biaaa
08.12.08,09:48
Cavte - potreboval by som poradit v jednej otazke.

Bol som na zivnostenskom urade so zakladatelskou listiniou. Jeden z predmetov podnikania mi uradnicka odmietla dat na zivnost, ale zivnosti ohlasila. (s tym ze sme predmet vymenili za predmet cinnosti ktory ona schvalila).

T.j.: mam zakladatelsku listinu v ktorej je zapisany aj stary predmet, a zivnosti vydane na predmety, ktore su v zakladatelskej listine + 1 navyse.

Vie mi niekto poradit ako teraz postupovat pri zapise do ORSR? Treba spisat nejaky dodatok k zakladatelskej listine o vypusteni predmetu (toho co ona neschvalila) a zaroven aj o doplneni (predmet ktorym ho nahradila) ???

Popripade ak mie viete poradit ako by som to mal riesit.

Nebude potom prekazat, ze dodatok bude overeny az po datume podania ziadosti na zivn. registri??? Popripade je mozne spisat novu zakl. listinu (s predmetmy podla vydanych Zivn. listov) a dat ju overit teraz - aj napriek tomu ze datum zo Zakl. listiny ktoru som podal na zivnosti bude iny?

Dakujem za vsetky rady.
biaaa
08.12.08,11:45
Nevie mi nikto poradit?
steeva
08.12.08,17:57
Na ORSR Ti to nezapisu... Bud urob dodatok k zakl. listine a potom jej uplne znenie, kde to budes mat rovnako ako na zivn. listoch. Alebo sprav novu zakl. listinu, vymen ju aj na Zivnostenskom urade a tuto potom daj na ORSR.
riccado
08.12.08,18:31
Na ORSR Ti to nezapisu... Bud urob dodatok k zakl. listine a potom jej uplne znenie, kde to budes mat rovnako ako na zivn. listoch. Alebo sprav novu zakl. listinu, vymen ju aj na Zivnostenskom urade a tuto potom daj na ORSR.

velmi zaujimave riesenie... a myslis si, ze obchodnom registri si nevsimnu, ze by tam boli overene podpisy az po vydani zivnostenskych listov, a v pohode by vokonali zapis?:rolleyes:

treba spravit dodatok a uplne znenie a bude klud...
biaaa
08.12.08,19:22
A vie mi prosim niekto opisat postup, resp. poskytnut vzor dodatku? Staci ak napsiem v dodatku ze z povodnej listiny vypustam a doplnam predmet a nasledne pouzijem povodnu zakl. listinu a pripisem tam ze je to jej uplne znenie?

Ak by mi niekto mohol blizsie specifikovat postup ocenim. Vdaka !!!
zalobaba
08.12.08,20:50
Na ORSR Ti to nezapisu... Bud urob dodatok k zakl. listine a potom jej uplne znenie, kde to budes mat rovnako ako na zivn. listoch. Alebo sprav novu zakl. listinu, vymen ju aj na Zivnostenskom urade a tuto potom daj na ORSR.


Nesúhlasím !!! Podpis na Zzakladateľskej listine pri vzniku spoločnosti musí byť overený u notára. Dátum overenia podpisu by bol novší, než dátum vydania ŽL. :eek:
biaaa
09.12.08,06:18
Nesúhlasím !!! Podpis na Zzakladateľskej listine pri vzniku spoločnosti musí byť overený u notára. Dátum overenia podpisu by bol novší, než dátum vydania ŽL. :eek:

Tiez si to myslim. Ved je to nelogicke.
Aj ked zase v teoretickej rovine, kedze sa overuje podpis, a nie listina (teda mozno sa mylim ale mam taky pocit), by to mozno malo byt OK.
riccado
09.12.08,15:15
Tiez si to myslim. Ved je to nelogicke.
Aj ked zase v teoretickej rovine, kedze sa overuje podpis, a nie listina (teda mozno sa mylim ale mam taky pocit), by to mozno malo byt OK.

lenze kym nepredlozis odboru zivnostenskeho podnikania zakladatelsku listinu, ktora je podpisana a pravost podpisu overena, tak nesplnis podmienku na vydanie zivnostenskeho listu. logicky povedane, kym spolocnik svojim podpisom (ktoreho pravost je nespochybnitelna), nepotvrdi suhlas so znenim zakladatelskej zmluvy (ktora splna zakonne podmienky), spolocnost nemoze ziskat zivnostensky list
biaaa
10.12.08,07:21
Takze vie mi niekto prosim poskytnut ten vzor?
Žabinka
10.12.08,08:03
Tiež sme mali zlé znenie činnosti, miesto "Opravy karosérií" sme mali uvedené "Klampiarske práce". Riešili sme to dodatkom, ale keďže našu spoloč. zmluvu vyhotovovala notárka, toto sme tiež riešili cez ňu. Zviazala to spolu s pôvodnou zápisnicou a už nebol žiadny problém.
biaaa
10.12.08,11:35
Tiež sme mali zlé znenie činnosti, miesto "Opravy karosérií" sme mali uvedené "Klampiarske práce". Riešili sme to dodatkom, ale keďže našu spoloč. zmluvu vyhotovovala notárka, toto sme tiež riešili cez ňu. Zviazala to spolu s pôvodnou zápisnicou a už nebol žiadny problém.



Dakujem ti velmy pekne.
No ja som listinu nerobil formou notarskej zapisnice, tak to skusim urobit ako dodatok - len dufam ze to prejde.