Livia 25
08.12.08,13:35
Ahoj poradaci,

viem ze opakujem temu ale moj konkretny pripad som nenasla.
Mam v novostavbe ktoru predavam trvaly pobyt 4roky, cize splnam podmienku oslobodenia.
Novostavbu sme ale skolaudovali pred dvoma mesiacmi. Nepovazuje sa za obytny dom z pohladu oslobodenia len nehnutelnost ktora bola skolaudovana, aj ked mam v nej trvaly pobyt viac ako 2roky? Trvaly pobyt mi vydali bez problemov aj ked este nebola kolaudacia...
Splnam oslobodenie alebo nie?
Alebo nad tym prilis spekulujem???:confused:

vopred vdaka
Livia
Zoltán Kovács
08.12.08,13:29
Ahoj poradaci,

viem ze opakujem temu ale moj konkretny pripad som nenasla.
Mam v novostavbe ktoru predavam trvaly pobyt 4roky, cize splnam podmienku oslobodenia.
Novostavbu sme ale skolaudovali pred dvoma mesiacmi. Nepovazuje sa za obytny dom z pohladu oslobodenia len nehnutelnost ktora bola skolaudovana, aj ked mam v nej trvaly pobyt viac ako 2roky? Trvaly pobyt mi vydali bez problemov aj ked este nebola kolaudacia...
Splnam oslobodenie alebo nie?
Alebo nad tym prilis spekulujem???:confused:

vopred vdaka
Livia

Ako si dosiahla trvalý pobyt v neskolaudovanej stavbe? To by ma teda zaujímalo.
Podľa mojích vedomosti to možné nie je.
Livia 25
08.12.08,15:33
Popravde ide o pripad znamej. Tiez som nechapala, ale tvrdila, ze oni uz supisne cislo mali pridelene na stavbu a ze s tym nemala ziadny problem... tak ako je to v jej pripade s tym oslobodenim? vztahuje sa na nu ci nie?
k.i.n.o.
08.12.08,15:51
Popravde ide o pripad znamej. Tiez som nechapala, ale tvrdila, ze oni uz supisne cislo mali pridelene na stavbu a ze s tym nemala ziadny problem... tak ako je to v jej pripade s tym oslobodenim? vztahuje sa na nu ci nie?

Príjem z predaja domu, v ktorom mal predávajúci trvalý pobyt aspoň 2 roky bezprostredne pred predajom, je od dane z príjmu oslobodený. Tak hovorí zákon. Dátum kolaudácie by pri posudzovaní oslobodenia nemal hrať rolu. Otázkou ale naozaj je, ako dosiahli trvalý pobyt v neskolaudovanej novostavbe, resp. ako získali súpisné číslo. Nešlo oficiálne o rekonštrukciu? Aj keď starý dom mohli zbúrať a na jeho mieste postaviť nový...
Janurka
08.12.08,16:10
Ahoj poradaci,

viem ze opakujem temu ale moj konkretny pripad som nenasla.
Mam v novostavbe ktoru predavam trvaly pobyt 4roky, cize splnam podmienku oslobodenia.
Novostavbu sme ale skolaudovali pred dvoma mesiacmi. Nepovazuje sa za obytny dom z pohladu oslobodenia len nehnutelnost ktora bola skolaudovana, aj ked mam v nej trvaly pobyt viac ako 2roky? Trvaly pobyt mi vydali bez problemov aj ked este nebola kolaudacia...
Splnam oslobodenie alebo nie?
Alebo nad tym prilis spekulujem???:confused:

vopred vdaka
Livia
Áno, spĺňaš, pretože v zák. o dani z príjmov sa od 1.1.2005 v § 9 ods. 1 písm a/ vypustila podmienka dvoch rokov vlastníctva nehnuteľnosti.