Joan
08.12.08,16:32
Ahojte, potrebujem poradiť ohľadom penálov za oneskorené platby.Chcem sa spýtať, či je možné vystaviť penalizačnú faktúru aj za faktúry 2007 a 2008 a či je potrebné k tomu aj nejaký zoznam faktúr, ktorých sa to týka.
Tweety
08.12.08,16:51
Ahojte, potrebujem poradiť ohľadom penálov za oneskorené platby.Chcem sa spýtať, či je možné vystaviť penalizačnú faktúru aj za faktúry 2007 a 2008 a či je potrebné k tomu aj nejaký zoznam faktúr, ktorých sa to týka.
Áno, je to možné. Súčasťou penalizačnej faktúry je zoznam penalizovaných faktúr.
Joan
09.12.08,05:42
Ešte prosím ťa zistila som že mám tam aj faktúry z roku 2006. Môžem tam aj tie zahrnúť? A mám vôbec nejakú šancu, že mi penalizačnú faktúru uhradia?
Ak nie, v tom prípade nasleduje exekúcia? Aké máte skúsenosti s takýmito prípadmi? Ďakujem za rady.
Tweety
09.12.08,06:24
Ešte prosím ťa zistila som že mám tam aj faktúry z roku 2006. Môžem tam aj tie zahrnúť? A mám vôbec nejakú šancu, že mi penalizačnú faktúru uhradia?
Ak nie, v tom prípade nasleduje exekúcia? Aké máte skúsenosti s takýmito prípadmi? Ďakujem za rady.
Môžeš zahrnúť všetky, ktoré chceš penalizovať.
Lenka1979
09.12.08,06:29
Ešte prosím ťa zistila som že mám tam aj faktúry z roku 2006. Môžem tam aj tie zahrnúť? A mám vôbec nejakú šancu, že mi penalizačnú faktúru uhradia?
Ak nie, v tom prípade nasleduje exekúcia? Aké máte skúsenosti s takýmito prípadmi? Ďakujem za rady.

Ťažko hovoriť o šanciach, či Ti ju zaplatia. Osobne som posielala upomienky za neuhradené faktúry, nakoniec aj pokus o zmier a bohužiaľ nič nezabralo.:(
Takže by malo nasledovať súdne konanie, ktoré sa však môže ťahať véééľmi dlho. Výhra nie je istá. Ale musíš urobiť všetko, čo sa dá.
Lenka
adi11
09.12.08,12:00
My sme postúpili právničke penále aj pohľadávky za nájomné a podarilo sa jej vysúdiť u dvoch nájomníkov po 10 tis. sk v priebehu 2 rokov.
Joan
12.06.09,06:49
Ak chcem stornovať penalizačnú FA z r.2008 a vystaviť novú na inú sumu, tak mám vystaviť storno Fa v € ?