Marcelkassv
09.12.08,12:23
Chcem sa opytat, ake mate skusenosti z rezania do zelezobetonu, aka je asi cena, ak to robi firma, a ci ma niekto kontakt na nejaku dobru firmu v okoli Kosic. Alebo ste si to rezali sami, bez firmy, popripade rozbijali??
Ide o spojenie dvoch izieb, teda rezanie po celej dlzke a vyske izby.
Dakujem.
kabul
09.12.08,11:44
ja tiez potrebujem nieco burať a idem to robit pomocou uhlobrusky s rezacím kotúčom na kameň tak uvidim či to bol dobrý nápad :D
Marcelkassv
09.12.08,14:06
A tu uhlobrusku si idete poziciat, alebo ju uz mate?? Ja som volala do jednej firmy, tak mi vycislili sumu na 25 tis. Neviem, ci je to normalne alebo nie. :)
Chobot
09.12.08,14:20
Chcem sa opytat, ake mate skusenosti z rezania do zelezobetonu, aka je asi cena, ak to robi firma, a ci ma niekto kontakt na nejaku dobru firmu v okoli Kosic. Alebo ste si to rezali sami, bez firmy, popripade rozbijali??
Ide o spojenie dvoch izieb, teda rezanie po celej dlzke a vyske izby.
Dakujem.

Dúfam, že to nie je nosný panel...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: to by ste tomu teda dali..

AK to nie je nosný panel a máš kladné vyjadrenie statika, tak sa priprav, že to bude niečo strašné. Prach ešte aj u druhých susedov, búrať to budete asi 3 dni, hluku bude v bytovke, že vás budú všetci nenávidieť.

Rýchlejšie je to zbíjačkou. Nám vybúravali panel medzi bývalou panelákovou špajzou a linkou - bol to panel od podlahy až po strop asi 60 cm šrioký. Prišli takí mocní chlapi, navŕtali pár dier, podložili pneumatikami a potom už len tie železné roxory, čo držali jednotlivé kusy rozpílili karbobrúskou. Panely odniesli, bolo to hotové asi do 3 hodín.

Ak budeš rezať panel diamantovým kotúčom, z toho je strašne veľa jemného prachu, ktorý sa bude šíriť po celom paneláku, a nezabrániš tomu. Ja som tak rezal v spálni pri prerábke škáru na el. kábel 2x1 cm v dĺžke cca 3 m a prach som mal aj v z... Aj keď som mal respirátor, 2 dni som smrkal prach a v izbe pri rezaní ho bolo toľko, že som nevidel z jedného rohu do druhého.
220870
09.12.08,16:39
Karbobrúskou bez odsávania je do doslova sebevražda.Je si treba uvedomiť ,že z karbobrúskou 250mm zarežete do hĺbky max 70 mm.
Nerežte panel hrubší ako 70 mm. To už je nosný panel a mohlo by sa stať že padne strop nad vami!!!
Zitulda
09.12.08,17:36
Dúfam, že to nie je nosný panel...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: to by ste tomu teda dali..- je to pravda
Okrem toho v prvom rade by statik mal poznať projekt statiky podľa ktorej bytovku stavali, Mal by vidieť tvoj byt, byt nad tebou ale aj pod tebou, z dôvodu či sa už predtým v týchto bytoch nerobili podobné rekonštrukčné práce. Nie je to tak jednoduché búrať železobetónové priečky. A je nutné vedieť celý konštrukčný systém budovy. Je dom bodový vežiak 12 poschodový (tzv."V"-čko) ?! alebo 12 poschodový dom s dvoma vchodmi (tzv."D"-čko)?!. V oboch domoch sú ztužujúce steny na zavetrovanie, ktoré sa v žiadnom prípade nesmú odstraňovať, ba ani žiadne otvory do nich robiť- toto musí vedieť statik.

