brialka
09.12.08,16:24
prosím vás, má niekto skúsenosti s predajom na PayPal? Lebo ja som predala PDA, poslala som ho na uvedenú adresu ale peniaze nemám. Som zúfalá, neviem čo mám robiť.
Prosím, pomôžte ak s tým máte skúsenosti...
Ďakujem
Zoltán Kovács
09.12.08,15:27
prosím vás, má niekto skúsenosti s predajom na PayPal? Lebo ja som predala PDA, poslala som ho na uvedenú adresu ale peniaze nemám. Som zúfalá, neviem čo mám robiť.
Prosím, pomôžte ak s tým máte skúsenosti...
Ďakujem

Nechápem celkom otázku. Predala si PDA (zrejme cez net), kupujúci posielal peniaze cez paypal, a zatia ti nedorazili? A ty medzičasom si PDA zaslala kupujúcemu?
brialka
09.12.08,15:32
Nechápem celkom otázku. Predala si PDA (zrejme cez net), kupujúci posielal peniaze cez paypal, a zatia ti nedorazili? A ty medzičasom si PDA zaslala kupujúcemu?
ano, poslala som PDA pretoze mi PayPal (teda ak to bol skutocny PAyPAl) poslal mail, ze peniaze su na medziucte a ja mam uz len poslat tovar a oni mi poslu peniaze. Ibaze mi dnes prisiel mail ze ja mam poslat peniaze niekomu.. Tak teraz nemam ani peniaze ani pda. neviem co s tym...
Zoltán Kovács
09.12.08,15:54
ano, poslala som PDA pretoze mi PayPal (teda ak to bol skutocny PAyPAl) poslal mail, ze peniaze su na medziucte a ja mam uz len poslat tovar a oni mi poslu peniaze. Ibaze mi dnes prisiel mail ze ja mam poslat peniaze niekomu.. Tak teraz nemam ani peniaze ani pda. neviem co s tym...

Poradiť ti bohu žiaľ neviem, lebo zásadne nepoužívam paypal, ale paypay. A keď predávam cez net, tak tovar nezasielam kým nemám na účte peniaze.

Snáď ti niekto poradí, kto má skúsenosť s paypal.
brialka
09.12.08,15:55
Poradiť ti bohu žiaľ neviem, lebo zásadne nepoužívam paypal, ale paypay. A keď predávam cez net, tak tovar nezasielam kým nemám na účte peniaze.

Snáď ti niekto poradí, kto má skúsenosť s paypal.
ale aj tak diks :)
endrju
09.12.08,16:45
Vyhľadávač mi na tomto fóre našiel viac ako 50 tém, ktoré obsahujú príspevok s kľúčovým slovom paypal* ;)
Odporúčam chvíľu času venovať preštudovaniu tých tém. Je dosť pravdepodobné, že nejaké porobnejšie informácie o riešení Tvojho problému v nich nájdeš. :)
brialka
09.12.08,16:47
Vyhľadávač mi na tomto fóre našiel viac ako 50 tém, ktoré obsahujú príspevok s kľúčovým slovom paypal* ;)
Odporúčam chvíľu času venovať preštudovaniu tých tém. Je dosť pravdepodobné, že nejaké porobnejšie informácie o riešení Tvojho problému v nich nájdeš. :)
no to mi je luto, lebo mne to nenaslo nic, preto som zalozila novu temu. dakujem a idem sa na to hned pustit.. . :P
brialka
09.12.08,16:50
no bohuzial vsetko je len o nakupe, ale ja som bola v pozicii predavajuceho...
ekopo
09.12.08,16:51
ono to asi funguje tak, že ked kupujúci dostane tovar, potvrdí prevzatie a až na základe toho sa uvolnia peniaze z "depozitu" a nabehnú tebe na účet.
brialka
09.12.08,16:53
ono to asi funguje tak, že ked kupujúci dostane tovar, potvrdí prevzatie a až na základe toho sa uvolnia peniaze z "depozitu" a nabehnú tebe na účet.
no problem je v tom, ze mne prisiel mail ze ja mam poslat peniaze nejakemu panovi do USA. takze velmi to zavana podvodom! a ja neviem co teraz. lebo mozem cakat ale paypal ma storno dobu 21 dni. tak ak budem cakat tak dlho tak sa k tovaru uz nedostanem zrejme..
brialka
09.12.08,16:55
no problem je v tom, ze mne prisiel mail ze ja mam poslat peniaze nejakemu panovi do USA. takze velmi to zavana podvodom! a ja neviem co teraz. lebo mozem cakat ale paypal ma storno dobu 21 dni. tak ak budem cakat tak dlho tak sa k tovaru uz nedostanem zrejme..
a este pred tym mi poslali mail ze mi peniaze poslu do 24 hodin po odoslani balika a nasledom poslani tracking number-u. co som urobila a teraz oni chcu peniaze ODO MNA...
Fabiana
09.12.08,22:02
My sme kupovali tricka cez ebay. Jedno nam meskalo asi tyzden. Uz sme chceli pisat na ebay, ze sme nedostali tovar, ale na dalsi den dosiel balik a v nom list.
Ahoj...tento balik ti pride neskorsie, pretoze: videl som, ze si za tovar zaplatil, ale mne peniaze nenabehli na ucet. Prisli az o 3 dni, potom som posielal balik. Poslem ho druhou triedou cez Royal mail, predpokladam, ze cez vikend Ti tento balik nepride, ale ak dobre pocitam mal by ti prist v pondelok alebo utorok.
Tolko citacia z listu. PayPal je vraj jedna z najbezpecnejsich platieb. Ak by nam tricko neprislo, tak by sme pisali na ebay a peniaze by nam vratili, riesili by to s dodavatelom tovaru, ak by sa stazovali na neho viaceri zakaznici tak by mu zablokovali konto.

