timike1971
08.12.08,09:30
Dobrý deň prajem,

potrebovala by som poradiť, ako máme postupovať v prípade, že sa na výberové konanie prihlási predseda rady školy. Má sa vzdať funkcie predsedy? Má sa vzdať členstva v rade školy? A ak nevyhrá? Ak vyhrá, samozrejme mu zaniká členstvo. Ale ak nie?

Vopred ďakujem.
BABYstar
11.12.08,15:42
Musí sa vzdať členstva rady školy,tak hovoria stanovy.Naštudujte si stanovy rady školy.
timike1971
16.12.08,07:33
Ďakujem, medzitým som to našla aj ja.

Krásne Vianoce.
mjarka
01.01.09,22:56
Predseda rady školy sa členstva nevzdáva. Toto sa mu iba pozastavuje - pozri § 25 ods. 13 zák. 596/2003 o štátnej správe v školstve a školskej samospráve...
Citujem: "Členstvo v orgánoch školskej samosprávy sa pozastavuje dňom doručenia prihlášky člena orgánu školskej samosprávy alebo jemu blízkej osoby do výberového konania na funkciu riaditeľa školy alebo riaditeľa školského zariadenia. Členstvo sa pozastavuje až do skončenia výberového konania."
To znamená, že ak vo výberovom konaní nebude neúspešný, po jeho skončení pokračuje vo výkone funkcie predsedu. Ak by sa členstva vzdal, už by nemohol pokračovať naďalej vo funkcii (v prípade že by neuspel). Ak uspeje - členstvo mu zaniká zo zákona - podľa § 25 ods. 12 písm. c).