jezevcik88
09.12.08,12:15
Zdravim Vas,
tychto tem je tu vela ale ja by som ocenil, keby mi dakto poradil dakeho sikovneho majstra, zivnostnika, ktory aj realne vie spravit zateplenie stropu a ma chut sa s tym babrat aj tuto zimu este a nie o rok :-D Plocha cca 25 m2 strop je betonovy pod strechou. Chcem dat 10 cm nobasil, to cca s 2 cm dreva/sadro zalicuje aj s vyklenkami okien. Ocakavam od toho citelne pomalsie vychladnutie celej stavby, je postavana z kvadra. Viete mi pmoct ? Ked tak priamo do posty dakujem. Som z Bratislavy, Dubravka.
220870
09.12.08,16:46
Tú vatu musíte poriadne oddeliť od obývacieho priestoru.PAROZÁBRANOU.Nesmie byť v kontakte z okolitým vzduchom, nesmie zvlhnúť..
jezevcik88
10.12.08,09:29
Niekde som videl ze izoluju strop aj polystyrenom. Je to pri lese, cize vlhkost okoliteho vzduchu je vysoka. Tak neviem ci ta vata je ok. Tu ide vlhkost vzdy z vonka z vnutra by som musel varit 2 hodiny denne.
evula0
12.12.08,08:25
Strop sa dá bezproblémov izolovať polystyrénom zvnútra. Aj 10cm, len treba (ak je rovný) lepidlo naniesť na celú plochu polystyrénu zubatou 4mm a nezanedbať dostatočný počet tanierových hmoždiniek. Podľa kvality bočných stien je vhodné na nich urobiť akoby límec (predĺžiť zateplenie o 10-15 cm), lebo by my mohli v tomto tepelnom moste vznikať plesne. Povrchová úprava sieťka a ostatné omietky podľa výberu.
luppo
30.12.09,10:36
je mozne zateplit podkrovie novostavby medzi krokvami isoverom 16 paronepriepustnu foliu a namiesto isoveru 6 krizom ze by sa dol polystyren.a na to rovno natiahnut sietku s omietkou.Robylo by to nejake problemy.
alebo by mi mohol niekto poradit ako by som to mal urobit.
220870
30.12.09,10:44
Nie takto sa to to nedá urobiť.Drevo je nestabilný materiál ,počas celej svojej životnosti pracuje ,zväčšuje alebo zmenšuje svoj objem.Z toho dôvodu polystyrén prichytený priamo na krokvy popraská v spojoch.
16 cm isover je málo .
ski555
30.12.09,17:55
je mozne zateplit podkrovie novostavby medzi krokvami isoverom 16 paronepriepustnu foliu a namiesto isoveru 6 krizom ze by sa dol polystyren.a na to rovno natiahnut sietku s omietkou.Robylo by to nejake problemy.
alebo by mi mohol niekto poradit ako by som to mal urobit.
ako už bolo písané,v žiadnom prípade,prečo nie SDK?izolácie musí byť min. 24 cm,to už je ozaj hranica.A kombinácia s EPS akurát sa bude hromadiť vlhkosť.
ciners
30.12.09,19:13
Neviem, ci by ta kombinacia polystyren na drevo poziarne presla predpismi....
luppo
31.12.09,06:35
ved isover 16 a polystyren 100 maju take vlastnosti ako dve isover16. a kde sa budu tvorit plesne.vata by bola oddelena paronepriepustnou foliou na tom kolmo laty na ktore by sa prikrucal polystyren100 alebo popripade sivy polystiren neo.A keby bol Neo malo by to mozno aj ine vlastnosti?
220870
31.12.09,09:19
Čo sa týka praskania stability polystyrénu NEO je to to isté ako biely polystyrén.
ciners
31.12.09,13:22
Čo sa týka praskania stability polystyrénu NEO je to to isté ako biely polystyrén.

Na polystyren nefrfli, lebo Ta ukamenuju :D
mimotemy
Zase sa budem opakovat, 220870 po rocnych skusenostiach a citani literatury odporuci dobre riesenie a musi sa obhajovat,preco tak a nie inak. Ludia, sak vam z fora uz vsetci projektanti a podobni stavebnici zdrhli, zaznie otazka, pride odpoved a potom hadka,preco naco zaco:confused:
bocan111
31.12.09,17:27
Na polystyren nefrfli, lebo Ta ukamenuju :D
mimotemy
Zase sa budem opakovat, 220870 po rocnych skusenostiach a citani literatury odporuci dobre riesenie a musi sa obhajovat,preco tak a nie inak. Ludia, sak vam z fora uz vsetci projektanti a podobni stavebnici zdrhli, zaznie otazka, pride odpoved a potom hadka,preco naco zaco:confused:

presne TAK !!! stavbar, projektant, clovek z praxe tu poradi riesenie a v zapati obrovska debata, ze preco tak a nie tak?? !! ved to ludi predsa musi prestat bavit, stale zdovodnovat svoje rady a rozhodnutia, ktore su samozrejme na urvni a fundovane !!! ja tiez s mojou uctovnickou nedebatujem preco je to tak a nie tak, urobim ako povie a je to !!! v tom je odbornik ona! ja nie! tak sa tu ludia prosim nepitajte, ked si nedate poradit !!!!
CINERS to dobre napisal !! a bodaj by ste museli si platit za tieto odrorne rady, ked tu uz nikto nebude ochotny vam nieco napisat !!!! :o)
atour.sk
01.01.10,10:37
Existuje aj zateplovaci system polystyren a na nom nalepeny sadrokarton. Ale do krovu je lepsia vata a urcite 24 cm. Ja som dal 30 cm ( 18+6+6 ) a nelutujem jednu vrstvu naviac. Ani financne
alaya1
29.05.12,08:05
Ja sa chcem opytat. Tuto zimu sme mali doma v byte chladnicku. Sused pod nami vypnute radiatori,okolo nas detto nedalo sa ani nohami postavit na dlazku. Vsetci setria, su cely den v robote, radiatori vypnute na nulu.

Aj ked dam radiator na najvyssi stupen hlavice, ked nikto okolo mna nekuri, nedokazem si vykurit byt ako chcem.
Rozmyslali sme, ze dame na stropy izbieb a kuchyne tie polystirenove kocky, co dostat v Baum... ma to vobec nejaky vyznam, nie je tam moznost, ze zacne pod tym plesniviet?ine nevyhody? kazduu radu ocenim.
220870
29.05.12,17:10
Plesnivieť to nebude nemá prečo.Pomôže to asi toľko čo 1 cm polystyrénu.
alaya1
30.05.12,12:55
Plesnivieť to nebude nemá prečo.Pomôže to asi toľko čo 1 cm polystyrénu.
Niekde som citala, ze to zvysi teplotu az o 3 stupnme, potrebovala by som odpoved cloveka, co s tym ma skusenost, aby sme to nerobili zbytocne.
220870
30.05.12,16:16
Plesnivieť to nebude moc to nepomôže 3 °C sú prehnane moc.
alaya1
30.05.12,16:57
tak aky je potom vyznam tychto komponentov?
220870
30.05.12,18:21
estetický.
lapejko
31.05.12,18:38
presne tak, na zakrytie škaredých stropov.