martinka2
09.12.08,08:22
Dobry den, potrebujem surne poradit ohladom spravneho kurzu pre zaradenie majetku. Nadobudli sme majetok z 3.krajiny (podmienka je tam FOB – rizika spojene s majetkom na nas prechadzaju dnom nalodenia a to bolo 23. septembra). Fakturu za tento majetok sme ale dostali az 24. oktobra. Ja som pouzila kurz pre tento majetok z 24. oktobra. Nemal tam byt kurz z 23. septembra? Mozete hodit aj nejaky paragraf, o ktory sa da opriet?
martinka2
30.12.08,06:52
nevie nikto poradit????
Orsz
30.12.08,19:28
Dobry den, potrebujem surne poradit ohladom spravneho kurzu pre zaradenie majetku. Nadobudli sme majetok z 3.krajiny (podmienka je tam FOB – rizika spojene s majetkom na nas prechadzaju dnom nalodenia a to bolo 23. septembra). Fakturu za tento majetok sme ale dostali az 24. oktobra. Ja som pouzila kurz pre tento majetok z 24. oktobra. Nemal tam byt kurz z 23. septembra? Mozete hodit aj nejaky paragraf, o ktory sa da opriet?

Pri dovoze z tretej krajiny sa počíta kurz dňom pustenia do nášho colného režimu - takže podľa vystaveného JCD. Napr. na JCD je dátum 30.09.2008, tak i keď faktúra prišla až 24.10. - dńom nastania účtovného prípadu a teda kurz pre zaradenie je deň 30.9.2008. A ešte otázka: na základe čoho colníci preclili tento majetok - museli mať predsa už vtedy faktúru??