Saara
08.12.08,16:01
Dobry den. Som len bezna uzivatelka PC a neviem si poradit uz dlhsiu dobu s jednym problemom. Z akejkolvek emailovej adresy neviem nacitat ani poslat prilohu vacsiu ako 100 KB. Proste to nejde. V minulosti som na mojom pocitaci mala Windows 2000 a potom Linux a nebol s tym ziadny problem, nacitanie aj odoslanie prebehlo rychlo. Toto sa zmenilo po nainstalovani Windows XP. Co s tym?
Ide mi hlavne o posielanie fotiek v jpg.
Charon
08.12.08,17:05
Aký emailový klient používaš? A čo znamená z akejkoľvek schránky?
Môžeš mať (napr. toto nastavenie býva v mob. telefónoch, že príloha nesmie byť väčšia ako 100k) nastavené, že prílohu neprijímať, neposielať väčšiu ako ...
Saara
08.12.08,17:38
Posielam to cez web - gmail, pobox, azet, szm, skusala som Firefox aj Explorer. Podla tych skusenosti, ktore som opisala sa mi zda, ze to musi byt niekde vo Windowsoch XP zle nastavene. Ale kde?
Braňo
08.12.08,21:26
A v antivírusovom programe nemáš zablokované prílohy?
Charon
09.12.08,05:26
Otvoríš si gmail, napíšeš text do emailu a dáš "priložiť súbor". Súbor vyberieš a dáš o.k. Čo sa deje ďalej?
Pozn. Ja neviem o tom, žeby WinXP sám nejako blokoval veľkosť súborov. Musaí to byť nejaká samostatná aplikácia.
Saara
09.12.08,06:53
Zablokovane prilohy asi nemam, kedze prilohy do urcitej velkosti viem odoslat. Momentalne som len zistila, ze ta hranica je medzi 107 kB a 120 kB.
Ked to skusam cez gmail, dam pripojit subor, ktory si vyberiem ale ani sa nepripoji, hore mi to pise "stale pracujeme" a dole "odosiela sa poziadavka na mail.google.com..." a mozem cakat ... k pripojeniu ale nedojde. Po minutach mi dole napise "Hotovo" a hore "Stale pracujeme" ale uz to nie je v zltom obdlzniku a v skutocnosti uz nepracuje.
Charon
09.12.08,08:44
Aký používaš prehliadač?
Keď meriaš rýchlosť uploadu / downloadu akú Ti dáva hodnotu. Napr. cez www.speedmeter.sk (http://www.speedmeter.sk) ?

Vyzerá to, že máš pomalé pripojenie, minimálen upload, a napr. gmail Ti odmietne pripojenie po určitom čase. Neskúšala si posielať poštu cez mailového klienta?
eloelic
09.12.08,08:50
No tak to je moc zaujimave teda. Som zvedavy kde je ten hacik.
Maruška54
09.12.08,10:05
Ja mám iný, alebo podobný problém. Posielam všetky výplaty aj výkazy zákazníkovi e-mailom. Všetko ukladám do formátu PDF, pri ukladaní cez Fine print PDF má príloha 104 kB a cez PRIMO PDF má tá istá príloha 1,59 MB. Musím používať aj PRIMO PDF lebo niektoré výkazy nie sú cez Fine print PDF zobrazené správne.
sthruska
09.12.08,11:19
Skús PDFCreator
eloelic
09.12.08,13:44
PDF creator pouzivam aj ja.
Stevo5
09.12.08,17:47
Zablokovane prilohy asi nemam, kedze prilohy do urcitej velkosti viem odoslat. Momentalne som len zistila, ze ta hranica je medzi 107 kB a 120 kB.
Ked to skusam cez gmail, dam pripojit subor, ktory si vyberiem ale ani sa nepripoji, hore mi to pise "stale pracujeme" a dole "odosiela sa poziadavka na mail.google.com..." a mozem cakat ... k pripojeniu ale nedojde. Po minutach mi dole napise "Hotovo" a hore "Stale pracujeme" ale uz to nie je v zltom obdlzniku a v skutocnosti uz nepracuje.

Cez Gmail sa nedajú posielať "spustiteľné" prílohy s príponou - exe, com, bat ... . Neviem čo posielaš, ale skús si to spakovať napr. RAR, ZIP alebo v Totalcommandéri a tak poslať. Gmail by mal zobrať prílohy do asi 8 MB. Oni píšu 10MB ale skúšal som to a zobralo mi len do 8MB. Ak by si chcela posielať ešte väčšie súbory - do 100MB tak použi službu na www.uschovna.cz. Je to zdarma.
Maruška54
09.12.08,18:44
Skús PDFCreator
Ďakujem pekne, naištalovala som si PDF Creator a je to v poriadku. Chcela som príspevok oceniť, ale nedá sa.
Fero11
09.12.08,19:29
Saara
Niesi v nejakej firme, za nejakym serverom, ktory povoluje max upload/download do tych 100-120KB ?
Ak ano zisti si to u admina, ak nie, tak je pre mna tiez zahada
Saara
09.12.08,19:53
Rychlost downloadu bola 271,3 kB/s, upload sa vobec nepodarilo odmerat. Islo o prilohy jpg - tam som si problem vsimla prvy krat. Tento problem sa vyskytol doma, nie vo firme.
Takze vyzera to, ze uz je vsetko v poriadku. Skusila som nainstalovat a poslat postu cez emailoveho klienta a prilohy takto prechadzaju. Nakoniec sa ale podarilo poslat prilohy aj cez web a to vtedy, ked manzel vypol antivir. Takze tam bol asi pes zakopany. Manzel potom este povypinal a znovu zapol tie iste nastavenia antiviru a od vtedy je vsetko v poriadku. Cize problem vyrieseny, ale v com konkretne bola chyba, nevieme.
Dakujem vsetkym za rady, velmi ste mi pomohli. No tesim sa, vazne:).