mackova
09.12.08,14:42
ahojte chcela by som sa spyatat ako mam zauctovat dan. bonus v jed. uctovnictve a ked mi pride od d.u. ako prijem na ucet?
abel
09.12.08,13:44
Mínusom do kolónky mzdy
Zoltán Kovács
09.12.08,13:45
ahojte chcela by som sa spyatat ako mam zauctovat dan. bonus v jed. uctovnictve a ked mi pride od d.u. ako prijem na ucet?

1. možnosť: príjem ovplyvňujúci základ dane - ostatné (ja osobne toto nerobím)
2. možnosť: výdavok ovplyvňujúci základ dane - mzdy s mínusom (toto robím ja). Ide vlastne o refundáciu DB, čo ty ako zamestnávateľ vyplácaš zamestnancovi.
vikinka
09.12.08,14:47
Postupy účt.§ 6 odst.8 písm.d/d) daňový bonus vrátený správcom dane, účtovaný ako storno
mackova
10.12.08,10:14
mozem to spravit takto: cele mzdy aj s bonusom dam ako vydavok ovpl. zaklad dane a
cisto danovy bonus od danoveho uradu ako prijem neov. zaklad dane?

dobre som to pochopila? dakujem
paťuška
10.12.08,10:20
V JÚ dávaš do VOZD celú mzdu, ktorú vyplácaš zamestnancovi + odvody z nej do kolónky mzdy preto logicky vrátený daňový bonus z DÚ dáš mínusom do tej istej kolónky(mzdy).
Marína
10.12.08,13:28
Postupy účt.§ 6 odst.8 písm.d/d) daňový bonus vrátený správcom dane, účtovaný ako storno
Maličký preklep.;)
Postupy účtovania JU
§4 Peňažný denník
(8) Výdavky podľa odseku 6 písm. e) tretieho bodu obsahujú
a) čisté mzdy vyplatené zamestnancom vrátane vyplateného daňového bonusu, a to aj z prostriedkov zamestnávateľa6),
b) poistné a príspevky na zdravotné poistenie a sociálne poistenie, ktoré je povinný platiť zamestnanec7),
c) daň z príjmu zo závislej činnosti a preddavky na daň z príjmov zo závislej činnosti,
d) daňový bonus vrátený správcom dane, účtovaný ako storno.