AK to nie je nosný panel a máš kladné vyjadrenie statika, tak sa priprav, že to bude niečo strašné. Prach ešte aj u druhých susedov, búrať to budete asi 3 dni, hluku bude v bytovke, že vás budú všetci nenávidieť.- Nielen vyjadrenie statika, ale ak je to v bytovke, kde je väčšina bytov vo vlastníctve.musí sa zvolať schodza.Po súhlase nadpolovičnej väčšiny, dať vyjadrenie vlastníkov bytov s pripomienkami kedy môžeš robiť rekonštrukčné práce, ako sa postaráš Ty o čistotu spoločných priestorov, čo budeš musieť uhradiť, ak niečo poškodíš nielen na spoločnom majetku, ale aj na majetku súsedov správcovi. Ty musíš stavebnému úradu podať ohlásenie rekonštrukčných prác v byte a on na základe dokladov a súhlasov Ti vydá do troch týždňov povolenie.Na stavebný úrad dáš projekt uprav s projektom a vyjadrením statika a s vyjadrením od správcu spolu s vyjadreniami vlastníkov bytov. Nesmie byť búranie žiadnými dynamickými prostriedkami ale majú sa navŕtať otvory a po častiach rezať titanovým kotúčom a želbet.časti priečkyobozretne vyberať.Tieto práce má prevádzať odborná firma ktorá má titanovú kotúčový pílu.Ona ho nepožičia. Pred pár rokmi stálo takéto rezanie dĺžky 10cm priečky hr.10 cm 220 Sk.- Napríklad: chceš odstránit 80 cm dvernú zárubeň v priečke hr. 20 cm. spočítaš 2000+2000+900 =4,9m a ke´dže je to len hr 10 cm a priečku máš 20 cm, musíš uvažovať 2x4,9m = 9,8m. Potom 9,8 x 220.-Sk=2156.-Sk. Odstránenie priečky ťa bude stáť mailand.
Rýchlejšie je to zbíjačkou.- To nemyslíš vážne ?! že ?! Nám vybúravali panel medzi bývalou panelákovou špajzou a linkou - bol to panel od podlahy až po strop asi 60 cm šrioký. Prišli takí mocní chlapi, navŕtali pár dier, podložili pneumatikami a potom už len tie železné roxory, čo držali jednotlivé kusy rozpílili karbobrúskou. Panely odniesli, bolo to hotové asi do 3 hodín. A to bola len priečka 60 cm široká.
Ak budeš rezať panel diamantovým kotúčom, z toho je strašne veľa jemného prachu, ktorý sa bude šíriť po celom paneláku, a nezabrániš tomu. Ja som tak rezal v spálni pri prerábke škáru na el. kábel 2x1 cm v dĺžke cca 3 m a prach som mal aj v z... Aj keď som mal respirátor, 2 dni som smrkal prach a v izbe pri rezaní ho bolo toľko, že som nevidel z jedného rohu do druhého.
Toto je úplná pravda čo píše Chobot.

