Internet Browser+Mail klient+Skype a dokonca aj Solitaire :) su zdarma a legalne
Ak pravdaze mamka nebola odchovana na Win a MSOffice a tazko by sa ucila nove.