emula1
08.12.08,16:47
ahojte,

chcem sa spytat, ci robite v ramci uzavierk.op. v JU tiez znizenie, zvysenie VOZD ako su telefon, najomne a pod, ked faktura prechadza mesiace (myslim povedzme od 15.12 - 15.1)?
JankaO
08.12.08,15:55
Nie, toto sa v JÚ časovo nerozlišuje.
emula1
08.12.08,16:04
vychadzala som totiz z toho ze sa rozlisuje stav nadrze, tak som bola v pomykove ci teda rozlisovat aj tel a pod, s ktorym obdobim suvisi, cize vydavky sluziace k dosiahnutiu zisku za dane obdobie
tuta
08.12.08,19:50
V JÚ to považuješ za výdavok v období, kedy to zaplatíš. Časové rozlíšenie sa JÚ netýka.
Marína
08.12.08,20:01
V JÚ to považuješ za výdavok v období, kedy to zaplatíš. Časové rozlíšenie sa JÚ netýka.
V JU sa časovo rozlišuje napr.
- nájomné platené fyzickej osobe
- rezervy
- postúpenie pohľadávky
- dotácie
- poskytnutý alebo prijatý preddavok pred 1.1.2008
emula1
09.12.08,07:23
V JU sa časovo rozlišuje napr.
- nájomné platené fyzickej osobe
- rezervy
- postúpenie pohľadávky
- dotácie
- poskytnutý alebo prijatý preddavok pred 1.1.2008
je to niekde právne upravené, nikde som to nenašla?
evina
09.12.08,07:44
je to niekde právne upravené, nikde som to nenašla?

zákon o dani z príjmu 595/2003
Johanka
09.12.08,07:53
je to niekde právne upravené, nikde som to nenašla?
... si slabo hľadala :).
Nikde to nenájdeš vymenované. Musíš si to poskladať, napr. dotácie § 17 ods.3 písm.h/, nájomné § 19 ods.4, všetko v zákone o dani z príjmov atď.
tuta
09.12.08,08:05
Dievčatá, ďakujem i ja idem študovať.
emula1
09.12.08,09:56
dakujem, už som si to preštudovala. Len ešte mám takú otázočku. Už som to riešila v inom príspevku, len stále si nie som 100% istá či som správne pochopila, tak sa ešte raz preistotu pýtam.
Ide o PHM a časové rozlišovanie posledného tankovania, robí sa teda, či nie?
Zo DzP §19 p.l rieši len to keď nesedí spotreba podľa technického a postupy JU zase v rámci uzáv.op. jasne nehovoria, že treba riešiť PHM, je to tam tak všeobecne, tak neviem
atka4
09.12.08,10:12
dakujem, už som si to preštudovala. Len ešte mám takú otázočku. Už som to riešila v inom príspevku, len stále si nie som 100% istá či som správne pochopila, tak sa ešte raz preistotu pýtam.
Ide o PHM a časové rozlišovanie posledného tankovania, robí sa teda, či nie?
Zo DzP §19 p.l rieši len to keď nesedí spotreba podľa technického a postupy JU zase v rámci uzáv.op. jasne nehovoria, že treba riešiť PHM, je to tam tak všeobecne, tak neviem

Zostatok phm v nádrži neriešim úpravou DZ v uzávierkových prácach. V súvislosti s phm tam vyčísľujem len rozdiel oproti normospotrebe za dané účtovné obdobie a tiež prípady, ak je vozidlo použité aj na iné činnosti, ako podnikateľské, t.j. nesúvisiace s dosahovaním a udržaním príjmov.
emula1
09.12.08,10:51
Zostatok phm v nádrži neriešim úpravou DZ v uzávierkových prácach. V súvislosti s phm tam vyčísľujem len rozdiel oproti normospotrebe za dané účtovné obdobie a tiež prípady, ak je vozidlo použité aj na iné činnosti, ako podnikateľské, t.j. nesúvisiace s dosahovaním a udržaním príjmov.
este raz ďakujem, už som ti raz odpísala, ale neviem či to prešlo
Tinika
13.01.09,17:49
Pokiaľ viem, tak v JU sa časovo rozlišuje aj úrok z leasingu. Je to tak? A ako je to zo zákonným poistením za auto, zapl. v r. 2008 na rok 2009? Dakujem
Marína
14.01.09,11:54
junes
16.01.09,21:19
JU - chcela by som sa opytat - zostal mi na sklade k 31.12. tovar /1 druh/v hodnote asi 1000,- sk - mam pomimo hlavnej cinnosti /sluzby/este 2 klientov, co maju zaujem o urcity tovar, t.j. cca raz za 2 mesiace nakupim tovar asi v hodnote 3000,- Sk a predam im ho postupne do tych 2 mesiacov. Tento nakup davam priamo do VoZD - nedavam ho ako VnZD a na sklad a potom posstupne pri predaji do VoZD. Moze to tak byt ? Ak ano, co potom na konci roka, ked mam zostatok na sklade? Musim to nejako riesit v uzavierkovych operaciach? Napr. stravenky pre SZCO ale uctujem cez knihu cenin a postupne ich rozpustam do VoZD. Diky za odpoved.
Johanka
16.01.09,21:29
:)Motáš jednoduché a podvojné.
Výdavok na nákup tovaru v JÚ je VOZD - účtuješ o nákupe, nie o spotrebe, tzn. účtuješ o výdavku.Zostatok na sklade iba vykážeš účtovnej závierke (vo výkaze o majetku a záväzkoch).
Pozri si Postupy účtovania JÚ ;).
junes
16.01.09,21:55
dik velmi za odpoved - ved ano, motam, a ako je to s tymi stravenkami? Na tie plati iny predpis? Tam ale predsa plati, ze si mozes uplatnit vo VoZD stravenky len na zakade odpracovanych dni. Alebo nie?