ja tiez potrebujem nieco burať a idem to robit pomocou uhlobrusky s rezacím kotúčom na kameň tak uvidim či to bol dobrý nápad :D Je to neprípustné, iba ak by si bural siporex.
quote=Marcelkassv;890898]Chcem sa opytat, ake mate skusenosti z rezania do zelezobetonu, aka je asi cena, ak to robi firma, a ci ma niekto kontakt na nejaku dobru firmu v okoli Kosic. Alebo ste si to rezali sami, bez firmy, popripade rozbijali?? V Ke sa rezaním železobetónu zaoberá firma Bolda
Ide o spojenie dvoch izieb, teda rezanie po celej dlzke a vyske izby.
Dakujem.[/quote]
To chceš vari vybúrať celú ako píšeš železobetónovú priečku, a tým zväčšiť izbu?! čiže z trojizbového bytu urobiť dvoj?! Marcelka zváž to dobre a skús si zistiť všetko o konštrukčnom systéme bloku a o všetkom čo som tu opisovala. Nebudeš mať to ľahké po žiadnej stránke ani finančne. Aj projekt niečo stojí a nedajbože, že týmito úpravami spôsobíš škodu na majetku cudzích osôb. Oni majú právo a môžu vymáhať od Teba náhradu škody to prinajlepšom. Niektoré sa môžu končiť pri tvojom spätkovaní , z neochoty uhradiť škodu, na súde. Ďalej môžu vzniknúť škody aj na statike budovyako napr: trhliny v stykoch obvodové plášťa s priečkami. No a nehovorím už o tom, čo ti napísal Chobot, že 5a budú nenávidieť. A bude po dobrom susedskom spolunažívaní.
Určite som nikoho nepotešila svojim príspevkom, ale žiaľ, nie všetko je búrateľné ako sa mnohí nazdávajú aj keď je to byt vo vlastníctve. Tie železobetónové priečky keď sú v 12 poschoďákoch sú naozaj problémovým materialom na odstraňovanie. V takých blokoch je ťažké robiť aj dispozičné úpravy aké by sme chceli, nie všetky sa nám podarí zrealizovať. Je to blok a nie je to rodinný dom. V tom bloku je min. 48 až 90 bytov a presne toľko vlastníkov. To všetko je treba mať na zreteli.
Milan.Žiška
09.12.08,17:38
Neskúšali ste uvažovať o technológii rezaním využitím vodného lúča? Technológie tohoto typu sú už zvládnuté a nie sú " až atk drahé".
Zitulda
09.12.08,17:49
Neskúšali ste uvažovať o technológii rezaním využitím vodného lúča? Technológie tohoto typu sú už zvládnuté a nie sú " až atk drahé".
Rada by som sa dozvedela niečo viac, počujem to po prvé :confused: a preto prosím napíš alebo daj typ, kde sa dočítam. Jedno by my zaujímalo ten "vodný lúč" Nezatopíš pri práci vodným lúčom byty od 9 poschodia až po prízemie?!
220870
10.12.08,05:06
Neskúšali ste uvažovať o technológii rezaním využitím vodného lúča? Technológie tohoto typu sú už zvládnuté a nie sú " až atk drahé".
Nepoznám kde sa to dá nájsť.Nejaký link ?Ďakujem.
petrek.p
11.12.08,16:18
Takto som zlikvidoval nenosnú priečku medzi izbami ja. Bordel nič moc, prach v pohode, držali to hore v rohoch 2 roxory 10-12 mm, fiknúť karbinou s 230mm kotúčom a hore trochu malty ktorou utesnili medzeru pod stropom. Veľké 5 kg kladivo rozbilo priečku na menšie kusy bez problémov. Ak ale uvažujete o likvidácii nosnej steny tak asi vám to nikto nedovolí.
skaspa
11.12.08,20:36
ja som rezal resp. dal si vyrezať otvor (200x100 cm) do nosnej steny a postup bol takýto:
1. statický posudok - bez toho sa do búrania žiadnej /nielen nosnej/ priečky ani len nepúšťaj
2. súhlas nadpolovičnej väčšiny vlastníkov bytov - ja som ich obehal osobne, povedal som im o čo ide a nikto nebol proti
3. súhlas úradu životného prostredia /neviem na čo, ale na stavebnom úrade to odo mňa vyžadovali/
4. samozrejme nesmieš vynechať stavebný úrad
5. prišla firma, ktorá sa zaoberá uvedenou činnosťou, ešte predtým si ale vyžiadali statický posudok - bez neho by sa so mnou ani nebavili, cca 2 hodiny chystali veci a za ďalšie 3 hodiny som mal otvor vyrezaný a to v úplnej tichosti, že susedia nemohli ani len tušiť, že sa vyrezáva otvor, za to bolo o to vyše prachu; 200x100 cm rozrezali na 8 častí takže s odvozom nebol problém; vypýtali si 7 200 Sk
ROBIN111
12.12.08,18:50
A akou technológiou to rezali, keď to bolo bez hluku?
skaspa
13.12.08,12:17
A akou technológiou to rezali, keď to bolo bez hluku?
hluk v byte bol, ale keď som vyšiel na spoločnú chodbu a zavrel za sebou dvere tak nebolo počuť takmer nič, takže to susedov nemohlo moc rušiť; a aj keď som sa ich ešte predtým než začali pýtal, aký bude hluk, povedali, že nebude veľký, bude len také šuštanie po stenách; mali na to nejaký stroj na 380 V, ktorý v izbe zložili a rezali to obrovským kotúčom, priemer bol určite väčší ako 1 meter, ale neviem z čoho, z akého materiálu bol
Zitulda
15.12.08,09:53
hluk v byte bol, ale keď som vyšiel na spoločnú chodbu a zavrel za sebou dvere tak nebolo počuť takmer nič, takže to susedov nemohlo moc rušiť; a aj keď som sa ich ešte predtým než začali pýtal, aký bude hluk, povedali, že nebude veľký, bude len také šuštanie po stenách; mali na to nejaký stroj na 380 V, ktorý v izbe zložili a rezali to obrovským kotúčom, priemer bol určite väčší ako 1 meter, ale neviem z čoho, z akého materiálu bol
Tak to bol ten Titanový kotúč.
Chobot
15.12.08,10:28
Tak to bol ten Titanový kotúč.

Nechcem sa hádať, ale myslím, že kotúče nie sú titanové. Sú len titanové vrtáky, tie kotúče na rezanie panelu sú diamantové. A tam ide len o priemer - čím väčšie, tým hrubší panel dokážu prerezať.
Marcelkassv
15.12.08,12:11
Dúfam, že to nie je nosný panel...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: to by ste tomu teda dali..

Nie, nie je to nosny panel, jeho hrubka je 8cm.

AK to nie je nosný panel a máš kladné vyjadrenie statika, tak sa priprav, že to bude niečo strašné. Prach ešte aj u druhých susedov, búrať to budete asi 3 dni, hluku bude v bytovke, že vás budú všetci nenávidieť.

Kladne vyjadrenie statika uz mam, bytove druzstvo som informovala, este to od nich dostanem na papieri, suhlasia, a este musim aj ohlasit stavbu na mestkom urade. Papierovo to bude vsetko podlozene.