Urcite mas listok, ze si posielala balík, odfoď ho, kontaktuj ebay alebo cez co si predavala a napis im, ze si nedostala svoje peniaze. A urob to cim skor.
brialka
10.12.08,05:20
ono, ako som zistila vcera v noci, ide skor o to, ze som to poslala trejme nejakemu podvodnikovi. vsetky tie maily co sa tvarili ako z PayPal su zrejme falosne. Tak neviem ci teraz. Idem zistit na postu ci sa da balik, ktory je na ceste do USA stornovat a poslat naspat mne bez toho, aby dosiel k danej osobe. Neviete niekto či sa to dá???
rickman
10.12.08,06:06
Používam PayPal už dlhšie, no o žiadnom medziúčte som zatiaľ nepočul..
brialka
10.12.08,14:35
no a prave tu nastal problém!! :( no nakoniec som si teda musela priznat, ze som niekomu naletela. Ale Slovenska posta mi vie pomoct. Poslala som ziadost o zaslanie balika spat bez toho, aby doslo k prevziatiu v USA. Tak teraz uz len cakat, kym balik dorazi do USA a potom ho poslu spat, teda dufam, ze to bude fungovat. A potom sem napisem podrobny navod ako postupovat v podobnej situacii, aby na to niekto nedoplatil tak, ako ja.
machlastka
10.12.08,17:35
Ahoj ja cez Pay pal nakupujem pravidelne ,sice som vzdy len kupujuci a nie predavajuci ,ale viem ze mne nikto nikdy neposle tovar skor ako nema peniaze na svojom ucte a az potom sa posiela tovar.A to ci peniaze posles dotycnej osobe ,alebo dotycna osoba posle peniaze na ucet tak to vidis vo svojom ucte PayPal ktory si vies vzdy kontrolovat.Skus este napisat cez co si predavala ,teda myslim cez aku stranku si davala inzerat aby som v tom mala jasnejsie ..zatial ahoj a ako vidim ty uz si to vyriesila ,tak asi je uz aj zbytocne pomahat ked uz to mas v suchu ..
rickman
10.12.08,17:55
no a prave tu nastal problém!! :( no nakoniec som si teda musela priznat, ze som niekomu naletela. Ale Slovenska posta mi vie pomoct. Poslala som ziadost o zaslanie balika spat bez toho, aby doslo k prevziatiu v USA. Tak teraz uz len cakat, kym balik dorazi do USA a potom ho poslu spat, teda dufam, ze to bude fungovat. A potom sem napisem podrobny navod ako postupovat v podobnej situacii, aby na to niekto nedoplatil tak, ako ja.

