Alena Šimová
09.12.08,09:40
neviete mi poradiť, ak mala spoločnosť v roku 2007 stratu 11 100 000,- Zistili sme, že strata má byť o 100 000,- SK nižšia. Je tam povinnosť podať dodatočné daňové priznanie? ide mi o to, či sme boli povinní podať dodatočné daňové priznanie do 30 dní od zistenia uvedenej skutočnosti, alebo môžem počkať do doby, kedy budem mať možnosť odpočítavať stratu a vtedy podám dodatočné daňové priznanie.
Vladimír Ozimý
09.12.08,11:12
§ 39 o správe daní a poplatkov nám hovorí kedy vzniká povinnosť podať DDP a to pri zvýšení dane alebo znížení nadmerného odpočtu, avšak pri ponížaní straty takáto povinnosť nevzniká ale v prípade ak by ste si išli túto stratu nárokovať mali by ste upraviť túto stratu v DDP aby správca mal správne informácie k uplatňovaniu daňovej straty...
Alena Šimová
09.12.08,11:17
vďaka za odpoveď, s tým umorovaním mi to bolo jasné. Len som si nebola istá, či sme to neboli povinní urobiť do 30 dní. Konzultovala som to aj s dańovým poradcom a ten hovoril, že oni uplatňujú princíp do 30 dní aj pri znížení straty, ale ešte nikto nedostal pokutu, ak tento termín nedodržal.
Vladimír Ozimý
09.12.08,12:49
vďaka za odpoveď, s tým umorovaním mi to bolo jasné. Len som si nebola istá, či sme to neboli povinní urobiť do 30 dní. Konzultovala som to aj s dańovým poradcom a ten hovoril, že oni uplatňujú princíp do 30 dní aj pri znížení straty, ale ešte nikto nedostal pokutu, ak tento termín nedodržal.

ono samozrejme keď sa nad tým zamyslíme tak má to svoje opodstatnenie to opraviť aby sa na to nezabudlo do budúcna. ale pravda je taká že žiadne ustanovenia zákona mi takúto povinnosť neukladá, pretože ja daňovú stratu predsa nemám povinnosť uplatniť ale mám možnosť. A tým pádom ak si vy neuplatníte stratu potom štát o nič neprichádza nemení sa daňová povinnosť