Rýchlejšie je to zbíjačkou. Nám vybúravali panel medzi bývalou panelákovou špajzou a linkou - bol to panel od podlahy až po strop asi 60 cm šrioký. Prišli takí mocní chlapi, navŕtali pár dier, podložili pneumatikami a potom už len tie železné roxory, čo držali jednotlivé kusy rozpílili karbobrúskou. Panely odniesli, bolo to hotové asi do 3 hodín.

Bojim sa, ze zbijackou to nebude mozne, nakolko statik nam do posudku napisal, ze sa odporuca metoda rezania. Nechceme drazdit susedov. :-)

Ak budeš rezať panel diamantovým kotúčom, z toho je strašne veľa jemného prachu, ktorý sa bude šíriť po celom paneláku, a nezabrániš tomu. Ja som tak rezal v spálni pri prerábke škáru na el. kábel 2x1 cm v dĺžke cca 3 m a prach som mal aj v z... Aj keď som mal respirátor, 2 dni som smrkal prach a v izbe pri rezaní ho bolo toľko, že som nevidel z jedného rohu do druhého.

No tak ten prach to bude des, to je jasne, pomalicky sa na to pripravujem. :)
Marcelkassv
15.12.08,12:12
ma to 80 mm, ale nie je nosny, povolenie od statika mame.
Marcelkassv
15.12.08,12:19
Toto je úplná pravda čo píše Chobot.
Je to neprípustné, iba ak by si bural siporex.
quote=Marcelkassv;890898]Chcem sa opytat, ake mate skusenosti z rezania do zelezobetonu, aka je asi cena, ak to robi firma, a ci ma niekto kontakt na nejaku dobru firmu v okoli Kosic. Alebo ste si to rezali sami, bez firmy, popripade rozbijali?? V Ke sa rezaním železobetónu zaoberá firma Bolda

Ano, viem o tej firme, ale vycislila to na 25000, a inu firmu neviem najst, tak neviem, ci je to ok cena, alebo nie.

Ide o spojenie dvoch izieb, teda rezanie po celej dlzke a vyske izby.
Dakujem.
To chceš vari vybúrať celú ako píšeš železobetónovú priečku, a tým zväčšiť izbu?! čiže z trojizbového bytu urobiť dvoj?!
Nie, chceme z 4-izb. bytu urobit 3-izb. Nakolko tie izby maju rozmer 2*4 m, a su to take uzke slize, a nepaci sa nam to. Tento byt sa nachadza v radovke, na 6/8 poschodi, a su tam aj 3izb byty s takou istou dispoziciou ako 4izb. byty. Ale zial, 3izb. byt sa nam kupit nepodaril.

Marcelka zváž to dobre a skús si zistiť všetko o konštrukčnom systéme bloku a o všetkom čo som tu opisovala. Nebudeš mať to ľahké po žiadnej stránke ani finančne. Aj projekt niečo stojí a nedajbože, že týmito úpravami spôsobíš škodu na majetku cudzích osôb.

Aky projekt?? Mam posudok od statika, projekt snad nepotrebujem. Na bytovom povedali, ze staci posudok od statika.

Oni majú právo a môžu vymáhať od Teba náhradu škody to prinajlepšom. Niektoré sa môžu končiť pri tvojom spätkovaní , z neochoty uhradiť škodu, na súde. Ďalej môžu vzniknúť škody aj na statike budovyako napr: trhliny v stykoch obvodové plášťa s priečkami. No a nehovorím už o tom, čo ti napísal Chobot, že 5a budú nenávidieť. A bude po dobrom susedskom spolunažívaní.
Určite som nikoho nepotešila svojim príspevkom, ale žiaľ, nie všetko je búrateľné ako sa mnohí nazdávajú aj keď je to byt vo vlastníctve. Tie železobetónové priečky keď sú v 12 poschoďákoch sú naozaj problémovým materialom na odstraňovanie. V takých blokoch je ťažké robiť aj dispozičné úpravy aké by sme chceli, nie všetky sa nám podarí zrealizovať. Je to blok a nie je to rodinný dom. V tom bloku je min. 48 až 90 bytov a presne toľko vlastníkov. To všetko je treba mať na zreteli.[/quote]

Su susedia, ktori to maju vyburane, este sme sa neboli pozriet, ale viem, ze si to robia.
Marcelkassv
15.12.08,12:25
Takto som zlikvidoval nenosnú priečku medzi izbami ja. Bordel nič moc, prach v pohode, držali to hore v rohoch 2 roxory 10-12 mm, fiknúť karbinou s 230mm kotúčom a hore trochu malty ktorou utesnili medzeru pod stropom. Veľké 5 kg kladivo rozbilo priečku na menšie kusy bez problémov. Ak ale uvažujete o likvidácii nosnej steny tak asi vám to nikto nedovolí.

Presne to je ten isty tip izby, aky mame my. Robili ste to sami??