zuzka34
09.12.08,13:28
Prosím o radu. Včera som pozerala TV na JOJ a bolo povedané , že na základe Novely tresného zákoníka od účinosti od 20.12.2008 bude každé neopodstatnené zvýšenie považované za tresný čin so sadzbou minimálne 3roky.Pýtam sa ,vie mi niekto poradiť čo je považované za opodstatnené a neopodstatnené.Plánujeme- vychádza nám v januári stať sa plátcami DPH a tým plánujeme zvýšiť cenu našich služieb ,aby sme neboli v strate.Je to opodstatnené zvýšenie alebo niehttp://www.porada.sk/images/icons/icon5.gif
Stanislav 1975
09.12.08,12:35
Ale Zuzka, nemáte sa čoho báť- nikto nikdy Vám nedokáže, že ste dvihli ceny kvoli euru- neviem si ani predstaviť, ako to budú "kompetentné" orgány dokazovať!!! Však, to sa ani dokázať NEDÁ!!!
Braňo
09.12.08,12:58
Dokázať sa to dá, avšak zákon nedefinuje, čo je odpodstatnené a čo neopodstatnené. Zároveň nikde nie je definovaná primeraná miera zisku.
Filip Glasa
09.12.08,13:11
podľa mňa ak ide o DPH tak nejde o zvýšenie ceny ale o platenie daní. Obchodník má cenu vždy rovnakú - a to bez DPH. DPH je daň ktorý platí zákazník.
zuzka34
09.12.08,13:37
Ďakujem všetkým. Už sa človek pomaly bojí aj niečo spraviť (aj nespraviť) aby som niečo nechtiac neporušila.Tá reportáž v TV ma poriadne vystrašila.