Cele je to o e-mailovej adrese, na ktoru zasielas platbu. Tak som zvedavy, ci ti posta pomoze.
brialka
10.12.08,19:29
Ahoj ja cez Pay pal nakupujem pravidelne ,sice som vzdy len kupujuci a nie predavajuci ,ale viem ze mne nikto nikdy neposle tovar skor ako nema peniaze na svojom ucte a az potom sa posiela tovar.A to ci peniaze posles dotycnej osobe ,alebo dotycna osoba posle peniaze na ucet tak to vidis vo svojom ucte PayPal ktory si vies vzdy kontrolovat.Skus este napisat cez co si predavala ,teda myslim cez aku stranku si davala inzerat aby som v tom mala jasnejsie ..zatial ahoj a ako vidim ty uz si to vyriesila ,tak asi je uz aj zbytocne pomahat ked uz to mas v suchu ..
no predavala som cez bazos.sk. no co, som zaciatocnik v tomto, tak to aj potom vyzera :( ale pevne verim ze sa to da doporiadku, lebo clovek nikdy nevie...
brialka
10.12.08,19:32
Cele je to o e-mailovej adrese, na ktoru zasielas platbu. Tak som zvedavy, ci ti posta pomoze.
no ved to, ja som si adresu naozaj nevsimala, ja som poctivka takze mna ani len nenapadlo, ze by ma mohlo niekto chciet podviest... ale vcera vecer, ked som si to pozrela, som zistila, ze adresa bola: service @ paypal.com , teda ta v zatvorke. Meno ma poriadne zmiatlo... Aspon viem, ze teraz si to pozriem ako prve. Len dufam, ze ma neoklamu zas na niecom inom :P
paplonik
22.12.08,08:34
S Paypalom to máš tak, mi sme mala krajina pre USA neznáma, Paypal ti funguje smerom von, platiť môžeš, prijať platbu nie . Tak to bolo keď som si založil účet v Pappal ja. Aby som prípadnú zblúdenú platbu mohol dostať spät založil som si učet v Česku, Paypal tam funguje obojsmerne. Adresa dodania tovaru respektíve darčekov ktoré kupuješ napr. na Ebay je bez problémov. Potom som si pre skušku poslal z jedného účtu na druhy 10€ a na česky prišli na Slovensky nie a vrátili sa naspäť na česky. Je veľká pravdepodobnosť že peniaze sa dotyčnému vrátili, pretože na Sk registráciu sa poslať nedajú . No myslím že s prechodom na Euro sa situácia zmení. Ten medzi účet ber tak že Paypal ručí za prevedenú platbu, sumou 500 dolárov alebo aj viac podľa toho ako je prevedená registrácia na Paypale, ak máš overene dve a viac kariet suma je väčšia. Paypal oznámi mailom (service@intl.paypal.com) o prevedení platby a dotyčný posiela balíček s tovarom. potom sa len z účtu strhavajú peniaze čo ti oznámi banka ak máš sms notifikáciu, aj tento proces sa dá stopnut v banke, ale paypal v podstate už zaplatil. pripadný stop platby bude riešiť s tebou.
brialka
03.01.09,22:19
no, moja prihoda sa s PayPal skoncila tak, ze mi Slovenska posta pomohla a mnou zaslany balik mi vratila spat bez toho, aby sa dostal k podvodnikovi. Bolo vsak potrebne napisat ziadost, poslat ju Slovenskej poste, ta ju poslala poste v USA a ta hned po prichode balika do USA ho odoslala spat odosielatelovi, teda mne. Stastie, ze to takto dopadlo. Verim, ze nebude vela ludi, ktorym sa stane nieco podobne. Ak by vsak nahodou, pokojne sa ozvite, uz viem poradit.
jelalim
06.01.09,15:35
zaujmalo by ma, ci si posta uctovala extra poplatok za tvoju poziadavku (vratit uz odoslany balik)
brialka
07.01.09,18:52
zaujmalo by ma, ci si posta uctovala extra poplatok za tvoju poziadavku (vratit uz odoslany balik)
no balik som prevzala bez akychkolvek poplatkov. teda aspon zatial. takze ho mam a nic navyse ma to nestalo...
xaver
24.01.09,17:14
Brialka, gratulujem k stastiu v nestasti.

Mozes mi prosim poslat alebo tu zverejnit nejake detaily toho falosneho emailu resp. podvodu.

Robim dost obchodov cez internet a urcite nie som jediny a moze to sluzit pre nas ako urcita prevencia.
xaver
22.02.09,17:58
PayPal konecne vo svojom systeme zobral na vedomie ze na Slovensku plati EUR a prestal vybery z PayPal prepocitavat na SKK (v nevyhodnom kurze).
Ak ste niekto s vyberom cakali na tuto zmenu, tak konecne mozete vyberat bez kontaktovania ich supportu.
jun2006
23.02.09,07:36
ono to asi funguje tak, že ked kupujúci dostane tovar, potvrdí prevzatie a až na základe toho sa uvolnia peniaze z "depozitu" a nabehnú tebe na účet.

nie, tak to nefunguje
Saskia Ulicna
05.03.09,17:14
Ahoj my doma dost nakupujeme cez paypal,

1. prihlás sa na paypal
2. pozri sa na svoj ucet /my account/
3.Ked je tam dana suma v prisl. mene ktorou kup. platil je to v poriadku a peniaze si mozes previest z paypalu na svoj ucet v banke

keby sa nedarilo ozvi sa.
Sawer
08.03.09,08:42
NALETELA SI PODVODNIKOM!
Tato sluzba ktora zabezpecuje zadrzanie penazi pokial neodosles tovar sa nazyva dokumentarny akreditiv. Niektory reaguju na inzeraty z inych krajin a na zaklade falosnych potvrdeni o zadrzani penazi ktore uz cakaju len na odoslanie tovaru. Akurat je nezvicajne ze to bol niekto z USA, vacsinou su to ludia z afriky a azie, mne dokonca ponukli skoro 2 krat vyssiu cenu ako som pytal na bazosi a odovodnovali to argumentom ze potrebuju presne tuto vec lebo ju mali pozicanu od znameho a rozbili ju a nemaju ju kde inde kupit lebo sa uz nepredava. Ale ked navrhnete dobierku razne vas odmietnu a trvaju na akreditive, mne poslali falosne potvrdenie z citibank. Dokonca to bolo z mailu citibank.confirmationZAVINACcitibankwebBODKAcom akurat ze citibankwebBODKAcom nieje stranka citibanku, ale pre istotu som poslal tento mail na slovensku pobocku na overenie a oni mi potvrdili ze je to podvrh... Verim Vsak ze takymto sposobom uz nakupili kopec veci a tak klamu dalej, a nikomu by sa nechcelo ist si po svoj tovar do nigerie :)