martin411
09.12.08,15:44
Mám postavený rodinný dom a riešim otázku žumpy,Kamarát mi poradil, aby som si dal čističku, ale po informáciách, ktoré som sa dozvedel na životnom prostredí som sa rozhodol, že si dám žumpu. Neviete mi niekto poradiť firmu, ktorá vyrába nejaké žumpy?
arizona
09.12.08,15:30
220870
09.12.08,16:31
A skade že ste MARTIN411.Takéto veci väčšinou vyrábajú na betonárkach.Alebo v podnikoch kde za komunistov vyrábali paneli na paneláky.Sú rovnomerne rozmiestnené po celom Slovensku.
Ak si namontujete žumpu trochu ďalej od domu tak nieje problém kedykoľvek k tej žumpe pripojiť čističku.
jankazb
10.12.08,06:26
ZIPPA Piešťany
AlaNR
10.12.08,08:57
Švagriná kúpila k novostavbe staršiu ale dobre tesniacu cisternu z nákladného auta. Už som videla viacerých, ako si takto pomohli k žumpe. Už im to funguje niekoľko rokov.
paťuška
10.12.08,09:12
Na trhu sú aj plastové žumpy, ale kto ich vyrába si skús nájsť cez google
juvask
10.12.08,10:38
Myslim že plastyk v nitre vyraba tieto plastove žumpy alebo aj niekde pri zvolene. ale je s tym viac roboty ako s betonovou a cenovo to potom vide rovnako.
paťuška
10.12.08,10:59
Myslim že plastyk v nitre vyraba tieto plastove žumpy alebo aj niekde pri zvolene. ale je s tym viac roboty ako s betonovou a cenovo to potom vide rovnako.
Nemyslím si, že s plastovou žumpou je viac roboty, privezú ju, dáš vykopať jamu, privedieš odpad, zasypeš a je to. Ale betónová to je nekonečný príbeh, keďže má byť vodonepriepustná a chceš ju robiť napr. svojpomocne. Okrem výkopu ťa čaká betónovačka, viazanie železa, izolovanie, čakanie na tvrdnutie betónu atď...... Viem o čom hovorím, máme betónovú, sused si dal plastovú (ticho sme mu závideli rýchlu a čistú robotu). My sme sa s ňou babrali 2 mesiace
juvask
10.12.08,11:07
Nehovorim o svojpomocnej vyrobe pri betonovej...ked ju budeš robit svojpomocne tak ju vodotesne ani neurobiš a je s tym kopa prace samozrejme..hovorim o betonových prefabbrikátoch..tam vykopeš jamu, potom ti ju prinesu, das dolu so žeriavom a zasypeš..ale pre plastovu musis tiež vykopoat..tiež ju prinies a nestači ti ju len tam uložit a zsypat ale aj zabetonovat dokola tiež zabetonovat spodok a vrhcnu dosku plus vystuže. tie plastove žumpy maju tenke steny ked to nezabetonuješ tak sa ti zdeformatuje a praskne a to je potom na dve veci..
juvask
10.12.08,11:08
som zabudol že potom bri betnovani plastovej musis vrchnu dosku normálne podšalovat a boky bud vyšprajcovat alebo vyplnit s vodou
martin411
13.12.08,05:20
A vie mi niekto poradiť aká je lepšia a hlavne lacnejšia? Či plastová alebo betónová?
bjuty smis
17.11.09,21:13
aj mne ?
ciners
17.11.09,22:07
tam je hlavne ta podmienka nepriesiakavosti, certifikovana nadoba ma certifikat, betonovu,tam treba skusky od firmy,co ma na to papiere. Vsade musi byt kanalizacia, nadoba sa mi zda ako docasne riesenie schodnejsia cesta
matkod
18.11.09,05:15
skus si pozriet ponuku firiem co montuju domace ČOV.Vacsina z nich vyraba aj plastove zumpy podla priania zakaznika,rozne velkosti a tvary...
iv@n
18.11.09,20:17
tie plastove žumpy maju tenke steny ked to nezabetonuješ tak sa ti zdeformatuje a praskne a to je potom na dve veci.. a hlavne majú takú necnosť, že ak nie sú plné a po daždi sa dvihne hladina spodnej vody a nemajú nad sebou dostatočnú záťaž /vybetonovanú deku/, tak ti jednoducho vylezú zo zeme zas von.
arizona
04.03.10,15:41
kedze sa povazujem za cloveka pre ktorého je kvalita prednejsia pred cenou stavil som na firmu K.... Kosice a nebanujem..dozivotnu zaruku davaju na svoje ocelove zumpy a je k tomu atest o vodonepriepustnosti pre zivotne prostredie...

:confused: http://www.porada.sk/t133873-hladam-dodavatela-ocelovych-nadrzi-zump.html#post1322708
lapejko
04.03.10,18:29
Mám postavený rodinný dom a riešim otázku žumpy,Kamarát mi poradil, aby som si dal čističku, ale po informáciách, ktoré som sa dozvedel na životnom prostredí som sa rozhodol, že si dám žumpu. Neviete mi niekto poradiť firmu, ktorá vyrába nejaké žumpy?
Ale to je už fakt zúfalé a je to asi pre Brusel keď Životné odrádza občanov od ekológie!!!Prax je však taká, že moji zákazníci kvôli tomuto zabudovávajú nádrže oficiálne ako žumpy, v skutočnosti však do nej ide prepad z čističky a takisto voda z odkvapov a na legalizáciu čovky si počkajú kým to bude normálne.
rajchler
05.03.10,03:58
Ale to je už fakt zúfalé a je to asi pre Brusel keď Životné odrádza občanov od ekológie!!!Prax je však taká, že moji zákazníci kvôli tomuto zabudovávajú nádrže oficiálne ako žumpy, v skutočnosti však do nej ide prepad z čističky a takisto voda z odkvapov a na legalizáciu čovky si počkajú kým to bude normálne.


suhlasim....aj ja to takto idem urobit....

zumpu spravit nie je problem..hoci aj deravu...lebo nasi slavni uradnici chcu len papier ze je vodotesna,,,,ale ze presakuje to ich netrapi. Ked si vsak das cisticku tak to je ako keby si certa do zeme dal....milion povoleni a aj tak ti ju neschvalia, uplne chore....
renciatko
05.03.10,10:17
:confused: http://www.porada.sk/t133873-hladam-dodavatela-ocelovych-nadrzi-zump.html#post1322708
Musí byť nádrž oceľová???Nemôže byť iný materiál???
Mtink
21.04.13,14:18
Plastová žumpa je možno dobrá, ale drahá. Kamarát našiel kontakt na výrobcu
na Slovensku. Napríklad 6m3 betónová žumpa stojí 620,- eur s daňou. Premýšľa či nekúpi vačšiu, kôli, častému vývozu. Betónová žumpa 12m3 by stála do 1000,- eur aj s daňou. Montáž aj usadenie žumpy si dohodli zdarma, pripojenie žumpy tiež. Akurát ak bude chcieť zosilnenie vrchnej platne, tak je poplatok 50,- eur. Certifikát má a dovoz do 5 dní. Ak by ste mali záujem, opýtam sa na kontakt.:rolleyes:
KoxXxo
21.04.13,15:31
Tak určitééé.