eva29
09.12.08,11:36
Ahojte poraďáci,
chcela by som poprosiť o radu. Sestra chce dať v práci okamžitú výpoveď, ale myslí si, že ju zamestnávateľ pustí až po výpovednej lehote. V novej práci ju ale nikto čakať tri mesiace nebude, a pred troma mesiacmi nemohla dať výpoveď, lebo nemala túto ponuku....začarovaný kruh:(. Ako má postupovať a aké sankcie by ju mohli postihnúť?
Ďakujem:)
monymon
09.12.08,13:30
1. nech skusi so zamestnavateľom uzatvorit dohodu o skonceni PP.
2. na okamzite skoncenie to nevidim - z toho, co uvadzas, sestra pravdepodobne dovody na okamzite skoncenie zo strany zamestnanaca nema. potom by z mojho pohladu slo o neplatne skoncenie a zamestnavatel moze v zmysle zakona pozadovat nahradu skody. Zamestnvatel by ale musel dat vyjadrenie, ze trva na vykonavani prace
3. vypoved moze dat aj bez udania dovodu. Potom je ale vo vypovednej lehote v ktorej je povinna riadne vykonavat pridelenu pracu.
ivka70
09.12.08,13:40
a sankcie:
ak ma podpisane - pride podla ZP o jednomesacny plat + zamestnavatel moze vycislit vsetky naklady, ktore mu nedodrzanim pracovnej zmluvy vznikli a uplatnit si ich nahradu u nej /aj na sude/
/v zavislosti od pozicie moze ist o velke peniaze/
ivka70
09.12.08,13:41
A vypovedna doba je 2 mesiace a slusny zamestnavatel dokaze na dobreho pracovnika 2 mesiace pockat.
eva29
16.12.08,06:50
ďakujem:)