rozeta
09.12.08,08:57
Môj milý šéf si dnes robil poriadok v písacom stole a našiel faktúru z júna 2008, ktorá nie je zaúčtovaná. Čo mám robiť? Zaúčtovať ju do novembra - dať pečiatku že "akože" prišla až teraz? Alebo zaúčtovať do júna a podávať opravné daňové priznanie na DPH? /kolegyňa predo mnou podávala opravné a hneď tu bola kontrola z DÚ/. Prosím o radu.
evina
09.12.08,08:01
Môj milý šéf si dnes robil poriadok v písacom stole a našiel faktúru z júna 2008, ktorá nie je zaúčtovaná. Čo mám robiť? Zaúčtovať ju do novembra - dať pečiatku že "akože" prišla až teraz? Alebo zaúčtovať do júna a podávať opravné daňové priznanie na DPH? /kolegyňa predo mnou podávala opravné a hneď tu bola kontrola z DÚ/. Prosím o radu.
Ak neviete preukázať, že faktúra skutočne prišla v novembri /najmä ak bola zaplatená :) je potrebné urobiť dodatočné daňové priznanie. Kontrola po podaní DDP je fámou, dodatočné daňové priznanie je normálnym opravným prostriedkom. Kontroly o.i. sa operatívne väčšinou zameriavajú na prípady ak štát musí vrátiť vysoký NO, ale ani to nemusí byť pravidlom...
rozeta
09.12.08,08:58
zaplatená ešte nebola
Ester plus
09.12.08,19:32
Ak dáš na ňu pečiatku, že prišla v novembri, tak si ju daš do DPH v novembri.
Zoltán Kovács
09.12.08,19:44
Ak dáš na ňu pečiatku, že prišla v novembri, tak si ju daš do DPH v novembri.

Nemôžem celkom súhlasiť. pečiatka nie je 100% dôkaz o čase prijatia (minimálne by som vyžadoval doložiť obálku s pečiatkou pošty, že naozaj to bolo v novembri).

Ale ja položím inú otázku: Ste mesačný ale kvartálny platitelia dph? Totiž ak kvartálny tak sa dá využiť inštitút § 51 ods. 2 zákona o DPH.
Ak mesačný, tak doporučujem dodatočné DP.
Ester plus
10.12.08,06:40
Ako dlho sa v súlade so zákonom musia uchovávať obálky?
evina
10.12.08,07:33
Ako dlho sa v súlade so zákonom musia uchovávať obálky?

Myslím, že zákon vôbec neprikazuje uchovávať obálky. Sú len dobrým dôkazom nap. v prípade problémov pri DK.
rozeta
16.12.08,06:48
mesačný, tak som teda podala dodatočné DP.