zuzubalu
27.05.05,11:42
Ahojte poradaci,

mam takuto otazocku. Ak niekomu sprostredkujem obchod /som iba obycajna FO - nepodnikateľ/ berie sa toto sprostrekovanie ako jednorazovy mimoriadny prijem? A v konecnom dosledku ako prijem, ktory sa nemusi uvadzat do DP? A treba na tento jednorazovy obchod uzavriet zmluvu o sprostredkovani?

Dakujem

Zuzu :)
Jana Acsová
27.05.05,09:50
Je to ostatný príjem podľa § 8 ods. 1 písm. a - oslobodenie § 9 ods. 1 písm. h - t.j. do výšky päťnárobku životného minima platného k 1.1.2005 t.j. 4580x5=22900 Sk
Nepotrebuješ zmluvu, tú skôr potrebuje záujemca o sprostredkovanie. Ak ti ju dá podpísať len si skontroluj všetky údaje, či sú správne a aby bolo zo zmluvy zrejmé, že sa jedná o jednorázovú záležitosť.
zuzubalu
27.05.05,10:09
S tou zmluvou si to neviem dobre predstavit. Ja pridem za podnikatelom, o ktorom viem, ze tento typ kontaktu sa mu zide, poviem mu to. Potom mi on vystavi zmluvu o sprostredkovani, ktoru ja podpisem a potom mu az ten kontakt dam, potom mi on da peniaze. Tak?

Zuzu
Jana Acsová
27.05.05,10:13
Zmluvu nepotrebuješ. Dôležité je zdaniť peniaze. Ako bude postupovať podnikateľ, to je jeho problém ... záleží čo bude vyžadovať do účtovníctva. Ty nič nenavrhuj.
Ale pozor na tú "príležitostnú službu".
Z tvojej odpovede sa mi javí, že chceš ponúkať sprostredkovanie. Tam je potrebná živnosť. Nedoporučujem postupovať bez živnolistu, ak sa to má činnosť opakovať a pri prvom sprostredkovaní sa to dá reálne predpokladať.
zuzubalu
27.05.05,10:40
Nie, ja chcem ponuknut len jeden kontakt za cely rok, nic viac, A co sa tyka toho zdanenia, podla mna sa jedna o prijem oslobodeny od dane, lebo ako bolo spominane, tak to bude menej ako 5 nasobok zivotneho minima.