Lila
27.05.05,11:01
Práve dnes som telefonovala s odd. registra p.Mihálom, ktorý mi jednoznačne
potvrdil, že ak máme len 5-tich zamestnancov /sme s.r.o./, nie sme povinní sa zaregistrovať ,
nakoľko máme inf.systém len na mzdovú a personálnu agendu
viď. novelu Z. č.90/2005 §25 odst.2 písm.c) !

Dokonca ak máme uzatvorené obchodné zmluvy s FO, na ktorých sú uvedené aj ich osobné údaje, a zákon.../napr. o legalizácii.. / nám prikazuje uvádzať na zmluvách tieto osobné údaje- žiadna povinnosť registrácie nevzniká.
Nemusíme si určiť ani zodpovednú osobu.

Naša povinnosť je : vypracovať skrátený bezpečtnostný projekt
: vypracovať zoznam dotknutých osôb / z pracovno-právnych a obchodných vzťahov/
evae
27.05.05,09:05
aj mne tak pisali ohladom tohto, ze do pat nie. len rozmyslam, medzicasom ich uz mam desat a asi to pojde vyssie, uz musim konat, vsak?
JanaF
27.05.05,09:13
Ale ak je PC, na ktorom sa pracuje s osobnymi udajmi napojene na siet, tak sa treba zaregistrovat a vyhotovit bezpecnostny projekt v pripade kontroly.
JanaF
27.05.05,09:16
evae, niekde na porade som citala, ze mozes mat aj 10 osob, ak PC na ktorom sa spracovavaju osobne udaje nie je napojene do siete, tak ti staci poslat registracny formular a poverit zodpovednu osobu a vyhotovit smernicu.
DanielaSL
27.05.05,09:33
evae, niekde na porade som citala, ze mozes mat aj 10 osob, ak PC na ktorom sa spracovavaju osobne udaje nie je napojene do siete, tak ti staci poslat registracny formular a poverit zodpovednu osobu a vyhotovit smernicu.
Súhlasím. Keď menej ako 5 - nič, Keď od 6 viac - zodpovednú osobu. Ak sú osobné údaje v papierovej forme a na PC tak smernica, ak je na PC internet tak projekt.
Lila
27.05.05,11:49
To, čo som napísala v 1. príspevku nie je celkom pravda. Lebo keď som tomu pánovi na registri ešte raz dnes zavolala, aby mi to dal aj písomne, zrazu zmenil názor.
T.z. čo sa týka miezd t.j. O.K. Ale ak máme obchodné zmluvy , zmluvy o pôžičke od FO alebo obdobné zmluvy s PO, na ktorých je uvedené meno a priezvisko
štatut. orgánu, sme povinní sa zaregistrovať!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

Ale potom by sa naozaj museli všetci, lebo kto v dnešnej dobe na akejkoľvek obchodnej zmluve neuvádza aj mená štatutárov PO , s ktorou robí zmluvu !
Som maximálne znechutená informovanosťou priamo na registri.